Jak zarejestrować nazwę domeny, ale zachować tajemnicę?


22

Przez lata widziałem wiele usług proxy właścicieli, ale nigdy z nich nie korzystałem i nie mam pojęcia, czy działają; lub jeśli chodzi o to, jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko prawne związane z ich użyciem, takie jak ułatwienie utraty domeny lub zwrócenie uwagi kogoś z jakiegoś powodu. Oczywiście istnieje również ryzyko utraty zaufania użytkowników witryny, ale na razie nie mam nic przeciwko.


Nie mam odpowiedzi, ale jest nowa usługa Njalla (Wyspa Karaibska Nevis) stworzona przez Peter Sunde njal.la
dmnc

Teraz większość rejestratorów domen zapewnia prywatność za darmo po wyjęciu z pudełka (dzięki RODO!). Zgodnie z sugestiami konkretnego rejestratora domeny sprawdź recenzję: medium.com/@JohnBeardslee/…
Stas,

Odpowiedzi:


21

Szwedzka firma PRQ oferuje anonimową rejestrację domeny za 40 USD rocznie.

Są firmą, która hostowała witryny The Pirate Bay i Wikileaks, i mają dobre doświadczenie w nieinternetowaniu lub podawaniu danych klientów, chyba że to, co robisz, jest sprzeczne ze szwedzkim prawem, co czyni domeny i witryny hostowane z nimi nieco odpornymi na przyjmowanie w dół zamówienia.

AKTUALIZACJA:

Jedyną rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest to, że łączenie fałszywych, anonimowych lub zamaskowanych informacji z rejestrami Whois może zrzec się twoich praw do strony internetowej i jej treści przed sądem, przynajmniej w USA. prawa do strony i jej zawartości do anonimowego lub prywatnego rejestratora; teraz są właścicielami Twojej witryny. Z Wikipedii:

„W sprawie dotyczącej naruszenia praw do znaku towarowego w 2009 r. W amerykańskim Sądzie Rejonowym w USA stwierdzono, że w przypadku domen z„ prywatną rejestracją ”usługa prywatności jest prawnie„ właścicielem ”domeny. Usługa prywatności działa jako„ cyber-właściciel nieruchomości internetowych ”, a domena jest„ licencjonowana ”na rzecz klienta usługi prywatności.”

Właśnie dlatego niektóre usługi ochrony prywatności domeny, takie jak Dynadot , wyświetlają teraz Twoje prawdziwe imię i nazwisko na górze rekordu domeny i maskują tylko Twój adres, adres e-mail i numer telefonu. To gwarantuje, że nadal oferowane trochę prywatności będąc uznany za prawowitego właściciela domeny.


7

1 i 1 zapewnia bezpłatne anonimowe dane whois podczas rejestracji nazwy domeny, w cenach stosunkowo zbliżonych do tanich rejestratorów, takich jak GoDaddy.

Jednak firmy takie jak 1 i 1, które robią to za darmo, a GoDaddy, które pobierają za to dodatkową opłatę, prawie zawsze przekażą twoje informacje bez walki o ciebie przy najmniejszej prowokacji prawnej. Usługi te mają na celu ochronę Twoich danych przed rejestrami Whois, aby zapobiec spamowi i ogólnym nękaniu, a nie jako prawne zabezpieczenie Twojej tożsamości lub umożliwienie Ci robienia wątpliwych prawnie rzeczy na Twojej stronie internetowej.


1
+1 Świetny punkt na temat rejestratorów decydujących się na ujawnienie Twojej tożsamości, jeśli uznają to za stosowne. Jest to różnica między „prywatnością domeny” a anonimową rejestracją.
Nick

1
+1 @Bryson: Zgadzam się, nigdy nie polegałbym na firmie, która chroniłaby moją prywatność, co prowadzi mnie do zastanowienia się, dlaczego miałbym korzystać z takiej usługi w pierwszej kolejności.
wpadki

Mam kilka domen, które zarejestrowałem jako nastolatek, kiedy jeszcze mieszkałem z rodzicami. Użyłem ich numeru telefonu w whois i do dnia dzisiejszego, 8 lat po wyjęciu go, wciąż dostają telefony od marketerów, prosząc mnie o nazwy domen. Więc to ma jakiś cel. haha
Bryson

5

Możesz też zarejestrować się w Dreamhost, który oferuje usługę za darmo. Oczywiście oznacza to jedynie ukrycie twoich danych osobowych z list WHOIS. Ale nadal będziesz dostępny za pośrednictwem przekierowanych wiadomości e-mail.

To jednak więcej niż wystarcza dla większości ludzi.


2

https://www.namecheap.com/ również anonimową powrót swoimi informacjami na whois notowań za niewielką kwotę pieniędzy.


+1 @Aristos: Korzyścią jest to, że prawidłowe informacje prawne są rejestrowane, ale dostępne (teoretycznie) tylko dla tych, którzy mają uzasadnione prawne podstawy, aby uzyskać do nich dostęp. Podstawową korzyścią z posiadania prawidłowych zapisanych informacji prawnych jest w dużej mierze pozycjonowanie tego właściciela we wszelkich czynnościach prawnych związanych ze sporami właściciela domeny. Prawidłowo, czy coś brakuje? Dzięki!!
błąka się

@blunders z ostrzeżeń, które otrzymuję, JEŻELI rząd USA, że zarejestruję domenę .com (lub rząd Grecji, że mieszkam i utrzymuję .gr), jeśli nie mogę cię znaleźć i połączyć cię z nazwą, którą ty zarejestruj się, możesz go usunąć w dowolnym momencie. W każdym razie rząd ma prawo do przechwytywania i usuwania go, szczególnie w świetle nowego prawa USA. Teraz rejestr może po prostu nie podawać publicznie informacji o whois, ale jeśli ktoś zadzwoni do rejestru - prawdopodobnie rejestr się poda.
Aristos

@blunders Dostaję komunikat ostrzegawczy dla nazw .com, które mówią mi, aby dokładnie sprawdzić nazwy i mój adres, które są połączone, ponieważ jeśli stwierdzą, że są niepoprawne, mogą je usunąć.
Aristos

Nic dziwnego, pomyśl, że w momencie, gdy jakikolwiek rząd przejmuje domeny, które możesz posiadać, prawdopodobnie masz większe problemy niż trzymanie się domen ... :-)
mylą się


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.