Czy tytuł witryny powinien być przed czy po tytule strony?


16

Przepraszam, jeśli to dupek. Próbowałem szukać, ale nie znalazłem niczego, co mogłoby rozwiązać ten problem.

Podczas tworzenia dużej (ish) witryny tytuły stron zwykle odnoszą się zarówno do nazwy witryny, jak i bieżącej nazwy strony. Wydaje się jednak, że istnieją dwie główne konwencje:

Bob's Awesome Site - Contact Page

i

Contact Page - Bob's Awesome Site

Rozejrzałem się, a strony zwykle używają jednego z dwóch powyższych wariantów. Czy jest jakiś powód, aby używać jednego nad drugim? SEO / czytelność / użyteczność / itp?

Myślałem o tym i wymyśliłem tylko:

  • Najpierw strona - różnicuje kartę, gdy przeglądarka jest zatłoczona dużą ilością kart
  • Najpierw witryna - można tak rzec, natychmiast zobaczyć stronę „nadrzędną”; bardziej spójne doświadczenie

Odpowiedzi:


13

Zawsze najpierw wybieram Nazwa strony :

  • Prawie każda witryna ma obecnie indywidualną ikonę (favicon.ico lub podobną) - to wystarczy, aby zidentyfikować, która to strona (chyba że otworzyłeś kilka witryn, które mają jakąś ogólną ikonę lub w ogóle jej nie ma).
  • Co jest ważniejsze (z punktu widzenia użytkownika) - nazwa strony lub strona, na której on / ona jest?
  • Gdy otworzysz kilka kart tej samej strony, naprawdę chciałbyś wcześniej wiedzieć, na której karcie musisz kliknąć (po prostu weź tę stronę jako przykład - otwórz kilka pytań i zobacz, jak to zrobiono, i porównaj, jak by to wyglądało gdy wszystkie z nich zaczynają się od tego samego tekstu).

Powyższe dotyczyłoby prawie wszystkich witryn, z których regularnie korzystam. Ale jeśli witryna jest niewielka lub jest mało prawdopodobne, aby użytkownik otworzył kilka stron jednocześnie (na przykład witryna typu „wizytówka”), to nie jest ważne, co jest pierwsze: tytuł lub nazwa witryny.

Szczególnym przypadkiem jest strona główna - powiedziałbym, że zrób to tak, jak ci odpowiada. Witryny, nad którymi pracowałem (głównie handel elektroniczny) - większość z nich ma najpierw nazwę firmy, a następnie hasło (np. „AwesomeSoft - brytyjski dostawca Adobe, Microsoft ....”).

Nie jestem pewien, który z nich jest bardziej korzystny dla SEO (jeśli w ogóle robi to różnicę), ale domyślam się, że najpierw nazwa strony będzie preferowana.


4

Zdecydowanie pierwsza strona, druga strona. Ludzie zwykle nie dbają o stronę, na której są, tylko dbają o treść.

Jeśli przeglądasz przy otwartych wielu kartach, jak byś rozróżniał tony „Bob's Aw ...”?

Wiele przykładów pierwszej strony: Reddit , Amazon , Google


3

Może strona może strona, to zależy od celu strony.

Jeśli jest to witryna małej firmy, której strony nazywają się „Produkty, usługi, pomoc, wsparcie, informacje o nas” lub podobna nazwa ogólna, każda witryna ma takie same nazwy stron, a więc słowa te są mniej ważne niż nazwa firmy. Więc umieść nazwę strony na pierwszym miejscu.

Jeśli jednak każda strona ma specjalną unikalną nazwę, która byłaby wyszukiwana, umieść ją jako pierwszą, a nazwę witryny jako ostatnią. Możesz nawet całkowicie zrezygnować z nazwy witryny, jeśli tytuł strony jest bardzo znaczący lub tak długi, że tytuł zostanie skrócony.


+1 całkowicie zgadza się z tym z punktu widzenia SEO, o ile jest to mała (około 5 stron) tradycyjna strona.
Marco Demaio

Dobra uwaga na temat małych witryn, w których ważniejsza jest nazwa witryny.
mk12

0

Powiedziałbym najpierw nazwę strony, jeśli masz stronę pełną wyników wyszukiwania, naturalnie wybierzesz tytuł, który Cię interesuje, więc jeśli zobaczysz coś ciekawego w tytule, przyciągniesz go naturalnie, a nie jeśli jest to najpierw nazwa strony, to tytuł strony


0

Czytałem gdzieś, aby umieścić nazwę firmy na pierwszym miejscu, jeśli zawiera słowa kluczowe związane z tym, czego szukają ludzie: Przykład - Ghost Tours

Caspers Ghost Tours | Rezerwacje

Natomiast

Rezerwacje | Caspers Haunted House Ltd

Może odnosić się do sklepu z pamiątkami lub wycieczki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.