Jak przekreślić tekst w Gmailu?


243

Zasadniczo chcę przekreślić tekst; jak mogę to zrobić?


2
Nie było skryptu Greasemonkey, który dodał przycisk do tego, ale Google złamał go, gdy zaktualizowali Gmaila. Nie jestem pewien, czy są jakieś, które działają teraz.
endolith,

1
Istnieje skrypt: userscripts-mirror.org/scripts/show/57725. Testowane działanie.
hlcs

9
Uwaga dla pracowników Google: zignoruj ​​najważniejsze odpowiedzi i po prostu użyj Alt + Shift + 5zamiast tego.
Pikamander2

1
Lub cmd + shift + xdla użytkowników komputerów Mac @ Pikamander2
Hazel Troost

Odpowiedzi:


230

Ok, odkryłem prosty sposób. Skopiuj ten tekst i wklej na swój e-mail. Edytuj tekst. Voila!


11
Jedynym błędem jest to, że przenosi również kolor i czcionkę. Odkryłem, że rozszerzenie @GHelper działa znacznie lepiej, ponieważ dodaje przycisk do paska narzędzi formatowania tekstu w Gmailu.
Mike Branski

3
Po wklejeniu tekstu zaznacz go i naciśnij Ctrl-Shift-- (Ctrl-Shift-Minus), aby zmniejszyć go do domyślnej czcionki Gmaila.
ladenedge

to nie działa dla mnie (FF)
Ooker

1
haha, sprawiłeś, że mój dzień był najbardziej szaloną i najbardziej efektywną odpowiedzią w historii
Alain Tiemblo

4
@ Michael - jeśli już napisałeś kilka tekstów, możesz wkleić je za pomocą ctrl-shft-V, aby wkleić, zachowując styl wklejonego tekstu.
JoeM05,

137

To może nie być dla wszystkich (pracuję w tworzeniu stron internetowych) i jest powolne, ale jeśli używasz Chrome lub Chromium, możesz bezpośrednio edytować HTML i działa dobrze.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy tekst, który chcesz skreślić
  2. Wybierz „sprawdź element”
  3. Inspektor wyświetli ten tekst - kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „edytuj HTML”
  4. Zawiń tekst, który chcesz przekreślić <strike>text</strike>


7
Trzeci krok jest ważny. Edycja elementu tagu z tym tekstem i dodanie go <strike>text</strike>powoduje, <strike>text</strike>że jest on tekstem w wiadomości e-mail (tagi widoczne, bez formatowania), a kod HTML to &lt;strike&gt;text&lt;/strike&gt;.
jvriesem

2
To świetna odpowiedź. To powinien być zaakceptowany!
Aseem Kishore,

1
alternatywnie możesz dodać text-decoration: line-through;do stylu elementów za pomocą narzędzi programistycznych
Ben

5
Użyj <s>: aktualna wersja przestarzałego <strike>. ( <del>powinien być używany dokładnie do usuwania z dokumentów, jak w pliku różnicowym ; to jest coś, czego zwykle nie formatowałbyś ręcznie. (@jaepage))
Aaron Thoma

Ta technika działa (użyłem <s>formularza sugerowanego przez @AaronThoma), a TBH jest bardziej niezapomniany niż Option-Shift-5 w Arkuszach Google lub Cmd-Shift-X w Dokumentach Google, z których żaden nie działa w Gmailu.
Jerry101

51

Chociaż jest to bardzo stare zapytanie, znalazłem sprytny sposób, aby nad nim popracować, dlatego opublikowałem go jako rozwiązanie.

Istnieje skrót Alt+ Shift+ 5do przełączania przekreślenia. Wybierz tekst, który chcesz przekreślić, kliknij raz Alt+ Shift+ 5tekst jest głaskany, kliknij raz jeszcze tekst wraca do normy.

W systemie Mac: Cmd+ Shift+x


Wow, stworzyłeś mój dzień! Działa idealnie w Chrome. Tak, to powinna być zaakceptowana odpowiedź. Dzięki !
JYL,

4
Oto odpowiedź, cieszę się, że przewinąłem w dół, dzięki! Działa we wszystkich przeglądarkach, których próbowałem, wydaje się być nieudokumentowaną funkcją Gmaila. Wygląda na to, że Gmail korzysta z tego samego edytora co dokumenty, a Shift + Alt + 5 to funkcja Dokumentów Google.
Some_Guy,

dla mnie zastąpił tekst „fi”
dociekliwy

Potwierdzono dla Firefoxa w systemie MacOS High Sierra 10.13.6 - zdecydowanie poprawna odpowiedź.
Jayx

14

Osobiście piszę e-maile, które wymagają więcej opcji formatowania w demie CKeditor . Następnie kopiuję końcowy tekst do Gmaila - formatowanie zostaje zachowane.


1
Hehh, inteligentny, natychmiastowy, minimalistyczny pomysł, +1! :) (To trochę niesprawiedliwe użycie tej wersji demo, gdybym poszedł zgodnie z etyką
Kantiana

1
Tak, ktoś zdecydowanie powinien napisać skrypt użytkownika lub rozszerzenie, aby zastąpić skrzynki odbiorcze Google i pola tekstowe Gmaila CKeditor ...
Timothy Zorn,

12

Nie ma natywnego sposobu, aby to zrobić, więc albo robisz to w programie Word (lub dowolnym innym edytorze tekstowym, który go obsługuje), a następnie kopiujesz / wklejasz tekst w oknie tworzenia lub instalujesz dodatek do przeglądarki.


„lub instalujesz dodatek do przeglądarki”… taki jak?
endolith,

@endolith, takie jak StrikeThrough dla Gmaila . (Zastrzeżenie: Nie korzystałem z niego.)
Alex

1
Według jej recenzji StrikeThrough dla Gmaila od dawna nie działa . (@Alex)
Aaron Thoma,
3

Pomyślałem, że sprytnie byłoby stworzyć bookmarklet w Chrome, który zmodyfikowałby styl zaznaczonego tekstu za pomocą JavaScript.

Niestety nie udało mi się tego uruchomić, ale jeśli znasz konsolę, możesz wkleić w niej tę linię, aby przekreślić dowolny zaznaczony tekst:

window.getSelection().anchorNode.parentNode.style.textDecoration = "line-through"

Aby przejść do konsoli, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu dokumentu HTML przeglądarki Chrome i wybrać „Inspect Element” lub nacisnąć jednocześnie „Option / command / J” na komputerze Mac.

F12 lub „Control - shift - J” otwiera konsolę na PC.

Gdy to zrobisz, konsola zapamięta twoje polecenie i możesz nacisnąć strzałkę w górę, aby przechodzić między poprzednimi poleceniami konsoli. Po powrocie do tego konkretnego naciśnij ponownie klawisz Enter, aby go zastosować.1

Command (lub Ctrl) + Shift+ X.


Na jakim systemie operacyjnym / przeglądarkach to przetestowałeś? To nie działa dla mnie w Chrome / Windows.
MrWhite,

Chrome na Mac OS. Właśnie przetestowałem ponownie i działa. Upewnij się, że zaznaczyłeś tekst przed naciśnięciem Cmd + Shift + X.
Izaias
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.