Jak długo trwa propagacja nowo zarejestrowanych prywatnych nazw serwerów?


10

Mam konto w Hostgator i zarejestrowałem prywatne serwery nazw (ns1.mydomain.com i ns2.mydomain.com). Jak długo powinienem oczekiwać na te zmiany? Czy moja witryna powinna być niedostępna w tym czasie?


Hej, koleś, mamy dokładnie ten sam problem, co dwa lata temu. Wygląda na to, że większość miejsc poprawnie rozwiązuje naszą witrynę, ale kilka nie. W rzeczywistości Domeny Publiczne 4.2.2.4, 4.2.2.3 i 4.2.2.1 nie rozwiązują tego, podczas gdy 4.2.2.2, 4.2.2.3 i 4.2.2.6 tak. Potrzebujemy tutaj pomocy. Chciałem tylko zapytać, czy twoja sprawa w końcu została posortowana, czy nie?

@ KashyapM tak, w końcu zostało posortowane. Minęło tyle czasu, że nie mam pojęcia, co się stało, ale po przeczytaniu moich komentarzy na temat przyjętej odpowiedzi brzmi to tak, jakby wystąpił problem z Hostgatorem.
Travis Northcutt,

Odpowiedzi:


12

Zazwyczaj nie, większość głównych rejestratorów wdraża aktualizacje NS bardzo szybko (minuty lub kilka godzin). Pozostaje TTL (time to live)wartość ustawiona w rekordach obsługiwanych przez istniejące serwery nazw, które przekształcają domenę na jej adres IP.

Typowy okres buforowania wynosi 4 godziny, jednak dostawcy usług internetowych mogą to zignorować i nadal udostępniać stare IP czasami nawet do 72 godzin (w większości przypadków). W rzeczywistości niektórzy z Twoich użytkowników nie zdadzą sobie sprawy, że dokonałeś zmiany, dopóki ich dostawca usług internetowych nie wyczyści pamięci podręcznej resolvera dla Twojej domeny. Próbowałem wyrównać wartość TTL we wszystkich rekordach A i CNAMES na kilka tygodni przed zmianą bez jakiegokolwiek pozytywnego efektu wartego zgłoszenia.

Dokonując zmiany, powstrzymaj się od publikowania nowych treści przez co najmniej 72 godziny. Ponadto nie rób zmiany w ciągu 72 godzin od opublikowania nowej treści, jeśli w ogóle można tego uniknąć.

Z drugiej strony tak naprawdę zależy to od tego, gdzie mieszkają Twoi użytkownicy. Większość amerykańskich dostawców usług internetowych odświeża (przynajmniej) co 48 godzin. Podczas podróży po Azji widziałem, że ten proces może potrwać do dwóch tygodni (ale musimy wziąć pod uwagę tutaj strasznie skonfigurowanych serwerów proxy).

W zależności od twojego zasięgu, wkrótce po zmianie twoja nowa strona i nowa treść będą dostępne dla większości, ale niektórzy otrzymają 404. Niektórzy mogą w ogóle nie być w stanie jej rozwiązać, wszystko zależy od tego, kto trafi na serwery nazw ISP ( wraz z tym, co ISP) i kiedy.

Edytuj (i raczej specyficzne tylko dla tego pytania)

Twoja domena obecnie wskazuje na:

Name Servers:
  ns1.travisnorthcutt.com
  ns2.travisnorthcutt.com

I wykop z publicznych serwerów nazw wskazuje na:

tpost@tpost-desktop:~$ dig @4.2.2.3 travisnorthcutt.com A

; <<>> DiG 9.6.1-P2 <<>> @4.2.2.3 travisnorthcutt.com A
; (1 server found)
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 37231
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;travisnorthcutt.com.      IN   A

;; ANSWER SECTION:
travisnorthcutt.com.  14400  IN   A    174.122.19.154

;; Query time: 334 msec
;; SERVER: 4.2.2.3#53(4.2.2.3)
;; WHEN: Thu Aug 5 01:56:48 2010
;; MSG SIZE rcvd: 53

Publiczne NS (utrzymywane przez Level3) są w kolejności:

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3

I przestrzegają TTL, które ustaliłeś, przynajmniej z mojego doświadczenia. Proszę zignorować czasy zapytania, kopie z całego świata, używając TCP zamiast gołębia pocztowego.


Czy to dziwne, że nie dostaję nawet 404, po prostu „ups, chrome (i in.) Nie mogli znaleźć mydomain.com”?
Travis Northcutt,

@tnorthcutt czy możesz opublikować domenę, abyśmy mogli ją wykopać i zobaczyć, co słychać?
Tim Post

jasne, to travisnorthcutt.com. Mówię też teraz o pomocy technicznej hostgatora - wygląda na to, że coś jest nie tak.
Travis Northcutt

dzięki za pomoc - naprawiono problem z pomocą Hostgatora, niestety mój dostawca usług internetowych nadal ma w pamięci podręcznej stary DNS, więc nie mogę uzyskać dostępu do domeny. Mam nadzieję, że wkrótce się odświeżą.
Travis Northcutt

@tnorthcutt Daj mu ~ 4 godziny.
Tim Post

6

W praktyce lubię używać What's My DNS , narzędzia online, które pobiera próbki z wielu serwerów DNS na całej planecie, co da pewne pojęcie, kto co ma i gdzie. To świetny sposób na uzyskanie odpowiedzi na pytanie „czy mój DNS się propagował?”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.