Czy istnieje maksymalny rozmiar, pod którym strony internetowe powinny być utrzymywane?


12

Wysłałem to na SO, zanim Ben Voigt był wystarczająco miły, aby mnie tu skierować. Tak czy inaczej, oto moje pytanie:

Kiedy mówię rozmiar, mówię o bajtach, a nie pikselach.

Jestem ciekawy, czy istnieje jakakolwiek zgoda co do maksymalnego rozmiaru dla różnych kategorii. Konkretnie:

Broadband connections
Dialup connections
Mobile connections

Odpowiedzi:


6

Pierwsze pytanie dotyczy tego, jak długo jest za długi, aby użytkownik mógł czekać. Wykorzystajmy 1,5 sekundy, ponieważ Google uważa to za zbyt wolne (patrz to pytanie ). Zakładając, że użytkownik dialupa otrzyma maksymalną prędkość 56 kb / s, czyli 5,6 kB (mniej więcej), czyli 8,4 kb. To całkiem małe.

Prędkości łącza szerokopasmowego są różne, ale zakładając 1 Mb dla argumentu, to 150k (pamiętaj 1 Mb / s).

Mobile zmienia się ponownie. 2G (GPRS) to to samo co dialup. EDGE wynosi 236,8 kbit / s, więc 35k. 3G UMTS to 384 kbit / s, więc 57k.


2
Dobra odpowiedź, ale czy mylisz bity z bajtami? 1 bit = 0,125 bajtów, więc 56 kilobitów na sekundę przez 1,5 sekundy = 84 kilobitów (kb) = 84000 bitów = 10500 bajtów = 10,5 kilobajtów. (kB) (Zobacz to obliczenie na Wolfram Alpha.)
Nick

1,5 sekundy mogą być celami Google dla wyników wyszukiwania, ale inne usługi, które udostępnia, takie jak Gmail i Dokumenty, nie zbliżają się do tego numeru, chyba że masz bardzo szybkie połączenie. Myślę, że czas oczekiwania ludzi zależy od tego, na co czekają.
Rincewind42

@Nick Szybkość sieci jest wyrażona w bitach, a rozmiar strony w bajtach, więc starałem się zachować te dwie wartości oddzielnie. W bajcie jest 8 bitów, ale jeśli chodzi o transmisję szeregową, może być 1, 1,5 lub 2 bity stopu i opcjonalny bit parzystości, więc łatwiej jest po prostu przyjąć 10 bitów do bajtu w celu wstępnego obliczenia.
paulmorriss
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.