Dlaczego ludzie nie aktualizują swoich przeglądarek?


32

Każdy projektant / programista będzie wiedział, że musimy uczynić nasz kod kompatybilnym wstecznie z wieloma (znacznie) starszymi przeglądarkami, aby zaspokoić te, które nie zostały zaktualizowane. Moje pytanie brzmi… dlaczego ludzie nie aktualizują? Większość nowych przeglądarek będzie działać na wielu różnych systemach i nie jest tak, że nie są reklamowane - w czasie moich podróży po Internecie widziałem wiele monitów o zainstalowanie Chrome'a ​​lub najnowszego Firefoksa.

Więc jakie są wymówki, aby trzymać się IE6 lub starszych odpowiedników?

Osobiście wycofuję wsparcie dla starszych przeglądarek w wielu moich witrynach - odwiedzający „starą przeglądarkę” są rzadcy i widzę to jako „impuls”, aby dołączyć do 2011 ...


1
Ponieważ administracja wymaga stwierdzenia, że ​​Firefox stanowi zagrożenie bezpieczeństwa? Tłumaczony przez Google link
James P.

Odpowiedzi:


52

Typowe powody, dla których ludzie unikają aktualizacji przeglądarki:

 1. Nie mogą tego zrobić, ponieważ wymaga to dostępu administratora (np. Sieci uniwersyteckich) lub dlatego, że uniemożliwia to ich sprzęt i system operacyjny (lub jedno i drugie).

 2. Nie wiedzą jak. Firefox słynie z zachęcania ludzi do aktualizacji. Chrome robi to w tle. Safari robi to poprzez aktualizacje systemu. Ale wcześniejsze wersje IE nie uczą użytkowników, jak aktualizować, jak to robią nowoczesne przeglądarki.

 3. Nie mają powodu. Znam szefa marketingu, który korzysta z IE6, ponieważ nie odczuwa przymusu aktualizacji do nowoczesnej przeglądarki.

 4. Nie wiedzą, czym jest przeglądarka. Jak pokazał Google [YouTube], wiele osób nie wie, czym jest przeglądarka.

Jako programiści internetowi najlepiej możemy zaakceptować fakt, że ludzie mają wiele powodów, dla których powinni unikać aktualizacji przeglądarki, i że powody te są często całkowicie uzasadnione, nawet jeśli jest to frustrujące dla nas jako profesjonalistów internetowych.

Naszym zadaniem jest udostępnianie treści wszystkim poprzez budowanie witryn wykorzystujących takie koncepcje, jak stopniowe ulepszanie . Warto obsługiwać starsze przeglądarki tak długo, jak ma to sens finansowy, nawet jeśli nieco utrudnia to nam pracę.


2
Zgadzam się z tym i głosowałem za tym, ale pracuję na uniwersytecie i okazuje się, że blokada dostępu administratora albo nie istnieje, albo blokuje się na zmiennym i szybkim standardzie aktualizacji. Z mojego doświadczenia zawodowego, blokada starszych i specyficznych dla IE przeglądarek występowała bardziej w biznesie niż w środowisku akademickim.
Dave Jacoby

1
Dodatkowy powód: nie jest obsługiwany przez ich dystrybucję Linuksa lub aktualizacja wymagałaby aktualizacji dystrybucji. Użytkownicy nie powinni wychodzić poza system zarządzania pakietami dla przeglądarek, a nawet do innych repozytoriów lub umów PPA.
DRZEWO

1
@trinithis: to zrozumiały powód, ale podejrzewam, że jesteś w mniejszości. „Przeciętny użytkownik” nie wie, jakie są rozszerzenia.
Joachim Sauer,

1
Frustrującym powodem, dla którego często się spotykam, jest to, że (lub ich firma) korzysta z innych aplikacji internetowych, które są zbudowane wokół starszych przeglądarek i nie działają z nowszymi.
Waggers,

1
=> To sprawia, że ​​nasza praca jest trochę trudniejsza. <= Czy przeczytałem „trochę”? „trochę” ? Czy to literówka czy co? Straciłem wiele godzin całkowicie bezużytecznego programowania, aby moje witryny były kompatybilne z różnymi przeglądarkami. I tak, to jest bezużyteczne.
Olivier Pons,

22

Jest tak naprawdę wiele powodów. Większość z nich jest związana z korporacjami i myślę, że patrząc na różnicę w przeglądarkach odwiedzających witryny Corp w porównaniu z witrynami osobistymi (np. Amazon.com, zappos.com itp.)

 1. Duże i średnie korporacje korzystają z oprogramowania wymagającego określonej przeglądarki, zazwyczaj IE6. Z tego powodu tworzą ograniczenia oprogramowania na wszystkich swoich systemach i nie pozwalają innym na aktualizację.
 2. Korpusy dużych i średnich firm odmawiają aktualizacji przeglądarki, dopóki nie przetestują jej w pełni z oprogramowaniem wymaganym w ich firmie. W przypadku dużych firm zatwierdzenie nowej przeglądarki może zająć lata. Ma to również efekt uboczny w tym, że przeglądarki są stale aktualizowane, ponieważ Chrome nigdy nie zostanie wybrany jako przeglądarka defacto dla tych firm. Firefox decyduje się teraz pójść tą drogą, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej zostaną odrzucone przez wiele dużych firm
 3. Niektórzy ludzie i korpus używają okropnie starych komputerów. Na przykład, jaka jest najnowsza przeglądarka działająca w systemach Windows NT i Windows 2000? Niewiele osób nadal korzysta z tych systemów operacyjnych, ale nadal są na wolności. Na przykład firma, dla której pracuję, ma ponad 25 komputerów z systemem Windows 2000.
 4. Niektóre biedniejsze regiony i kraje stoją za krzywą technologiczną, a ich obywatele nadal korzystają z Internetu. Na przykład według http://gs.statcounter.com Azja ma wskaźnik wykorzystania IE6 na poziomie prawie 8%, co stanowi dwukrotność średniej globalnej. Afryka jest około 6%.
 5. Kolejnym elementem, który łączy się z numerem 4, jest to, co sugeruje Nikko jako kolejny winowajca, Piractwo. Słyszałem, że wysokie wskaźniki wykorzystania IE6 w Chinach pochodzą od wielu osób w kraju, które kupują crackowane wersje systemu Windows. Microsoft wykonał dobrą robotę, utrudniając to z nowymi wersjami systemu operacyjnego, ale starsze wersje są oczywiście nadal w sprzedaży. Duży spadek wykorzystania może być tylko oznaką, że wszystkie nowe przydatne funkcje w końcu łapią i nakłaniają ludzi do wydawania pieniędzy.

Mając to na uwadze, myślę, że to się zmienia. IE6 jest prawie martwy przy globalnym zużyciu poniżej 4% ( gs.statcounter ) i znacznie niższym wskaźniku wykorzystania w krajach anglojęzycznych ( podnoszę to tylko dlatego, że wielu z nas tworzy strony internetowe tylko w języku angielskim). Warto zauważyć, że wraz z wprowadzeniem HTML5 wszyscy programiści przeglądarki wypychają wiele nowych wersji, aby zachęcić ludzi do korzystania z przeglądarki obsługującej HTML5 lub nie być obsługiwanym.

Ciekawą informacją dodatkową jest to, że skupiając się na Google i Mozilli na szybkich i ciągle aktualizowanych wersjach przeglądarek, Microsoft otrzymał segment marketingowy, z którego już korzystają, sprzedając ludziom i korpusom, którzy nie chcą lub nie mogą szybko się zmieniają. GE na świecie nie chcą testować nowej przeglądarki co 3 miesiące, więc najprawdopodobniej porzucą obsługę Firefoksa i wrócą do IE, gdzie wiedzą, że nowa wersja pojawi się co 2-3 lata i będą tylko zmuszony do aktualizacji co 2-3 wersje.


+1, ale pamiętaj, że musisz być ostrożny z numerem 4, w zależności od danych odbiorców na rynku. „Asia” ma współczynnik wykorzystania IE6 na poziomie 8%, jak mówi Ben, ale jest to wynikiem znacznego efektu uśredniania. Chiny wciąż rosną o około 38% (spadek z prawie 60% tylko ~ 6 miesięcy temu) i nikt nie wydaje się pewien, jak je zmusić. Podstawowe poszukiwanie „ ie6 china ” może być zabawne.
Su '24

1
W przypadku „Azji”: Miałem powód do debugowania problemu z jedną z moich aplikacji internetowych jakiś czas temu, zapominam o szczegółach, ale wydaje się, że istnieje przeglądarka zbudowana na modułowości IE6 i internacjonalizowana dla chińskich czytelników. Zapomniałem szczegółów, ale tego rodzaju rzeczy, które wypełniają liczby IE6 w Azji.
Dave Jacoby

+1 Jeśli chodzi o nr 1, moja firma używa starszego sprzętu, który pozwala na dostęp do Internetu w celu zarządzania nimi ... jednak tylko starsze wersje IE będą działać. Jeśli chodzi o # 2, to jest bardzo prawda, przed wdrożeniem testujemy wszelkie aktualizacje pakietów oprogramowania. Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest spowolnienie w całej firmie, ponieważ łatka przykręcona aplikacją.
Mechaflash

Na „Asia” muszę też dodać, że większość krajów azjatyckich nie powiedziałaby reklam telewizyjnych dla Chrome, tak jak w USA. Dlatego nikt nie wie o Chrome.
lulalala

8

Nie widziałem tej odpowiedzi, więc co z piractwem?

Sądzę, że wiele osób używa IE6 lub starszych wersji IE, ponieważ mają pirackie systemy i nie mogą na nich dokonywać aktualizacji oprogramowania.


Bardzo ważny powód, prawie o tym zapomniałem. Ale czy naprawdę powinniśmy zaspokoić te osoby?
TheLQ

4
Tak, ale to nie znaczy, że nie mogą instalować innych przeglądarek
Dave Jacoby

3
@TheLQ Trzeba też pamiętać, że nawet jeśli ich wersja może być piracka, to nie oni mogli pirować tego oprogramowania. Być może został im w ten sposób sprzedany.
Mechaflash

1
To jest ważny powód. Odpowiada również na pytanie, które tak naprawdę było po prostu pytaniem DLACZEGO ludzie nie dokonują aktualizacji, nie posuwając się dalej, np. Czy ich zaspokoić, czy nie. @Mechaflash ma również dobrą rację, ponieważ takie są zagrożenia związane z kupowaniem używanych komputerów z wątpliwych źródeł za mniej. Zwykle wszystko jest w porządku, dopóki nie chcesz przeprowadzić aktualizacji oprogramowania, a dopiero potem odkryjesz, że sprzedano im system z pirackim oprogramowaniem.
Ellie Kesselman

2
@TheLQ: Dlaczego nie powinniśmy? A może nie chcesz sprzedawać swoich produktów osobom z mandatami za przekroczenie prędkości?
kba

3

Myślę, że głównym powodem jest to, że większość użytkowników komputerów nie ma pojęcia, jak naprawić swój system, jeśli się zepsuje. Mieli takie doświadczenie, gdy instalacja nowej aplikacji lub wykonanie aktualizacji spowodowało, że ich system stał się bezużyteczny. Dlatego woleliby niczego nie zmieniać, dopóki to działa. Osobiście nie mogę ich winić. Spędziłem niezliczone godziny, pomagając przyjaciołom i rodzinie w ponownym uruchomieniu ich systemów po tym, jak coś spowodowało awarię, która nie powinna. Musisz pamiętać, że przytłaczająca większość użytkowników komputerów używa go tylko do obsługi poczty e-mail, Facebooka i przeglądania stron internetowych. Jeśli to, co mają, działa, to nie chcą niczego zmieniać.


3

Jak wspomniano w odpowiedzi Nicka, przeciętny użytkownik Internetu nie wie nawet, czym jest przeglądarka .

Skupmy się na użytkownikach, którzy faktycznie mogą aktualizować swoją przeglądarkę. Użytkownicy korporacyjni ie6 po prostu nie mogą. Wiemy już, że użytkownicy systemu Windows XP utkną na IE8, dopóki nie zdecydują się na zakup nowego komputera lub przejdą żmudny proces aktualizacji systemu operacyjnego.

 • Użytkownicy przeglądarki Google Chrome nawet nie muszą o tym myśleć. Dzieje się to w tle bez ich wiedzy.

 • Użytkownicy Firefoksa są zwykle nieco bardziej sprytni, ale wielu prawdopodobnie zainstalowało Firefoksa za radą znajomego, który jest „w wiedzieć”. Ci użytkownicy mogą zauważyć komunikat o aktualizacji, ale najprawdopodobniej go odrzucą, ponieważ nie są pewni.

 • Microsoft powinien wziąć na siebie część winy za to, że użytkownicy IE nie aktualizują się. Kiedy IE 8 został wydany, nie był częścią zwykłych pakietów „ważnych aktualizacji”, do których są przyzwyczajeni użytkownicy. Kiedy został dodany, nie został oznaczony jako „ważna aktualizacja” aż do dużo później.

  IE 9 właśnie zaczyna być oznaczany jako „zalecana aktualizacja”, a użytkownicy nie są powiadamiani ani edukowani, że powinni aktualizować.

Dolna linia:

Przeciętny użytkownik po prostu nie jest świadomy, a jeśli tak, to nie obchodzi go to.


+1. Jestem przekonany, że jest to najważniejszy powód, dla którego ludzie nie dokonują aktualizacji.
dooburt

1

Moim ulubionym jest to, że [każda strona] działa tylko w IE6 ... mogło tak być, gdy IE6 był nowy, ale przez większość czasu zakładam, że ci ludzie boją się zmian, więc trzymają się tego, do czego są przyzwyczajeni, niezależnie od ile bogatych cd


1

Pracując w firmie obsługującej sektor rządowy i publiczny, istnieje ogromna liczba ludzi, którzy mają komputery zablokowane do tego stopnia, że ​​nie mogą nawet wyjść z trybu kiosku.

Byłbyś zaskoczony, jak długo trwa aktualizacja oprogramowania, aby przejść przez wszystkie warstwy biurokracji rządowej, aby uzyskać zgodę na wykorzystanie. (A może nie byłbyś zaskoczony.)

Tak czy inaczej, sugeruję, że twoi odbiorcy docelowi prawdopodobnie nie korzystają z zablokowanych przeglądarek IE6 na XP. Prawdopodobnie są to te z najnowszymi wersjami przeglądarek zgodnych ze standardami, więc po prostu projektuj dla najlepszych przeglądarek.

Niestety, zwykle istnieje jeden powód (pieniądze), dlaczego niektórzy ludzie muszą projektować dla tych przestarzałych przeglądarek.


1

STRACH. To tylko powtarza to, co powiedzieli inni, ale myślę, że potrzebujemy tego konkretnego słowa.

Rzadko mam aktualizację (jakiejkolwiek: przeglądarek, programów, systemów operacyjnych) działa całkowicie płynnie. Łamie rzeczy, które kiedyś działały i robi rzeczy, których nie chcesz. I oczywiście aktualizacja wymaga czasu.

Niedawno zaktualizowałem Firefoksa 5 (po jak najdłuższym opóźnieniu). Właśnie kiedy to rozgryzłem i działałem tak, jak chciałem, pojawili się z Firefoksem 6. Więc teraz staram się, aby Firefox 6 działał tak, jak chcę.

W końcu nienawidzę być w cyklu „ciągłej aktualizacji”. Z wyjątkiem dyrektywy „Host:” (zezwalającej na wiele witryn pod jednym adresem IP), myślę, że prawie każda aktualizacja była bezcelowa: pisanie interaktywnych programów komputerowych w przeglądarkach jest po prostu złe.


0

Cóż, nie wiem, czy liczę się jako „ludzie”, ale wielokrotnie uaktualniłem IE6 do IE8 i

 • a) Pomoc / About mówi, że to IE8, i

 • b) ilekroć wchodzę na stronę, która wymaga IE8, mówi, że nie można jej wyświetlić, ponieważ muszę zaktualizować przeglądarkę do IE8.

Nie trzeba dodawać, że wzmacnia to mój zółtawy pogląd na ulepszenia w ogóle.


2
Nie można tego powiedzieć bez przykładów, ale najprawdopodobniej nie jest to wina przeglądarki (prawdopodobnie jest w porządku), ale wynik złej kontroli wersji po stronie konstruktora. To nic nie warte, że ostatnie najlepsze praktyki konkretnie doradzić przeciwko kontroli wersji w części z powodu problemów takich jak ten, zamiast do testowania funkcji, gdzie to możliwe.
Su '24

0

Mam jeden starszy komputer (P4), na którym nie mogę już aktualizować, ale przynajmniej mam nowszą wersję FireFox (nigdy nie używam IE6 do przeglądania więcej niż uzyskiwania FF!)

Jeszcze jedno nie wspomniane zjawisko: hakerzy używają starszego oprogramowania do hakowania, które mówi ci, że używają Win98 z IE6 (na przykład). Chociaż możesz zignorować te trafienia, nie zawsze łatwo jest wiedzieć, czy jest to bot hakera, czy prawdziwa osoba ...


0

Większość osób znających się na komputerach wciąż nie ma pojęcia o aktualizacji przeglądarki. Boją się ekranów instalacyjnych i przerażają się, że mogą spowodować awarię systemu.

Inni trzymają się starego powiedzenia „OLD IS GOLD”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.