Jaki jest najlepszy sposób na przekierowanie mojej nagiej domeny?


14

Mam example.com, który wskazuje serwer WWW za pomocą rekordów A, chcę przekierować cały ruch z www.example.comdo example.com.

O ile wiem, są to metody,

  1. 301 Przekierowanie HTML z www na example.com
  2. Dodaj alias CNAME dla www do @
  3. Dodaj rekord dla www do adresu IP serwera WWW

Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić bez wpływu na moją pozycję w wyszukiwarce?

Odpowiedzi:


5

Przekierowanie 301 jest tym, czego chcesz użyć, jeśli SEO jest Twoim głównym celem. Przekierowanie 301 nie tylko poinformuje wyszukiwarki, że Twoje strony się poruszyły (zakładając, że używasz zarówno wersji stron www, jak i innych niż www), ale również pomoże im powiązać stare adresy URL z nowymi adresami URL. Oznacza to, że wszelkie linki prowadzące do starych stron będą się liczyć do nowych stron. Tracą trochę wartości z powodu przekierowania, ale lepiej nie robić tego wcale.

Zobacz tę odpowiedź, aby uzyskać więcej informacji na temat przekierowań 301 i www / non-www


7

Należy pamiętać, że DNS nie zapewnia przekierowania - dodanie rekordu A lub CNAME zapewni jedynie adres IP osobom wpisującym ten adres URL. Jeśli tylko dodać jedną z tych dwóch zapisów www.example.com i example.com będzie zarówno postanowienie z serwerem WWW, dając w zasadzie każdej strony na swojej stronie dwa adresy i potencjalnie sieje spustoszenie wszelkich statystyk jesteś przechowanie.

Będziesz musiał skonfigurować dodatkowe przekierowanie 301 za pośrednictwem przekierowań po stronie serwera lub wspomnianych przekierowań HTML, zanim odwiedzający zawsze zostaną przekierowani do korzystania z wersji example.com witryny.


0

Myślę, że możesz użyć przekierowania 301/302, aby skierować użytkowników do zamierzonego miejsca docelowego, jest to najlepsza opcja przekierowania użytkowników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.