Podanie fałszywych informacji podczas rejestracji domeny - czy to ważne?


170

Jak zapewne wszyscy wiedzą, wszyscy rejestratorzy domen proszą o podanie danych osobowych.

Takie dane osobowe obejmują:

  • Imię i nazwisko
  • Informacje adresowe
  • Adres e-mail
  • Numer telefonu

Dane osobowe za pośrednictwem WHOIS

W zależności od typu domeny, takiej jak TLD lub ccTLD, informacje te mogą stać się natychmiast dostępne po rejestracji domeny za pośrednictwem zwykłego whois. Jeśli nie chcesz tego (a w większości przypadków na pewno nie chcesz), oferują one usługę, w której możesz usunąć te informacje z usługi whois, ale oczywiście ukrywanie danych osobowych powoduje roczne koszty zakupu domeny.

Co się stanie, jeśli użyję fałszywych danych podczas rejestracji domeny?


6
Na powiązaną notatkę: Niektórzy dostawcy oferują (za dodatkową opłatą) „rejestrację domeny chronioną prywatnością”. Co to znaczy?

10
Czy pytasz o prawne, etyczne lub techniczne implikacje?

2
@Thilo: co oznacza, że ​​zarejestrują się przy użyciu własnych informacji. Jeśli ICANN lub trzeci zarejestrowany podmiot będzie musiał skontaktować się z właścicielem domeny, rejestrator poda oryginalne informacje.

3
usługa ochrony prywatności nie jest dostępna dla wszystkich TLD, tj. .fm
hikari

3
Kiedy rejestruję nową domenę, otrzymuję około 5-10 połączeń tygodniowo przez następne 2 miesiące. Wszystkie połączenia z Indii sprzedające usługi projektowania stron internetowych.
William Entriken

Odpowiedzi:


90

ICANN (nie rejestrator domeny) wymaga, aby wszystkie informacje zawarte w rejestracji były prawidłowe.

Jeśli pojawi się jakikolwiek spór (patrz zasady ICANN dotyczące jednolitych zasad rozstrzygania sporów dotyczących nazw domen tutaj ), skontaktujemy się z Tobą za pomocą środków określonych w rejestracji domeny. Zauważ, że sekcja 14 zasad jest sekcją, która określa, co dzieje się jako część „domyślnej” (innymi słowy, nie mogą się z Tobą skontaktować): Wykonają wyrok i nie dostaniesz głosu w postępowaniu.

ICANN jest w stanie przejąć domenę od ciebie i przekazać ją komuś innemu.

Więc tak, ważne jest, aby podać prawidłowe informacje do informacji rejestracyjnych.

Aby zobaczyć, jak wygląda rejestracja domeny prywatnej (w porównaniu ze zwykłą rejestracją domeny), zobacz to porównanie: publiczna vs. prywatna .


8
Na podstawie tej odpowiedzi; jeśli wpiszesz prawidłowy adres e-mail, z którym można się skontaktować, to zakładam, że powinieneś być w porządku
Baumr

2
@ Baumr, nie zakładałbym tego. AFAIK, rejestrator domen ma możliwość interakcji z tobą za pośrednictwem poczty fizycznej (ślimakowej). Network Solutions zaczął rejestrować domeny w ten sposób na początku lat 90. i nadal pozwala na aktualizowanie informacji w ten sposób dzisiaj: networksolutions.com/support/...
Dan Esparza

8
Oto ostatnia anegdota, która pokazuje, jak bardzo to się liczy
Dan Esparza

3
należy pamiętać, że ccTLD nie podlegają przepisom i zasadom ICANN.
Alnitak,

1
@Alnitak - masz rację, ale wiele razy ccTLD domyślnie używają języka istniejących zasad. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz wipo.int/amc/en/domains/rules/cctld/index.html
Dan Esparza

11

Osobiście nie wstawiłbym fałszywych danych. Chociaż na ogół nie powinieneś mieć problemów, jest to zwykle sprzeczne z regułami rejestratora, którego używasz, a dla niektórych TLD jest to niezgodne z regułami rejestru.

Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć skargę (z dowolnego powodu) i nie będzie w stanie dowiedzieć się, kto jest właścicielem rekordu, i wywoła wystarczające zamieszanie, możliwe, że rejestrator lub rejestr usunie domenę.

Jeśli jednak prywatność jest dla Ciebie ważna, niektóre miejsca oferują prywatność za darmo.


4
Czy możesz podać przykłady takich miejsc?
Nikana Reklawyks,

1
@NikanaReklawyks - jest mnóstwo ... nie jestem pewien zasad autopromocji, więc nie będę łączył ... ale moja firma robi to za darmo, jeśli ludzie chcą.
wilhil

1
Namesilo oferuje bezpłatną prywatność.
GeekOnTheHill

9

Tak, to ma znaczenie!

Podanie nieprawidłowych informacji w większości rejestrów stanowi naruszenie umowy, a jeśli zostaną złapane, mogą anulować nazwę Twojej domeny.

Jeśli rejestracja jest przeznaczona do użytku osobistego (niehandlowego), niektóre rejestry (jak .uk) oferują możliwość rezygnacji, aby dane osobowe nie były ujawniane w bazie danych „whois”. Jednak sam rejestr nadal wymaga prawdziwych informacji.


7

Cóż, wiem to. Jeśli prowadzisz legalną działalność gospodarczą lub coś, co przynosi zysk, chcesz korzystać z legalnych informacji ze wszystkich powodów prawnych.

Postępujesz wbrew regułom rejestratorów, wprowadzając fałszywe informacje. Mogą odmówić usługi za naruszenie tych warunków użytkowania. Kupujesz legalnie produkt, który należy do Ciebie i chcesz się upewnić, że należy on do Ciebie, a nie do „Susie Sue”.


5

Użyj prywatnej rejestracji, aby uniknąć spamu i wszelkich oczywistych powiązań z Twoją organizacją.

Pozwala to również zarejestrować się i prowadzić witrynę, która www.DirtyNastyOMGMyMotherWouldKillMeIfSheKnewIRanThisSite.comnie jest oczywistym właścicielem podczas pracy www.KittensAndBunnyRabbitsForGoodHomes.com.

Zobacz prywatną rejestrację GoDaddy


4

Uważam, że istnieje rejestr ICANN, który wymaga prawidłowych informacji do rejestracji domen. ICANN żąda, aby rejestratorzy okresowo aktualizowali informacje rejestracyjne domeny. Dlatego możliwe jest, że w pewnym momencie Twoja domena stanie się niedostępna, jeśli zostaną użyte nieprawidłowe informacje.

Jak wskazujesz, jeśli chcesz ukryć swoją tożsamość przed whois i innymi, różni rejestratorzy oferują metodę „ukrywania” twoich informacji. Ta usługa zazwyczaj nie jest bezpłatna, a koszty różnią się w zależności od rejestratora.


6
Tylko dlatego, że GoDaddy i kilku innych podejrzanych rejestratorów pobierają pieniądze za nieudostępnianie prywatnych informacji, nie oznacza, że ​​jest to norma. Wszyscy następujący rejestratorzy zapewniają bezpłatną rejestrację prywatną: DreamHost, 1and1, Names.com. Namescheap, Gandi.net itp.
Lèse majesté

4

Chociaż nie możemy sugerować, abyś podał fałszywe informacje dotyczące rejestracji, nadal możesz to zrobić, dokończenie rejestracji. Problem pojawia się jednak tylko wtedy, gdy jakaś jednostka rości sobie prawo do twojej domeny i jeśli chcesz domagać się swojej domeny w przyszłości, jeśli powstanie kontrowersji jest trudne do udowodnienia, że ​​jesteś jej właścicielem. W przypadku dużej liczby rejestrujących nie zależy im na prawdziwych informacjach, bez względu na to, co robisz.


3

„na której planecie nie można podać fałszywych informacji podczas rejestracji domeny”? Jeśli rejestrujesz domenę .co.uk, możesz zrezygnować z publicznego rozpowszechniania swoich danych za darmo. Jak powiedzieli inni, w przypadkach, gdy jesteś firmą działającą w dobrej wierze, sensowniej jest publicznie uznać swoją własność domeny. Jeśli masz ważne powody (i istnieje wiele), aby zachować swoją prywatność, roczna opłata za to jest niewielka. Sieć jest zablokowana z fałszywymi lub mylącymi danymi rejestracyjnymi. Chęć uniknięcia spamu nie jest wystarczającym powodem do sfabrykowania tożsamości. Jeśli cel rejestracji domeny jest uzasadniony, bądź dumny! Jeśli może to spowodować zakłopotanie lub swędzenie, odkaż opłatę za prywatność.


3

Powinieneś głosować ze swoim portfelem i rejestrować się tylko w strefach, w których jesteś zadowolony z polityki prywatności w odniesieniu do danych osobowych. Jak wspomniano, Nominet UK nie wymaga od osób fizycznych z Wielkiej Brytanii zapewnienia pełnej kwoty za pośrednictwem usługi whois.

Na przykład rozpowszechnianie danych osobowych za pośrednictwem whois jest niezgodne z prawem rosyjskim, dlatego wydaje się, że wszystkie nazwy domen .ru są teraz zarejestrowane jako „osoba prywatna”.

Co do dostarczania fałszywych informacji? Nie tylko może unieważnić rejestrację w prawie każdej strefie, ale w zależności od TLD może również oznaczać, że możesz nie być w stanie przenieść nazwy domeny między rejestratorami lub przypisać jej innym podmiotom prawnym, ponieważ rejestrator może wymagać dowodu, że jesteś prawowitym właścicielem i nie miałbyś żadnego.


3

Najlepiej skontaktować się z rejestratorem i sprawdzić, jak radzą sobie w określonych sytuacjach. Nie wszystkie rozszerzenia domen zapewniają prywatność domeny, sprawdź przed rejestracją rozszerzeń domeny.

Zwróć też uwagę, że doszło do zmian na przestrzeni lat (od pierwszego pytania). Najlepiej nadal śledzić usługi ICANN dotyczące prywatności i usług proxy

Ponieważ mam kilka rozszerzeń domen, które obecnie nie zapewniają prywatności domeny, skontaktowałem się z kilkoma rejestratorami, z których korzystałem ... i każdy z nich miał swój własny sposób radzenia sobie z taką sytuacją. Zasadniczo pozostawia to wybór użytkownikowi (w zależności od przepisów i regulacji obowiązujących w danym kraju mogą istnieć sposoby, które mogą Ci w tym pomóc - więcej na ten temat poniżej)

Mówiąc krótko: anonimizacja informacji może chronić twoją tożsamość ... ale naraża twoją własność na poważne ryzyko.

Potrzebujesz dowodu

Najważniejszą częścią kontaktu, z którym się skontaktowałem, jest przedstawienie dowodu.

Jeden rejestrator powiedział mi, że nazwy w Rejestrze Kontaktowym / WHOIS użyte dla Twojej domeny (domen) muszą być prawidłowe. Powinieneś być w stanie przedstawić dowód ważności informacji. Jeśli masz firmę lub organizację pod tą „fikcyjną” nazwą, dobrze byłoby z odpowiednią dokumentacją.

Powinieneś wprowadzić informacje, które mogą być poparte dokumentami i identyfikacją. Najlepsza praktyka polega na tym, że informacje powinny ściśle przypominać to, co Rejestrujący (Ty) jest znany jako Rejestrator.

Ryzyko polega na ... Jeśli umieścisz informacje zastępcze, takie jak „Właściciel domeny” lub „Administrator domeny” i będą one również wykorzystywane przez kogoś innego, Rejestrator może otrzymać zewnętrzną skargę „Fałszywy WHOIS” (często od ICANN), w wyniku której wymóg zaktualizowanych informacji lub pewnego poziomu zawieszenia domeny.

Inny rejestrator wspomniał, że „różni się w zależności od rejestru”. Dla nich nazwa rejestrującego może być taka sama jak „Administrator domeny”, pod warunkiem że adres, adres e-mail, telefon itp. Są prawidłowe. Ale pomimo tego, co mogą powiedzieć, najlepiej jest podążać za tym, co ICANN ma do powiedzenia na temat dokładności .

Ale jest sposób ...

Zbadałem, że istnieje kilka sposobów „anonimizacji” informacji. W Stanach Zjednoczonych można złożyć „Doing Business As” (DBA), aby użyć fikcyjnej nazwy . Ponadto możesz zarejestrować firmę LLC, z której możesz korzystać. Chociaż kosztują pieniądze, mogą służyć jako dowód informacji. I, jak powiedzieli inni, w USA można również użyć skrytki pocztowej jako adresu.

Mimo, że istnieją sposoby, aby dowiedzieć się, kim jesteś pomimo tego wszystkiego, to więcej pracy niż zwykłe wyłożenie go tam. Przed zanurzeniem się w te opcje sprawdź je lub porozmawiaj z prawnikiem.


1
Dobrze zbadana i udokumentowana odpowiedź. Osoby prawne rzeczywiście byłyby wystarczające, nawet jeśli ich rejestrujący lub akcjonariusze nie są znani ogółowi społeczeństwa. Zachowam jednak ostrożność, doradzając przedstawicielom rejestratorów (jak zauważyliście), chyba że pisemnie z działu prawnego. Byłem zaangażowany w spory dotyczące UDRP i znaków towarowych po obu stronach, a niedokładne informacje rejestrujących to pierwsza rzecz, na którą wskażą strony, gdy będą się spierać o prawa i „złą wiarę”.
dan

2

Podanie nieprawdziwych informacji podczas rejestracji nazwy domeny jest nielegalne. Ustawa o ochronie własności intelektualnej i nowelizacji sądów z 2004 r. Czyni ją nielegalną, http://www.copyright.gov/legislation/pl108-482.html


3
Czy możesz podać konkretny cytat, w którym sam w sobie jest nielegalny, a nie jako pogorszenie?

3
Jak w przypadku wszystkich spraw legalnych, czy ktoś został oskarżony o to i wyrok skazujący utrzymany w sądzie?
cjm

2

To stare pytanie, ale w chwili rejestracji domeny .com otrzymasz e-mail weryfikacyjny, a jeśli nie klikniesz linku w ciągu 15 dni, domena zostanie zawieszona bez dalszego powiadomienia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.