Jaka dokumentacja istnieje dla HTML, CSS i JavaScript?


20

Użytkownicy PHP mają dokumenty PHP.net
Użytkownicy Ruby mają Ruby-Doc.org
Użytkownicy Python mają docs.python.org
Użytkownicy jQuery mają docs.jquery.com

Wszystkie są uważane za podstawowe odniesienia podczas pracy w tych środowiskach.

Ale gdzie jest „Podręcznik” dla projektantów stron internetowych i programistów pracujących z HTML, CSS i (waniliowym) JavaScriptem? Jakiej internetowej, bezpłatnej, aktualnej, rzetelnej, przeszukiwalnej i edytowalnej przez użytkownika dokumentacji powinni używać webmasterzy i powoływać się na nich w codziennej pracy?


Aktualizacja: Powinienem powiedzieć, że znam Specyfikacje W3C i specyfikację ECMAScript, ale uważam, że są one bardziej odpowiednie dla producentów przeglądarek niż dla webmasterów. Z wprowadzenia do specyfikacji HTML5 :

„... miejscami poświęca jasność dla precyzji i zwięzłość dla kompletności ...”

Tak więc, aby sformułować moje oryginalne pytanie: jakie jasne, szybkie odnośniki online są dostępne dla HTML, CSS i JavaScript?

Odpowiedzi:


16

W3C obsługuje specyfikacje HTML i CSS

Specyfikacja HTML 4 ze specyfikacji W3C
XHTML ze specyfikacji W3C
CSS 2.1 ze specyfikacji W3C
HTML 5 ze specyfikacji W3C (Working Draft)
CSS 3 (Working Draft)

Oficjalna specyfikacja JavaScript to standard EMCAscript

Specyfikacje EMCA

AKTUALIZACJA

Mam nadzieję, że tego właśnie szukałeś. Celowo nie korzystałem z referencji w3schools, ponieważ są one znane z posiadania złych informacji .

Sitepoint CSS referencja
Sitepoint HTML referencja
Sitepoint JavaScript referencja

AKTUALIZACJA 2

Od komentarza Nicka: Mozilla Developer Network (MDN)


Dzięki, John. Zawsze uważałem, że specyfikacje W3C i ECMAscript zostały napisane bardziej dla dostawców przeglądarek niż dla programistów stron internetowych. Wyjaśniłem moje pytanie powyżej.
Nick

@Nick, zaktualizowałem moją odpowiedź. Myślę, że tego właśnie szukasz. Jeśli nie, daj mi znać.
John Conde

3
Dzięki - nie wiedziałem o dokumentach Sitepoint, a właśnie dowiedziałem się o dokumentach MDN poprzez link interwencyjny w3schools, o którym wspomniałeś.
Nick


3

Specyfikacje W3C są odniesieniami do HTML i CSS. W przypadku Javascript jest to specyfikacja ECMA . Spełniają wszystkie Twoje wymagania oprócz edycji przez użytkownika. Czy to wystarczy?


Dzięki, Paul. Wyjaśniłem moje pytanie, aby pokazać, że szukam referencji o rozmiarach mniejszych niż oficjalne specyfikacje W3C.
Nick

1

W przypadku HTML5 istnieją zmniejszone wersje specyfikacji specjalnie dla programistów / autorów stron:


0

DevDocs gromadzi dokumentację dla HTML, CSS i JavaScript razem z wielu źródeł - w tym MDN - i umieszcza je w jednym miejscu w formacie umożliwiającym wyszukiwanie. To całkiem przydatne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.