W jaki sposób Dokumenty Google i obniżka cen mogą być przydatne?


166

Uwielbiam Dokumenty Google. Piszę notatki, eseje, korespondencję, faktury, wpisy do dziennika, pomysły biznesowe, dokumenty planistyczne - wszystko tam jest.

Uwielbiam także format przecen. Jestem programistą, więc czasami jestem w moim edytorze i chcę po prostu pisać o obniżce cen zamiast korzystać z Dokumentów Google.

Jednak gdy zapisuję moje pliki przeceny na Dysku Google, nie mogę wyświetlić ich podglądu, co jest bardzo uciążliwe dla mojego przepływu pracy. Możliwość podglądu plików przecen na Dysku Google byłaby ogromnym ulepszeniem.

Czy jest jakiś sposób na czerpanie korzyści z Dokumentów Google i obniżki cen? Czy te platformy do pisania są w dużej mierze niezgodne? Jakieś eleganckie rozwiązania, o których nie myślę?

Odpowiedzi:


127

Możesz wypróbować StackEdit . Ma dobrą integrację z Dyskiem Google.

Po zaimportowaniu / wyeksportowaniu dokumentu Markdown z / na Dysk Google, możesz go później otworzyć bezpośrednio z Dysku Google, ponieważ StackEdit jest zintegrowany jako aplikacja do edycji / przeglądania innych firm.

StackEdit można znaleźć również jako aplikację Chrome w sklepie internetowym .

UWAGA: Jestem programistą StackEdit.


1
W selektorze plików znajduje się filtr oparty na typie MIME (tekst / znacznik x), a nie na tytule pliku. Nie jest to zbyt wygodne, ale pozwala StackEdit na tworzenie własnych plików na Dysku Google. Najpierw musisz utworzyć plik w StackEdit i wyeksportować go na Dysk Google.
benweet

3
Czy rzeczywiście próbowałeś otworzyć pliki .md bezpośrednio ze strony internetowej Dysku Google ? Po połączeniu ze swoim kontem Dysk Google, StackEdit jest domyślną aplikacją do otwierania typu MIME text / x-markdown i rozszerzenia .md. Działa ze mną dobrze.
benweet

3
Właśnie zmodyfikowałem filtr z Próbnika Dysku Google w StackEdit, aby można było importować typy MIME text / x-markdown, text / plain, application / octet-stream. To powinno rozwiązać twój problem.
benweet

1
Tak, zdecydowanie świetne narzędzie , myślę, że kiedyś w najbliższym czasie mocno uderzy w stos i mam nadzieję, że dostanie swój własny tag tutaj w aplikacjach internetowych :). Pojawił się
brasofilo

1
@benweet Bardzo się cieszę, widząc StackEdit i podoba mi się to jako MarkupEditor. Mimo to jest coś, co powstrzyma mnie przed pójściem w ten sposób: brakuje w nim najważniejszych funkcji dokumentów Google: możliwości współpracy nad tym samym dokumentem, kilku osób edytujących ten sam dokument, wbudowanych komentarzy, ... to złoto za recenzowanie.
sorin,

18

Dokument Google Docs koduje wszystko w „elementach” edytora Kix, na którym wszystko jest oparte (jest to zamknięte źródło, ponieważ w gruncie rzeczy jest to wielki tajemnica handlowa, z którą każdy może uruchomić własną usługę Dokumentów - co jest wstydem).

Możesz uzyskać dostęp do tych elementów za pomocą Google Apps Script, wariantu Javascript - ale pisanie Markdown z elementów nie jest tak proste, jak myślisz (musisz zasadniczo zaimplementować parser Markdown w Apps Script).

Kiedy przyszedłem, aby to zrobić wcześniej w tym roku, było kilkadziesiąt widelców repozytorium „ gdocs2md ” Renato Manginiego , ale wydawało się, że przestał zgłaszać prośby o pociągnięcie i przez kilka lat pojawiały się widelce, które były znacznie lepsze niż inne . Przejrzałem wiele z nich w drzewie i umieściłem to, co najlepsze, w nowym pakiecie, który generuje również HTML zmieszany z markdown dla elementów obsługiwanych przez Dokumenty Google, takich jak indeks górny i indeks dolny (których markdown nie ma możliwości reprezentowania). Nawet włączenie najlepszych edycji innych, parsowanie wymagało pracy i jestem pewien, że jest to obecnie najlepsza dostępna praca.

Skrypt dostępny na GitHub z instrukcjami instalacji: lmmx / gdocs2md-html

Pracowałem również nad dodaniem najważniejszej funkcji do takiego skryptu - funkcji użytkownika - dostarczania przeceny w wyskakującym okienku w Dokumentach Google zamiast zapisywania do pliku (myślę, że oryginał był zapisywany wsadowo dla całych folderów, co nie jest odpowiednie do moich potrzeb związanych z opracowywaniem dokumentów lub jak w ogóle korzystam z Dokumentów Google).

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chciałbym zasugerować, że będzie to jeden bardziej wyrafinowany projekt dla zainteresowanych programistów do współpracy (lub przynajmniej sugerowania funkcji), a nie dla wszystkich, którzy rezygnują ze skryptów o różnej jakości, kiedy prawdopodobnie pracujemy nad tymi samymi celami.

Oprócz ograniczenia nakładów pracy, Dokumenty Google dotyczące tworzenia „dodatków” stwierdzają, że zostaną opublikowane (a zatem „można je zainstalować”, a nie trzeba wczytywać dla każdego dokumentu w nieco niezręczny sposób)

  • Dodatek musi być w pełni funkcjonalny - nie może być „pracą w toku”.

  • Skrypt został przetestowany na wielu aktywnych użytkownikach.

Oczywiście, jeśli chciałeś „czystego” markdown, wyłącz te funkcje (kod jest po to, aby rozwidlić) lub po prostu nie używaj subskryptów / indeksów górnych itp. Nie byłoby zbyt trudno dodać spersonalizowane ustawienia do takiego skryptu jeśli dojrzewa jako dodatek, jeśli istnieje duże zainteresowanie.


1
Byłoby miło to zrobić na odwrót, tj. Md -> google docs
qed

13

Możesz przekonwertować dokument Markdown na HTML i skopiować / wkleić stronę HTML (nie źródło) do dokumentu Dysku Google. Zachowuje większość formatowania, w tym nagłówki, listy, linki, pogrubienie / kursywa / podkreślenie.

Czcionka, marginesy i rozmiary czcionek nie będą odpowiadały domyślnym ustawieniom Dysku Google i będą wyglądać „nie na miejscu” w porównaniu ze standardowymi dokumentami Dysku Google. Zastosowanie niestandardowego pliku CSS do dokumentu HTML rozwiąże ten problem, dzięki czemu dokument będzie wyglądał bardzo podobnie.

Nie jestem pewien innego kierunku, konwertowania dokumentów z Dysku Google na Markdown. Możliwe jest eksportowanie do HTML i użycie konwertera HTML na Markdown.


10

gdocs2md wykonuje dobrą konwersję dokumentów Google na przeceny, zachowując nagłówki, listy, tabele, kursywa, pogrubienie, linki i obrazy. Używam go, aby umożliwić wspólną edycję dokumentów, a następnie eksportować do przeceny.

Należy zachować ostrożność przy używaniu formatowania w dokumencie Google, który dobrze odwzorowuje znaczniki, ale nie jest to szczególnie trudne. Rozszerzyłem również skrypt, aby obsługiwał eksportowanie całego folderu dokumentów do nowego folderu „eksportu” na Dysku Google, i aby nieco poprawić obsługę kursywy i pogrubienia, moje rozwidlenie jest tutaj .


4
Cześć, znalazłem i wprowadziłem zmiany w tym rozwidleniu wśród wielu innych do nowego repozytorium z, mam nadzieję, lepszymi funkcjami użytkownika (obsługa kursywy / pogrubienia itp. Była nadal bardzo błędna, i nie tylko zapisywanie wsadowe do pliku, ale wyświetlanie przeceny). Zostaw moją własną odpowiedź, ale proszę spojrzeć :-)
Louis Maddox,

8

Mówisz, że jesteś programistą, więc ta odpowiedź zakłada, że ​​czułbyś się swobodnie, stosując podejście „rzuć własne”.

Dysk Google obsługuje skrypty: http://www.google.com/script/start/

Tak więc możesz stworzyć małą przeglądarkę Showdown, która wskazuje na twoje pliki przeceny (jako adresy URL).


Tak, mógłbym to zrobić. Dzięki! Zajmę się jeszcze trochę, aby sprawdzić, czy coś już istnieje.
Raine Revere

2
I tym właśnie jest mangini / gdocs2md - skrypt. Zobacz odpowiedź trepdatious.
nealmcb

6

Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Dysku Google. Obecnie jest to wersja na system Windows i Mac. Powstaje wersja dla systemu Linux. Oprogramowanie utworzy folder na twoim komputerze, który synchronizuje się z Dyskiem Google. Jeśli otworzysz w nim plik, zostanie on otwarty w odpowiednim zainstalowanym programie. Dokumenty z Dysku Google, które otworzysz, otworzą się w przeglądarce.

W ten sposób możesz otwierać / edytować pliki przecenione na Dysku Google w zainstalowanym edytorze przecen.


3

Polecam Podgląd Markdown To prosty dodatek, który (po prostu) tworzy podgląd tworzonego dokumentu przeceny.

O ile rozumiem, głównym żądaniem jest wyświetlenie podglądu, więc myślę, że tego właśnie szukasz.


Wymaga to napisania dokumentu przy użyciu znaczników Markdown, nie konwertuje się na markdown.
elias,

Pytanie nie wspomina nic o konwersji formatów ... (?)
eMarine,

Masz rację, inne odpowiedzi wprowadzają mnie w błąd!
elias,

1

Podgląd Dodatek Markdown do Dokumentów Google wykonuje moją pracę, pokazuje podgląd znaczników w czasie rzeczywistym na pasku bocznym z podświetlaniem składni.

zrzut ekranu


Lubię korzystać z Dokumentów Google i jeszcze bardziej podoba mi się prostota przecen, dlatego składam showdown.jsi highlight.jstworzę ten niewielki dodatek.


Jeśli jesteś powiązany z produktem w jakikolwiek sposób, ujawnij to w swojej odpowiedzi. Dzięki!
jonsca

1
To fajne, ale pamiętaj, że podgląd w czasie rzeczywistym nie jest synchronizowany z przewijaniem, jeśli jesteś przyzwyczajony do tego z VSCode lub innych podglądów.
Kev

To naprawdę dobry pomysł! Spróbuję go zaimplementować - jeśli to możliwe, aby uzyskać pozycję przewijania za pomocą interfejsu API Dokumentów Google. Dzięki :)
nieokreślony

0

Zakładając, że gdy skończysz tworzenie dokumentu w przecenianiu, chcesz przekonwertować go na prawdziwy dokument google (w przeciwieństwie do możliwości podglądu dokumentu w interfejsie internetowym dysku google i kontynuowania edycji w składni oznakowania), aby inni nie znali Markdown może współpracować Znalazłem następujące dość szybkie:

  1. Stwórz swój znak wszędzie tam, gdzie jest to wygodne.
  2. Po zakończeniu wyeksportuj do przeglądarki
  3. Skopiuj wynikowy tekst z przeglądarki
  4. Wklej do nowego dokumentu Google

Dokumenty Google są gotowe do wklejenia HTML, więc zachowa wszystkie nagłówki, odstępy, listy i inne formaty. Oczywiście ma to sens tylko wtedy, gdy chcesz osobiście pracować przy obniżaniu cen, ale współpracować z innymi w zwykłym dokumencie Google.


0

O dziwo, Tumblr konwertuje bogaty tekst, HTML i markdown. Odniosłem sukces we wszystkich kierunkach, włączając w to generowanie znaczników generowanych w Typorze, wklejanie do postu Tumblr w formacie md, a następnie konwersję do tekstu sformatowanego. Tekst sformatowany można wkleić do Dokumentów Google.


0

Jednokierunkowe rozwiązanie dla Github-Flavored Markdown (GFM) .mdz osadzonym LaTeX opartym na MathJax w Dokumentach Google:

Użyj pandoc offline, aby przekonwertować na .docxplik:

pandoc --from=markdown_github+tex_math_dollars --to docx test.md > test.docx

Następnie wystarczy przesłać na Dysk Google. Na Dysku Google kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą Dokumentów Google .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.