Czy istnieje lepszy pakiet analityczny niż Google Analytics? [Zamknięte]


38

Od jakiegoś czasu korzystam z Google Analytics i całkiem nieźle wygląda na widok na wysokim poziomie. Ale kiedy chcę trochę zagłębić się w liczby, wszystko staje się niejasne. Nie podoba mi się również to, że aktualizacja trwa tak długo. Czy są jakieś lepsze opcje?


1
Tak, dobre pytanie, bo tutaj w Turcji adresy IP YouTube są zbanowane, a kiedy Google przełączyło się na dynamiczny adres IP obsługujący wiele usług Google, takich jak Analytics, były nieosiągalne.
ilhan

„Lepszy” jest subiektywny. Ale jeśli szukasz szczegółów na niskim poziomie i możliwości drążenia raportów, sprawdź Angelfish Software. Przetwarza również dane śledzenia GA. analytics.angelfishstats.com
Andrew C

Odpowiedzi:


19

Lepszy jest w stosunku do tego, czego szukasz. Google Analytics jest dość bogaty w funkcje, ale istnieje wiele alternatyw. Podzielę je na następujące segmenty z przykładem każdego:

  • Płatne hostowanie : zazwyczaj będzie to podobne do Google Analytics, ale dostaniesz dodatkowy bonus rzeczy dziejących się bliżej czasu rzeczywistego oraz znacznie więcej dzwonków i gwizdków, które mogą być ważne dla kogoś zajmującego pozycję marketingową. Przykładem, który wpada do tego wiadra, jest Omniture .
  • Płatny do zainstalowania : Wielu z tych facetów również przeszło na model hostowany, ale nadal pozwala ci kupić tyle samo, ile kosztuje wersję hostowaną przez siebie produktu. W pewnym momencie wydawało się, że Google może ponownie wydać Urchin (początek tego, co zmieniło się w Google Anaylitics) w tej formie, ale ostatnio nic nie widziałem. W większości przypadków przejście tą drogą da możliwość śledzenia ludzi na podstawie dzienników, co może być zaletą. Przykładem mieszczącym się w tym segmencie jest Webtrends .
  • Darmowa instalacja : Ta grupa nie będzie tak bogata w funkcje jak pierwsze dwa, ale wykona zadanie. Większość z nich używa dzienników serwera do generowania statystyk, które mogą być zarówno dobre, jak i złe. Przykładem mieszczącym się w tym segmencie jest AWStats .
  • Inne : To właśnie tam prawdopodobnie zmierzają rzeczy w dziedzinie analitycznej. Zarówno w czasie rzeczywistym, jak i bardziej wizualnie. Przykładami, które wpadają do tego wiadra są Crazy Egg i ChartBeat .

Dodatkowym sposobem podziału dostępnych rozwiązań na partycje jest sposób ich pomiaru i to, jak dobrze czyni mierzone informacje. Już dawno napisałem podsumowanie na stackoverflow: stackoverflow.com/questions/938650/…
Niels Basjes

15

Clicky wyróżnia się na tle Google Analytics w bardzo intrygujący sposób.

  • Analizy w czasie rzeczywistym: Witryna zostaje wkurzona? Google nie pomaga w znalezieniu źródła, a pojawienie się danych zajmuje cały dzień. Clicky może bardzo szybko pokazać, skąd pochodzi cały ruch.
  • Łatwy w użyciu: Google Analytics dość łatwo wyświetla podstawowe dane, ale Clicky jest jeszcze łatwiej czerpać z nich wartość.
  • Wersja mobilna: mają zoptymalizowaną na iPhone'a wersję swojej witryny i inną dla dowolnego innego urządzenia mobilnego.
  • Społecznościowe: zobacz źródła na Twitterze i bit.ly.
  • Śledzenie Ajax i flash: Trochę więcej pracy, ale możesz śledzić każde zdarzenie za pomocą interfejsu API.

To tylko kilka atrakcji - to bardzo miłe narzędzie! Jest bezpłatny tylko dla jednej witryny, ale bardzo przystępny, aby dodać więcej.


+1 za kliknięcie, używam go od około roku i tylko dobre rzeczy do powiedzenia na ten temat.
Jesta

Clicky ma program polecający, który idzie na opłacenie konta premium, a następnie płaci.
Dan McClain

re: Ajax & flash trackingczy nie mógłbyś / nie zrobiłbyś tego po prostu za pomocą własnego kodu po stronie serwera?
Talvi Watia,

Chartbeat znajduje się również w przestrzeni analitycznej w czasie rzeczywistym. Mam flirtował z obu Clicky i Chartbeat w tym samym miejscu bez wyraźnego zwycięzcy. Chartbeat wysłał mi e-mail, gdy ruch wzrósł, ponieważ uderzyłem w Slashdot, co jest fajną funkcją i ogólnie jest czystsze, ale bardziej podoba mi się interfejs API Clicky.
Dave

Powinien także sprawdzić statvoo.com , również w czasie rzeczywistym z mnóstwem funkcji.
Andrew Odendaal

11

Piwik : Analizy w czasie rzeczywistym typu open source. Nie używam tego, ale mam przyjaciela, który to robi, a on naprawdę to lubi. Wygląda całkiem ładnie, a dzięki temu możesz robić różne dane z danymi (np. Własnymi statystykami w czasie rzeczywistym na stronie internetowej).

Również tutaj znajduje się lista alternatyw . Posiada analizatory plików dziennika, takie jak Analog lub AWStats, usługi zdalne, takie jak stat24 i Yahoo Analytics, oraz hostowane, takie jak Open Web Analytics i FireStats.

1

Są inne, ale każdy ma swoje ograniczenia. pamiętam Xiti z http://www.atinternet.com/ omniture z Adobe, i istnieją pewne rozwiązania open source, które będą działać, jeśli nie masz bardzo dużej strony, takiej jak piwik.org

Ktoś robi coś lepszego niż inni, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​Google Analytics przewyższa inne pod względem ceny / kosztów, ponieważ jest to prawie darmowe (musisz mieć połączone konto adword z wydatkiem co najmniej 1 euro dziennie, aby usunąć pewne ograniczenia) i możesz zrobić prawie wszystko, czego nie możesz zrobić za pomocą narzędzia analitycznego. Jedyną rzeczą, która mnie denerwuje w Google Analytics, jest limit 50 000 tysięcy w każdym wymiarze, to fakt, że jeśli masz ponad 50 000 różnych stron w witrynie, tylko pierwsze 50 000 będzie śledzone za pomocą nazwy strony i wszystkich inni będą mieli klauzulę „(inne)”.


0

Używam awstatów i Munina . Są na moim serwerze i dlatego unikają problemów z prywatnością, które mogą powodować rozwiązania zewnętrzne.


awstats może być świnią zasobów w niektórych sytuacjach, chyba że jest to zwykłe logowanie. ... oczywiście już go nie używam, ponieważ napisałem niestandardowy moduł analityczny w połączeniu z wyszukiwaniem geoip.
Talvi Watia,

0

www.mixpanel.com jest darmowy dla małej głośności. Jeśli umieścisz ich znaczek na swojej stronie, otrzymasz bezpłatny plan w wysokości 50 USD


0

Kolejną dobrą usługą byłoby odświeżenie (reinvigorate.net). Mieli już dostępny bezpłatny plan, ale ponieważ kilka dni temu został kupiony przez Webtrends, darmowy plan zniknął. Ich śledzenie jest niesamowite i nie jest tak drogie, jak inne płatne usługi.


0

Wybór odpowiedniego narzędzia jest trudniejszy niż znalezienie żony / męża !!

... cytować Avinash Kaushik.

Ilekroć chodzi o takie pytania, jak spojrzenie na Razor Razor, blog legendy Analytics Avinash Kaushik (obecnie @Google) jest naprawdę pomocny.

Istnieje starszy, ale nadal dobry artykuł, z którego możesz skorzystać (nawet jeśli zaakceptowałeś odpowiedź): Porównanie narzędzi analizy internetowej: zalecenie

Avinash wymienia kilka pytań „10 pytań, które należy zadać dostawcom” lub „Trzy pytania, które należy sobie zadać”, dzięki którym uzyskasz jeszcze więcej pomysłów.


0

Urchin Google jest dostępny do zakupu i może być użyteczny ze względu na charakter pliku dziennika (nie ma problemu, jeśli klient ma wyłączoną obsługę JavaScript lub strona jest całkowicie wewnętrzna bez możliwości dostępu do serwerów Google itp.), Ale czy jest koszt w porównaniu do Analytics zależy od Ciebie.

Aktualizacja: Niestety Google zdecydowało się przerwać Urchin WebAnalytics Software w marcu 2012 r


1
Analizy oparte na plikach dziennika mają problemy, gdy strony są buforowane w taki sam sposób, jak analizy oparte na Javascript mają problemy, gdy JavaScript jest wyłączony. Buforowanie odbywa się DROGA częściej niż wyłączony Javascript. Żadne z nich nie będzie w 100% dokładne i oba mają inne problemy, ale moim zdaniem oparte na JS będą bliższe.
Bryson,

Dobra uwaga: buforowanie, ale przypuszczalnie rzeczy, które chcesz analizować, powinny mieć znacznie krótsze limity pamięci podręcznej niż pliki css i js itp., A pliki 304 nadal będą się wyświetlać w plikach dziennika.
Cebjyre
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.