Jakie jest znaczenie tagu „title”?


22

Niedawno rozmawiałem z kilkoma innymi osobami. Podstawowe pytanie, o którym mowa:

Jakie jest prawdziwe znaczenie i waga <title>tagu na stronie internetowej?

Na przykład, jakie są konsekwencje, jeśli witryna ma ten sam <title>tag na wszystkich stronach, zgłaszając tylko nazwę witryny? A może lepiej (lub gorzej) brak tagu tytułu?

Czy będzie to mały / średni / ogromny problem SEO? Jak będą wyświetlane strony w wyszukiwarkach? Czy naprawienie go na późniejszym etapie będzie problematyczne, ponieważ strony zostały już zaindeksowane? Jak wpływa to na ogólną użyteczność / dostępność / doświadczenie? Czy jest to „cecha”, którą można pominąć, czy nie można jej nawet uznać za „cechę”, ale element podstawowy?

Mam dość swoją opinię na ten temat, ale naprawdę chciałbym usłyszeć, co sądzą o tym inni eksperci.

Odpowiedzi:


22

Jakie są konsekwencje, jeśli witryna ma ten sam <title>tag na wszystkich stronach, zgłaszając tylko nazwę witryny?

Ryzykujesz, że strony zostaną oflagowane jako powielone treści. Tytuł strony internetowej jest bardzo ważny dla SEO, a jeśli wszystkie strony mają ten sam tytuł, znacznie zwiększasz szanse, że zostaną uznane za powieloną treść. Musisz się upewnić, że zawartość twoich stron jest bardzo różna, aby tak się nie stało.

A może lepiej (lub gorzej) brak tagu tytułu?

Gorzej. Zdecydowanie chcesz <title>dla wszystkich swoich stron. Jest to prawdopodobnie największy czynnik rankingowy na stronie dla SEO. Gdy zakładka użytkownika jest twoją stroną, jest to domyślny tekst dla tej zakładki. Jest to pokazane na pasku tytułu i / lub kartach twoich stron. Zasadniczo brak jednego jest szkodliwy dla SEO i użyteczności.

Czy będzie to mały / średni / ogromny problem SEO?

Tak!!!

Jak będą wyświetlane strony w wyszukiwarkach?

Trudno powiedzieć, ponieważ nigdy nie widziałem strony bez tytułu w wynikach wyszukiwania, ale to prawdopodobnie dlatego, że wszystkie mają zbyt niską pozycję, by je znaleźć. Podejrzewam jednak, że Google umieści fragment kodu znaleziony na stronie lub coś podobnego.

Czy naprawienie go na późniejszym etapie będzie problematyczne, ponieważ strony zostały już zaindeksowane?

Nie. Ale może się to nie zdarzyć szybko. Może minąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim zmiany zostaną odzwierciedlone w wynikach wyszukiwania Google. Przez cały czas cierpią z tego powodu twoje rankingi i trik kliknięcia.

Jak wpływa to na ogólną użyteczność / dostępność / doświadczenie?

Brak tytułu strony oznacza, że ​​użytkownikom trudniej jest dowiedzieć się, na której stronie się znajdują i jaki jest jej główny cel.

Czy jest to „cecha”, którą można pominąć, czy nie można jej nawet uznać za „cechę”, ale element podstawowy?

<title>Znacznik jest kluczowym elementem.


1
Świetna odpowiedź, kompetentna i odpowiadająca na wszystkie punkty.
Matteo Mosca

Obserwuj sposób titleużycia tagu tutaj, na stackoverflow.com i na innych stronach stackexchange.com. Włączenie popularnego tagu na początku tytułu nie jest decyzją arbitralną.
Doug Harris

Nie zrozum mnie źle - sam już to znałem, ale chciałem uzyskać odpowiedź uznanych ekspertów, potwierdzających to, co już wiedziałem.
Matteo Mosca

11

Twój titletag powinien być inny na każdej stronie z co najmniej dwóch powodów:

  1. Jest to tekst wyświetlany po dodaniu strony do zakładek. Jeśli wszystko jest takie samo, a użytkownik tworzy zakładki na kilku stronach, oznacza to, że widzi ten sam tekst w każdej zakładce.
  2. Google używa informacji, titleaby odróżnić stronę od innych w Twojej witrynie. Zobacz Przewodnik Google dla wyszukiwarek dotyczący optymalizacji dla początkujących (pdf).

6

titleTag nie jest obowiązkowe. Prawidłowy dokument HTML musi mieć tag tytułowy.

Tag tytułowy ma dość duże znaczenie dla SEO. Jeśli zawiera krótki i opisowy tytuł, który odzwierciedla zawartość strony, Twoje strony zdecydowanie lepiej oceniają się w wyszukiwarkach.

Twoja strona powinna idealnie mieć h1również jeden tag z tekstem podobnym do tytułu. Pomoże to wyjaśnić wyszukiwarce, o czym jest strona.

Możesz zmienić tytuły później, a wyszukiwarki ponownie zaindeksują twoje strony. Może to jednak potrwać dni lub tygodnie, zanim zauważą. Otrzymasz również nieco lepszą ocenę, jeśli Twoja strona była dłuższa, więc pomaga to naprawić wcześnie.


1
+1 za zauważenie tagu nie jest opcjonalne.
Bacon Bits

6

Tytuł jest jednym z najbardziej praktycznych sposobów, by użytkownik czytnika ekranu wiedział, na której stronie się znajduje. Brak tytułu spowodowałby poważne zamieszanie dla użytkownika czytnika ekranu i byłoby denerwujące, gdyby czytnik ekranu powtarzał cały adres URL. Tak więc, z punktu widzenia dostępności, tytuł powinien tam być.


6

Myślę, że obowiązkowy jest tytuł na każdej stronie, zarówno pod kątem SEO, jak i użyteczności.

SEO:

Myślę, że wyszukiwarki patrzą na znacznik tytułu od lewej do prawej. I biorą pod uwagę tylko kilka słów. Nie jestem jednak pewien, czy nadal tak jest.

Usabilty:

Miło jest zobaczyć, jakie karty otworzyłeś w przeglądarce. Miło jest zobaczyć, jakie masz zakładki. Polecam formularzpage title - site title


@PeeHaa: Dlaczego miałbyś w ten sposób komponenty tytułowe? Myślę, że to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Na pasku kart chcę najpierw zobaczyć tytuł witryny, aby nadać tytułowi odpowiedni kontekst ... i czytam od lewej do prawej.
Lekkość ściga się z Monicą

2
Gdy otwartych jest wiele kart, przestrzeń dla każdego tytułu będzie się zmniejszać. Kilka kart z napisem „Tytuł witryny - ...” może potrwać dłużej.
Bavi_H

Safari jest sprytny: rozpoznaje typowe prefiksy w tytułach kart i ukrywa je, dzięki czemu otrzymujesz unikalne części! Gdyby tylko wszystkie przeglądarki to zrobiły ...
Kevin Reid,

5

Z punktu widzenia doświadczenia użytkownika myślę, że dostarczanie określonych tytułów jest lepsze, ponieważ pokazuje bardziej szczegółowo to, co widzi użytkownik. Jest to również pomocne dla użytkownika podczas dodawania strony do zakładek, ponieważ dobrze sformułowany tytuł pozwala uniknąć konieczności zmiany tytułu zakładki. Osobiście wolę używać site title - page title.


3

Między innymi tytuł służy do ustawiania tytułu, gdy użytkownicy dodają strony do zakładek. Jasny tytuł znacznie ułatwia wyszukiwanie zakładek. Jeśli nazwa firmy znajduje się w tytule, działa lepiej dla mnie, jeśli jest to przyrostek, a nie przedrostek. (Może być przydatne poznanie źródła, ale znajomość treści jest ważniejsza.) Page titleJest ważne, site titlezainteresuj się. Moje preferencje są takie Page title, ale Page title - Site titlejak się je tutaj stosuje, działa dla mnie.

Z punktu widzenia SEO uważam, że słowa kluczowe pojawiające się w tytule i treści są oceniane wyżej.


3

Wiele powodów:

  • SEO - roboty indeksujące szukają różnych tagów w tytule
  • Dostępne - czytniki ekranu mogą to odczytać
  • Właściwe tworzenie zakładek

3

<title>jest oczywiście używany do tytułu na pasku tytułu przeglądarki. To również jest zapisywane w historii przeglądarki i sekcjach zakładek. Dlatego posiadanie odrębnych tytułów może mieć znaczący wpływ na komfort użytkowania.

<title>ma również wartość semantyczną dla wyszukiwarek. Dobrze dobrane tytuły mogą silnie wskazywać na istotę strony (ignoruję tutaj próby zagrania w SE). Korzystanie z dobrych wartości <title>, <h1>itp tagi sprawia witryny zasadniczo bardziej „zrozumiałe” do wyszukiwarki, ponieważ wskazuje autor zamiaru o tym, co jest ważne, a co mniej ważne.

Sieć semantyczna, którą Tim Berners-Lee od dawna promuje, polega na dodawaniu zrozumiałych dla maszyny informacji na stronach internetowych, i jest to najprostsza forma tego rodzaju informacji.


0

<title></title>Tagi służą do wskazania użytkownikowi, że jest to strona główna itp., np. „ Home::xyz.com” na pasku tytułu. Jest to również przydatne dla właściciela sieci, ponieważ pomaga mu znaleźć swoją stronę w wyszukiwarce (np. Google, Yahoo itp.) Na pierwszym miejscu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.