Jakie są najlepsze opcje tworzenia kopii zapasowej hostowanego systemu Windows VPS [zamknięte]


11

Mam Windows VPS hostowany na pewnym hoście internetowym, mam dostęp administratora zdalnego pulpitu i mogę zainstalować dowolne oprogramowanie na tym VPS.

Jest to podstawowy, tani VPS, więc zasoby systemowe (szczególnie pamięć) są bardzo ograniczone, a główną różnicą między tworzeniem kopii zapasowej serwera dedykowanego a VPS są ograniczone zasoby VPS.

Moje wymagania to:

 1. Utwórz kopię zapasową zawartości VPS (nie chcę tworzyć kopii zapasowej całego wirtualnego dysku twardego, chcę mieć dostęp do moich plików bez instalowania tego samego oprogramowania VM).
 2. Pliki kopii zapasowych, konfiguracja IIS i bazy danych SQL Server.
 3. Niezwykle lekki, nie używaj (prawie) pamięci, gdy jest nieaktywny, w stanie ograniczyć użycie pamięci podczas tworzenia kopii zapasowej.
 4. Tworzenie kopii zapasowych w zdalnej lokalizacji (najlepiej Amazon S3, ponieważ jest tani).
 5. Szybka i wydajna przepustowość (wykorzystuje kompresję, przyrostowe tworzenie kopii zapasowych itp.)
 6. Opcjonalnie mogę wykonać kopię zapasową serwera poczty (używam SmarterMail), mogę żyć bez tego, ponieważ mam stosunkowo prostą konfigurację poczty e-mail i trzymam wszystkie moje wiadomości na pulpicie w Outlooku.
 7. Tworzenie kopii zapasowych używanych plików nie stanowi dla mnie problemu, ponieważ większość plików (oprócz SQL Server i danych poczty wymienionych powyżej) nigdy nie zostanie zablokowana na tym konkretnym serwerze.

Mam ograniczony budżet, oczywiście wolałbym bezpłatne rozwiązanie, ale jest to maszyna biznesowa, a dobre wsparcie jest warte trochę pieniędzy.


Nie do końca odpowiedź, ale czy zastanawiałeś się nad rozwiązaniem VPS, które obejmowało zintegrowane tworzenie kopii zapasowych? Wielu hostów może to uwzględnić w ramach konfiguracji. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, warto się temu przyjrzeć.
Dan Diplo,

@ Dan - tak Rozważyłem to, ale: 1. Nie ufam robieniu kopii zapasowych (patrz codinghorror.com/blog/2009/12/… ), 2. ich kopia zapasowa będzie w tym samym centrum danych (jeśli nie ten sam komputer fizyczny) co VPS, co czyni go podatnym na problemy dotyczące całego centrum danych (na przykład fire) i 3. Chcę w razie potrzeby móc przywrócić kopie zapasowe na komputerze w innej firmie hostingowej.
Nir

Odpowiedzi:


1

Co z DropBox lub czymś podobnym? Ustaw katalog domowy jako swoją wdrożoną witrynę i napisz skrypt (zapoznaj się z tym artykułem z bazy wiedzy, jak zaplanować zadanie), aby okresowo zeskrobywać resztę zawartości do niewidocznego w Internecie podkatalogu. Powinno to obejmować każdy wymieniony punkt, a także dać możliwość użycia go do wdrożenia, ponieważ jest dwukierunkowy. Konto podstawowe jest bezpłatne, 2 GB i można je rozbudowywać w zależności od potrzeb witryny / pamięci. Nie korzystałem z tego bezpośrednio, ale używałem go do przesyłania plików od jakiegoś czasu.

 1. Drop Box jest oparty na plikach i dostępny przez Internet
 2. Można utworzyć kopię zapasową wszystkiego, co można wyeksportować do systemu plików jako plik. Nie będzie miał mechanizmu atuomatycznego robienia tego, ale szybki skrypt PowerShell zgodnie z harmonogramem powinien załatwić sprawę.
 3. Wierzę (ale nie wiem na pewno), że DropBox będzie dość lekki w systemie. Sprawdza, czy na serwerze nie zostały umieszczone nowe pliki i wyzwala aktywność lokalną przez zmiany w plikach lokalnych. Bez zmian, bez aktywności lokalnej.
 4. Dropbox jest zewnętrzny.
 5. Dropbox robi aktualizacje różnicowe.
 6. E-maile to pliki.
 7. Nie masz pewności, jak Dropbox obsługuje zablokowane pliki. Wierzę, że w Windows robi coś z ShadowCopy, ale to z mojej strony czysta hipoteza (tak bym to zrobił).

Spójrz także na SO dla dobrych bezpiecznych programistów tworzenia kopii zapasowych w domu, aby znaleźć inne interesujące rozwiązania.


1

Napisałem skrypt Powershell do automatyzacji kompresji i szyfrowania danych na naszych serwerach produkcyjnych przed przesłaniem ich do Amazon S3. Jest przeznaczony do przesyłania wszystkiego z folderu tymczasowego, który w moim przypadku zawierał pliki kopii zapasowej MS SQL utworzone przez inny skrypt. Skrypty używają obecnie maksymalnej kompresji, więc jeśli obawiasz się użycia pamięci, możesz nieco ją zmniejszyć, ale zgaduję, że przy odrobinie ulepszenia możesz zrobić to, co chcesz. Nasi dostawcy chcieli 500 USD miesięcznie za kopie zapasowe poza siedzibą, gdzie to rozwiązanie kosztuje około 5 USD miesięcznie.


0

mozy.com to dobra, niedroga usługa tworzenia kopii zapasowych, ale wierzę, że sam musiałbyś poradzić sobie z wyciąganiem tego, czego potrzebujesz z VPS.


0

Powiedziałbym też, że powinieneś użyć dysku z kopią zapasową. Prawie każdy dostawca wykonuje tę usługę za niską cenę. „Pro” polega na tym, że kopie zapasowe są szybkie. „Kontra” polega na tym, że nie masz pełnej kontroli nad swoimi kopiami zapasowymi (prawie nie każdy dostawca).

Innym, bardzo ładnym i „tanim” rozwiązaniem jest Acronis [1]. Jest to program typu „kliknięcie i kliknięcie”, który może wysłać Ci pełne dzienniki kopii zapasowej i obsługuje prawie każdą pamięć.

[1] http://www.acronis.com/homecomputing/


0

Ze względu na ograniczenia prędkości traktowałbym tworzenie kopii zapasowych poza witryną jako dodatkowe podejście do tworzenia kopii zapasowych. Amazon S3 jest zdecydowanie dobrym, opłacalnym rozwiązaniem poza witryną, ale w zależności od tego, co musisz przywrócić, przywrócenie Giga treści na serwer może zająć wiele godzin.

W przypadku podstawowej kopii zapasowej upewnij się, że zapisujesz kopie zapasowe na oddzielnym dysku fizycznym na tym samym serwerze lub innym serwerze w tym samym centrum danych.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość przypadków, w których potrzebne są kopie zapasowe, jest spowodowana błędem ludzkim (tj. Przypadkowym usunięciem czegoś, czego potrzebujesz), uszkodzeniem dysku twardego, wirusami lub awarią dysku twardego. W takich przypadkach kluczem jest możliwość szybkiego uzyskania danych.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.