Jak określić warunki „LUB” dla filtra Gmaila


141

Jak mogę filtrować wiadomości w Gmailu, stosując ORwarunki boolowskie ? Na przykład mogę podać adresy w polach To:lub From:, ale pasuje to tylko do wiadomości e-mail spełniających oba kryteria. Jak mogę dopasować wiadomości e-mail spełniające jedno lub oba kryteria?

Odpowiedzi:


125

Wpisz w polu wyszukiwania Gmaila:

from:xyz OR to:uvw

patrz także tutaj .

aby utworzyć filtr (i zastosować działania do tego filtra) z tego wyszukiwania: kliknij małą strzałkę w dół po prawej stronie pola wyszukiwania, a następnie kliknij create filter with this search.


2
Dzięki. Zaoszczędziłeś mi dużo frustracji. Mam przyjaciela, który nie wie o polu BCC i lubi wysyłać TONY e-mailem do osób, które lubią odpowiadać wszystkim.
jessegavin

1
Na początku myślałem, że ta odpowiedź jest poprawna, ale teraz widzę, że OP zapytał o filtrowanie, a ty powiedziałeś „wpisz w polu wyszukiwania”. Teraz mój głos trafia do Rozsądnego. Dobra, zwięzła odpowiedź!
Ograniczone Zadośćuczynienie

1
@akira OP zapytał o filtrowanie wiadomości e-mail (co rozumiem przez zastosowanie filtrów przychodzących), a twoja odpowiedź dotyczy wyszukiwania wiadomości e-mail.
Ograniczone Zadośćuczynienie

1
@LimitedAtonement: więc wszystko, czego potrzebujesz, aby być szczęśliwym, to gdzieś po wyszukiwaniu kliknij „utwórz filtr”?
akira

4
Aby wyjaśnić wszystkim, którzy mogą się z tym spotkać: „LUB” rozróżnia małe i wielkie litery (tzn. „Lub” nie będzie działać).
kevinmicke

50

Jeśli mówisz o wyszukiwaniu, pytanie @ akira jest poprawne. Wygląda jednak na to, że pytasz o użycie tego warunku w filtrze.

Sztuka polega na tym, że możesz wpisać dowolne kryteria wyszukiwania w polu Has the words filtra . W przypadku każdego innego pola będzie poprzedzać twoje kryteria nazwą pola. Na przykład wpisanie user@example.comw polu Do spowoduje utworzenie warunku filtru to:(user@example.com). Powodem, dla którego działa w polu Has the words , jest to, że niczego nie poprzedza. Wynika to z tego, że działa jak zwykłe wyszukiwanie treści wiadomości e-mail.

  1. Utwórz lub zmodyfikuj filtr.
  2. W polu Has the words wpisz swój ORwarunek. Na przykład:to:user@example.com OR from:user@example.com

Jest to również miejsce, aby umieścić wszystkie inne atrybuty , które chcesz dopasować (np label:, in:itp).

Będzie to również działać na stronie Pokaż opcje wyszukiwania, jednak łatwiej jest po prostu użyć zwykłego wyszukiwania.


4
To powinna być zaakceptowana odpowiedź. Użycie przepływu pracy w odpowiedzi Akiry nie działa, ponieważ kryteria wyszukiwania zostają zniekształcone, gdy tylko klikniesz „utwórz filtr za pomocą tego wyszukiwania”. Zaawansowane wyrażenia logiczne pozostają nietknięte tylko wtedy, gdy używa się pola „Has the words”, jak sugerowano w tej odpowiedzi.
Marco Leogrande,

35

Ku mojemu zaskoczeniu rozwiązaniem było użycie pionowego paska |między wiadomościami e-mail zamiast przecinka ,w polu TOpodczas tworzenia filtra.

Przykład:

name1@domain.com | name2@domain.com | name3@domain.com`

Pole wyszukiwania wygląda następująco:

to:(name1@domain.com | name2@domain.com | name3@domain.com)

Dostałem wyskakujący komunikat z Gmaila, informujący, że użycie znaków specjalnych może dać nieoczekiwane rezultaty. Wystarczy kliknąć Kontynuuj i działało idealnie.


12

Gmail akceptuje kilka składni:

apple OR orange apple | orange {apple orange}

Osobiście lubię używać nawiasów klamrowych, ponieważ jest miły i zwięzły. Wszystkie są równoważne:

from:{john jane joe} {from:john from:jane from:joe} (from:john OR from:jane OR from:joe)


6

Możesz je zgrupować:

{„Words1” ORAZ „Words2”} LUB {„Words1” ORAZ „Words3”} itd.


0

Najlepszy sposób, w jaki muszę pracować na topolu to:

to:({first@email.com second@email.com third@email.com})

0

Zamiast tego musisz użyć has the wordspola wprowadzania. Umożliwi to aktualizację istniejących filtrów zamiast usuwania i tworzenia nowych.

Przykład: from:(sas.com) OR to:(sas.com)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.