Jak zmusić Google do indeksowania stron AJAX bez użycia #! Adresy URL?


13

We wskazówkach Google na temat „Tworzenie aplikacji AJAX do indeksowania” radzą, aby adresy URL AJAX, które nie używają fragmentów hash-bang (#!), Można było indeksować , dodając <meta name="fragment" content="!">do strony <head>.

Czy ktoś miał z tym sukces? Nie mogę znaleźć Googlebota biorącego migawki HTML stron podczas korzystania z opcji „Pobierz jako Googlebot” w Narzędziach dla webmasterów.


Myślę, że może to być lepsze w SO.
Su '25

ciekawy. Być może Google nie wykonuje migawek fragmentów. Czy adresy URL fragmentów są indeksowane?
SteveS,

Odpowiedzi:4

W poprzednich sekcjach dotyczących zezwalania na indeksowanie treści AJAX Google stwierdza :


3. Obsługuj strony bez fragmentów mieszających

Niektóre strony mogą nie zawierać fragmentów mieszających. Na przykład możesz chcieć, aby strona główna była www.example.com, a nie www.example.com#!home. Z tego powodu mamy specjalny przepis na strony bez fragmentów mieszających.

Uwaga: Upewnij się, że korzystasz z tej opcji tylko w przypadku stron zawierających dynamiczną treść utworzoną przez Ajax. W przypadku stron, które mają tylko treść statyczną, nie dostarczyłoby robotowi dodatkowych informacji, ale spowodowałoby dodatkowe obciążenie serwerów Twoich i Google.

Aby strony bez fragmentów mieszających mogły być indeksowane, umieść specjalny metatag w nagłówku HTML swojej strony.

Metatag ma następującą postać:

<meta name="fragment" content="!">

Wskazuje to robotowi indeksującemu, że powinien zaindeksować brzydką wersję tego adresu URL. Zgodnie z powyższą umową robot indeksuje tymczasowo ładny adres URL na odpowiedni brzydki adres URL. Innymi słowy, jeśli umieścisz na stronie www.example.com, robot indeksujący tymczasowo zamapuje ten adres URL www.example.com?_escaped_fragment_=i poprosi o to z twojego serwera. Twój serwer powinien następnie zwrócić migawkę HTML odpowiadającą www.example.com. Pamiętaj, że jedno ważne ograniczenie dotyczy tego metatagu: jedyną prawidłową treścią jest „!”. Innymi słowy, metatag zawsze będzie miał dokładnie taką postać:, <meta name="fragment" content="!">co oznacza pusty fragment skrótu, ale stronę z zawartością AJAX.


Dlatego nadal musisz włączyć mapowanie adresu URL do „brzydkiej” wersji zawierającej ?_escaped_fragment_=przeglądarkę bezgłową.

Kontynuują z ostrzeżeniem:

Jeśli treść do www.example.com?_escaped_fragment_=zwrócenia kodu 404, żadna treść nie będzie indeksowana www.example.com!

Dlatego też powinieneś to sprawdzić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.