W jakich przeglądarkach testujesz swoje witryny? [Zamknięte]


12

W jakich przeglądarkach testujesz swoje witryny?


5
nie jest częścią pytania, ale system operacyjny może być również ważny. Zauważyłem różnicę renderowania między Safari w systemie Windows a OSX. Głównie dotyczy to różnic w rozmiarze tekstu, ale warto to zauważyć.
WalterJ89,

2
powinna to być prawdopodobnie wiki społeczności
Adam L. Davis

Odpowiedzi:


12

IE6-8, Firefox, Chrome, Opera i Safari. Testuję również z wyłączoną obsługą JavaScript. W przyszłości i gdy pozwalają na to zasoby, rozważę iPhone'a, iPada, Androida na platformy mobilne i przeglądarkę tekstową, taką jak Lynx, do celów dostępności. Poza tym, przynajmniej dla mnie, odsetki stają się tak niskie, że maleją zwroty dla każdej dodatkowej przeglądarki.

Do testowania IE używam IETester i IE8, zarówno zwykłych, jak i kompatybilnych. Inne główne przeglądarki mają znacznie szybszy cykl wydawania, więc uważam, że testowanie ich starszych wersji nie jest tak ważne.


1
+1 dla Lynx. IETester nie działa dla mnie tak, jak tego chcę. Mam IE6-8 zainstalowany za pośrednictwem VM, ale nie używam jeszcze trybu zgodności.
układarka

1
Posiadanie maszyny wirtualnej jest prawdopodobnie lepszą drogą niż IETester.
Virtuosi Media

Przestaliśmy testować IE 6/7. Tak, istnieją firmy, a nawet niektóre rządy utknęły na IE 6, ale zdecydowaliśmy: 1. jest to dla nas zbyt uciążliwe, aby przynosić niewielkie korzyści; oraz 2. nie chcemy umożliwić dalszego korzystania z tych przeglądarek ze względu na ich poważne wady bezpieczeństwa.
NotMe

W przeglądarce mobilnej Opera znajduje się aplikacja mobilna do testowania, która jest dobrym sposobem na zorientowanie się w witrynie na urządzeniach mobilnych.
David Yell,

IMHO i wykluczenie IE6, myślę, że korzystanie z narzędzi programistycznych IE jest łatwiejsze niż IETester: webmasters.stackexchange.com/questions/10865/… Nadal IMHO Myślę, że teraz należy zrezygnować z obsługi IE6, szczególnie biorąc pod uwagę nowe zasady Google od sierpnia / 1/2011 google .com / support / a / bin / answer.py? answer = 33864
Marco Demaio

7

Obecnie testuję swoje witryny w tych przeglądarkach. Mam te przeglądarki zainstalowane za pośrednictwem maszyn wirtualnych.

Internet Explorer 6 na XP
Internet Explorer 7 na XP
Internet Explorer 8 na Windows 7

Firefox 1.5 na XP
Firefox 2 na XP
Firefox 3 na Windows 7

Safari 3
Safari 4
Safari 5

Chrome 5

Opera 9
Opera 10

http://www.oldapps.com/old_version_list_web_browser.php


2
Robię prawie to samo. Kolejną rzeczą, którą należy dodać, jest testowanie na komputerze Mac (prawdopodobnie także Linux). Mam problemy z renderowaniem safari inaczej na komputerach Mac i Windows. Zwykle niewielki rozmiar tekstu różni się, ale czasem wystarczy, aby coś zepsuć.
WalterJ89,

+1 do WalterJ89 za testowanie na komputerze Mac. Testowanie w Firefox 1.5 i Safari 3 wydaje się przesadą.
Doug Harris

3

Testuję IE6 - 8 oraz Opera, Safari, Chrome i Firefox.

Testuję tylko najnowszą wersję Safari, Chrome i Opery, ponieważ zauważyłem, że osoby korzystające z tych przeglądarek zwykle je aktualizują. Sprawdzam ostatnie 2-3 wersje FireFox.


1
Dobra uwaga na temat Opery, Safari i Chrome - nie ma sensu testować ich starszych wersji.
Dan Diplo


3

Moja lista przeglądarek Test I jest zasadniczo taka sama jak wielu tutaj odpowiedzi, ale żaden z nich naprawdę powiedzieć, które ty powinien przetestować.

Powinieneś sprawdzić swoje dzienniki lub inne dane analityki internetowej, aby zobaczyć, jakich przeglądarek używają Twoi użytkownicy. Użytkownicy moich stron są ogólnie nietechniczni - ponadprzeciętnie korzystamy z IE6 ( westchnienie ), ale praktycznie nie odwiedzamy Opery. Witryna z wiadomościami dla komputerów Mac, taka jak Daring Fireball, jest nieproporcjonalnie duża dla komputerów Mac / Safari i prawdopodobnie zawiera jednocyfrowe wartości procentowe dla wszystkich połączonych wersji IE.

Spójrz na liczby zagregowane. Przetestuj wersje przeglądarki łączące co najmniej 99% ruchu.


Jeszcze kilka notatek:

 • Jeśli masz ruch na komputerze Mac, przetestuj na komputerze Mac. Nie zakładaj, że Safari, Firefox i Chrome będą renderować to samo w systemie Windows. To samo dotyczy Linuksa.
 • Nawet jeśli CEO lub inna ważna osoba jest jedyną osobą przeglądającą twoją witrynę na Blackberry, możesz również rozważyć przetestowanie tego.

+1 za Nawet jeśli CEO lub inna ważna osoba (często będą także używać IE6)
Ian Ringrose

2

Regularnie testuję w Firefox, IE8 + tryb zgodności, Opera i Chrome.

Safari korzysta z tego samego silnika renderowania (WebKit) co Chrome, więc wyniki będą prawie takie same jak w Chrome. Testowałem to kilka razy i wyniki były zgodne z oczekiwaniami, więc usunąłem Safari z mojej pętli testowej.

To i tak obejmuje 99% wszystkich moich gości. Mogę żyć z 1% potencjalnie mniej niż optymalnym doświadczeniem przeglądania.

Co jakiś czas testuję na innych komputerach. Zazwyczaj wpadam po kafejce cyfrowej po dwóch poważnych zmianach i sprawdzam, jak to wygląda w innych konfiguracjach sprzętowych.

Uważam, że próba uzyskania tego ostatniego 1 procent nie jest dobrą inwestycją mojego czasu i prawdopodobnie nie jest dobrą inwestycją dla większości webmasterów. Ten jeden procent zajmie nieproporcjonalnie dużo pracy, którą lepiej byłoby zainwestować w ulepszenie mojej witryny dla większości moich klientów, a drugi 99%.


Około 33% użytkowników domowych korzysta z Safari na komputerze Mac. Możemy z łatwością upuścić Chrome, ale nie safari ...
NotMe

@Chris: liczy się całkowity procent odwiedzin. Safari może dominować na komputerach Mac, ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie systemy operacyjne łącznie, użytkownicy Chrome i Safari reprezentują prawie taki sam odsetek wizyt, odpowiednio 9,16% i 10%. Ponieważ Chrome jest jedną z moich zwykłych przeglądarek, sprawdzam Webkit w Chrome. Zainstalowanie Safari na Windowsie niekoniecznie dałoby mi dobry obraz tego, jak reaguje Safari na Macu i prawie nikt nie używa Safari na Windowsie.
Sylver,

2

Zwykle testuję w Firefox, IE8, Chrome, Safari i Opera na PC i Mac. W przypadku innych wersji przeglądarek używam http://browsershots.org/ , który zapewnia zrzuty ekranu witryny w różnych przeglądarkach. Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie można przetestować wszystkiego w witrynie (zdjęcia z przeglądarki zapewniają tylko obrazy), ale jest to o wiele mniej czasochłonne niż przeglądanie każdej możliwej kombinacji przeglądarki / systemu operacyjnego.


1

Mam do testowania Firefoksa 3, Internet Explorera 8, Safari i Operę, ponieważ są one popularne (używam Firefoksa tylko do zwykłych działań internetowych) oraz usługę testowania przeglądarki, taką jak browsershots.org, dla większego wyboru do testowania końcowa strona internetowa (korzystam z domyślnych zalecanych przeglądarek).


1

Korzystam z kolekcji IE na virtualBox (z komputera Mac).

Niektóre witryny testuję do (do) IE6, ale większość stron sprawdzam (i włamuję się do nich i usuwam z nich błędy, najlepiej jak potrafię) w IE7 i nowszych.


Dziękujemy za link do kolekcji IE. Używam IE Testera od około roku, ale bardziej lubię IE Collection, a ponadto ma wbudowany pasek debugowania i FireBug w przeglądarce. Do tej pory podoba mi się to bardziej niż IE Tester.
Shane Stillwell

0

Windows XP:

 • IE 6
 • Safari 4
 • Firefox 3
 • Opera 10
 • Chrome 5

System Windows 7:

 • IE 8
 • Safari 5
 • Firefox 3
 • Opera 10
 • Chrome 5
 • Trzoda

Mac OS X:

 • Safari 5
 • Firefox 3
 • Opera 10
 • Chrome 5
 • Camino 2
 • Stado 2
 • iCab 4
 • OmniWeb 5
 • Shiira
 • Sunrise (2 wersje)

2
Chociaż jestem pod wrażeniem, że jesteś jednym z nielicznych, którzy zdają sobie sprawę, że oprócz Safari na Windowsie konieczne jest przetestowanie Safari na Macu, ale uważam, że ta lista jest zbyt obszerna, ale jej brakuje, ponieważ pomija IE7. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​po zabraniu IE, Firefox, Chrome i Safari pozostały ruch jest mniejszy niż 0,5%.
Doug Harris

Planuję zainstalować IE7 na maszynie wirtualnej :)
Alex


0

Mój szef używa Opery, więc też muszę w tym przetestować! Znalazł problem z jQuery, który występuje tylko w tej przeglądarce.


0
 1. Jeśli jest to lokalna aplikacja internetowa dla klienta, oznacza to, że testuję tylko główną przeglądarkę klienta i dowolną inną przeglądarkę.
 2. jeśli jest to publiczna strona internetowa lub aplikacja, sprawdzam we wszystkich głównych przeglądarkach i obsługuję maksymalne wersje, takie jak od IE6 do IE9

0

Windows 7 - Firefox - Opera - Google Chrome / Iron Browser - Internet Explorer 10 (z trybem zgodności)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.