Alternatywy dla Google Reader (z synchronizacją Androida) [zamknięte]


167

Teraz, gdy Google Reader jest wycofywany , jakie są moje opcje korzystania z kanałów RSS w Internecie i synchronizacji z urządzeniem z Androidem? Udostępnianie w mediach społecznościowych nie jest dla mnie tak ważne, jak to, że mogę nadążyć za wieloma różnymi witrynami / kanałami w jednym miejscu i aby dane były przechowywane w chmurze.

Mam świadomość innych bardzo podobnych pytań tutaj, ale są one stare i większość z sugerowanych alternatyw została już zamknięta.

Nie trzeba dodawać, że usługi, które współpracują wyłącznie z Google Reader, nie są realną opcją (chyba że mają plan opłacalności po zamknięciu programu Reader).

(I chociaż nie korzystam z jednego, byłoby świetnie, gdyby proponowane rozwiązanie było przydatne również na urządzeniach z iOS).


7
Mam przeczucie, że to pytanie znów stanie się aktualne: googlereader.blogspot.com/2013/03/… . Jakieś nowsze rekomendacje?
Chris Phillips

3
Ktoś właśnie zaliczył to stare pytanie na ten sam temat: webapps.stackexchange.com/questions/1383/…
John C2
Mam nadzieję, że za kilka dni wszyscy ludzie panikujący (w tym ja) przestaną walić wszystkimi potencjalnymi zamiennikami i możemy uzyskać ich przyzwoitą ocenę.
azyl

Odpowiedzi:


43

Feedly synchronizuje na razie bezpośrednio z Czytnikiem Google i w odpowiednim czasie przeprowadzi migrację Twoich kanałów poza Google Reader.

Mają post upraszczający przejście z Czytnika Google na feedly .

Feedly działa w przeglądarce i na różnych urządzeniach mobilnych. Obsługuje kategorie kanałów, takich jak Google Reader. Obsługuje ji kskróty klawiaturowe do nawigacji między postami. Widok „sąsiadująco” można łatwo skonfigurować.


Wydaje się, że ma problemy z zapisywaniem kanałów. W kilku kanałach stare posty znikają i mówi tylko o końcu strumienia.
Robert Niestroj

Feedly nie korzysta obecnie z bardzo przydatnej pomocy offline ze swoją aplikacją na Androida :-( W przeciwnym razie wydaje się to dobre, a na razie może być najlepszą złą grupą ...
Flyto

Zdecydowałem się na Feedly. Używam go prawie od czasu, gdy pierwotnie zadałem to pytanie, i robi to wszystko, czego chcę. Teraz, gdy mają interfejs API, z którego mogą korzystać inne aplikacje (i korzysta z niego kilka aplikacji na Androida), spełnia moje kryteria. Podobnie jak wiele innych rzeczy, jest to osobisty wybór, a w innych odpowiedziach jest wiele dobrych opcji. Szczególnie intryguje mnie Digg Reader, ale nie jest jeszcze gotowy, aby zostać moim pełnoetatowym czytnikiem wiadomości RSS.
ale

40

Zarówno Lifehacker, jak i CNET szybko zrzuciły niektóre opcje alternatyw. Myślę, że jeśli chodzi o czytanie w Internecie i na telefonach komórkowych (wszystkie poniżej mają aplikacje na Androida i iOS) najlepsze opcje to:

  • Feedly - Prawdopodobnie najpopularniejsza alternatywa, na razie synchronizuje się bezpośrednio z Google Reader. Główną wadą jest to, że korzystanie z niego w Internecie wymaga zainstalowania wtyczki do przeglądarki.
  • Netvibes - czytnik RSS, który działa również jako aplikacja deski rozdzielczej (jak iGoogle). Wygląda to na nacisk na analitykę społecznościową dla płatnych poziomów, ale darmowy poziom jest w porządku do czytania RSS ( import danych z Czytnika Google ).
  • NewsBlur - Ładna prosta opcja. Bezpłatnie dla maksymalnie 64 kanałów 12 kanałów [kopia strony głównej jest nieaktualna, zarejestruj się i pozwala tylko włączyć 12 kanałów], płatna opcja to tylko 1 $ miesięcznie za nieograniczony. (importuj z Google Reader za pomocą tego linku )

Niektóre ogólne instrukcje dotyczące eksportowania plików danych są dostępne na froncie Data Liberation Front.


1
Nie potwierdziłem osobiście, ale NewsBlur wydaje się być bezpłatny dla maksymalnie 12 kanałów; strona główna nie została zaktualizowana.
dlras2

17
czy bardziej wartościowe byłoby podzielenie tych 3 odpowiedzi na różne odpowiedzi, aby można było głosować osobno?
antony.trupe

2
Mamy nadzieję, że zmiana NewsBlur na 12 bezpłatnych stron jest tymczasowa, ponieważ wydaje się, że jest to miara zatrzymania luki w obsłudze obciążenia: github.com/samuelclay/NewsBlur/commit/…
Sam Hasler

3
Użyłem dzisiaj feedly. Głosowałbym za każdą odpowiedzią tą sugestią.
antony.trupe

5
Netvibes chce 500 $ miesięcznie, jeśli chcę móc przeszukiwać moje kanały? Czy oni są cholernie szaleni !?
BlueRaja - Danny Pflughoeft

35

Jeśli nie masz nic przeciwko samodzielnemu hostowaniu go lub znalezieniu kogoś, kto to zrobi, Tiny Tiny RSS jest aplikacją sieciową Wolnego Oprogramowania o podobnym wyglądzie i działaniu GReader. Jest wyposażony w mobilny interfejs sieciowy i istnieją interfejsy natywnych aplikacji innych firm.

zrzut ekranu z TT-RSS


3
Jestem pewien, że samodzielny hosting jest opłacalny dla niektórych, ale nie dla większości twoich użytkowników.
ale

2
@AlEverett: Jasne, to z pewnością wada TTRSS. Może powinienem zaoferować płatny hosting;)
André Paramés

4
Weź również pod uwagę wykorzystanie przepustowości podczas hostowania własnego czytnika RSS. Odpytywanie kanału RSS o najnowsze posty to proces wymagający dużej przepustowości zarówno dla klienta, jak i serwera. Interwały pobierania muszą być konfigurowane i ściśle zarządzane za pomocą ttRSS. Jeśli nie jest to ostrożne, możesz łatwo przekroczyć limit użytkowania i spowodować niepotrzebny ruch do serwera hosta. Lubię to ustawić, aby pobierało się tylko wtedy, gdy kliknę kanał (w trakcie czytania).

Właśnie go hostowałem na moim wspólnym hostingu - i uwielbiam to. Jego mobilny interfejs wymaga ulepszenia (np. Oznacz wszystko jako przeczytane), ale ma 1 darmowego ( bit.ly/ZWgZkL ) i 1 płatnego ( bit.ly/14tEBmH ) klienta Androida, które są znacznie lepsze. Przepustowość nie jest dla mnie problemem, ponieważ mój współdzielony host zapewnia „nieograniczoną”, choć powolną przepustowość :-) Oto kilka wskazówek dotyczących samodzielnego hostowania tego: software-troubleshooter.blogspot.in/2013/03/… i software-troubleshooter.blogspot. in /
2013/03

zobacz także moją odpowiedź na temat czytelnika
yanobs

33

Właśnie znalazłem Old Reader, który rzekomo jest „jakby Google Reader powrócił, gdy był dobry”. Może importować pliki OPML z Google Reader, ma te same skróty klawiaturowe i wydaje się działać podobnie. Mam zamiar wypróbować tę funkcję i opublikuję ją ponownie, gdy otrzymam jakieś wrażenia.


1
Właśnie zacząłem odkrywać i wydaje się, że istnieje jakaś forma systemu folderów.
Jeromy Anglim

3
@OmervanKloeten: ta strona twierdzi inaczej: „Możesz przeciągać i upuszczać kanały i foldery, aby zmienić ich pozycję. Utworzenie nowego folderu kanałów jest tak proste, jak przeciągnięcie go do pustego miejsca poniżej ostatniego folderu.”
orlp

Biorę to wtedy. Nie widziałem tego, gdy przeglądałem usługę.
Omer van Kloeten

2
Jednak nie ma rozwiązania mobilnego.
ale

8

Naprawdę polubiłem Fever, ale ostatnio przełączyłem się na Czytnik Google na iPhone'a i iPada App Reeder.

Jest to aplikacja, którą instalujesz na swoim własnym hostingu - kosztuje 30 USD.


7

W przeszłości korzystałem z Bloglines , ale zawsze wracam do GReadera.


Nie sądzę, aby w tej chwili istniała znacząca różnica funkcjonalna między nimi, z wyjątkiem tego, że jeśli używasz innych aplikacji Google, wygodnie jest również używać Czytnika.
Michael Kohne,

1
Bloglines zostanie zamknięty w październiku 2010 roku.
Michael Teper

3
@Michael To wciąż żyje.
tshepang,

@ Stevek Dlaczego zawsze wracasz do Czytnika Google?
tshepang,

@ Tshepang - żadna z innych usług, które wypróbowałem, nie jest tak prosta i łatwa w użyciu jak GReader (oczywiście IMHO)
Shevek

6

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o Calibre - narzędziu do zarządzania ebookami. Ma również możliwość pobierania kanałów RSS i konwertowania ich na epuby lub inny wybrany format.

Calibre jest dostępny na Androida, ale nie sądzę, że jest dostępny na iOS. Istnieją jednak sposoby na obejście tego. Kaliber może pozostać uruchomiony jako proces w tle, który automatycznie pobierze kanały RSS. Aplikacja na Androida może synchronizować bezpośrednio z „maszyny”. Jeśli jest w Internecie, wystarczy adres URL komputera z danymi uwierzytelniającymi (jeśli istnieją).

Możesz także odczytać je „w” kalibrze. Na iOS powinna działać dowolna aplikacja, która umożliwia pobieranie plików epub lub innych elementów do oglądania. Możesz jednak po prostu otworzyć przeglądarkę, trafić na serwer kalibru (który wyrzuci całkiem niezłą stronę) i możesz przeglądać i czytać / pobierać, co chcesz.

Jest całkiem schludny i używam go do wszystkich moich rzeczy związanych z „czytaniem”.

Inną opcją jest użycie Flipboard - możesz dodać do niego dowolny kanał RSS, który automatycznie go pobierze i możesz go wygodnie czytać na różnych telefonach / tabletach. To też zdecydowanie polecam.


+1 dla Flipboard, używam go cały czas. Ma ładny interfejs użytkownika.
John Isaiah Carmona,

5

Inną hostowaną alternatywą typu open source byłby selfoss autorstwa Tobiasza Zeisinga.

Zrzut ekranu z autossą

Właśnie go skonfigurowałem i działa dobrze dla moich kilku kanałów. Wydaje się, że wraz z końcem Czytnika Google aktywność wzrosła i możesz importować swoje kanały z Google Reader.


4

To tylko alternatywny pomysł, nie wiem, czy może ci się przydać.

Możesz zarejestrować wszystkie kanały, które Cię interesują w FriendFeed .

Następnie możesz ustawić w opcjach powiadomień, aby wysyłać ci błyskawiczne wiadomości e-mail za każdym nowym postem.


1
Dziwne. Myślałem, że FriendFeed został zamknięty po jego przejęciu przez Facebook.
JFW


4

Po wyłączeniu świateł przez Google Reader eksperymentowałem z długim ciągiem znaków lub czytnikami RSS i systemami agregacji. W końcu zdecydowałem się na Feedly i próbowałem tam rozbić obóz. Podczas gdy interfejs jest dopracowany i robi większość rzeczy dobrze, po kilku tygodniach byłem sfrustrowany tym, jak niewiele można dostosować. Dodawanie kanałów z telefonu komórkowego również było uciążliwe i były też inne drobne niedogodności, więc znów zacząłem polować.

W końcu wykopałem InoReader i nie oglądałem się za siebie! Naprawdę kocham tę usługę. Sport nie tylko jest zgodny z tym, co Google Reader, ale pozwala na szereg zastosowań i dostosowywanie interfejsu od razu po wyjęciu z pudełka, dla którego opracowywałem skrypty użytkownika. Ma niski klucz, ale wysoce funkcjonalny interfejs, który zapewnia efektywny przepływ pracy do konsumpcji kanałów, jednocześnie pozostając poza zasięgiem wzroku zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniu mobilnym, integruje się bez inwazji i nigdy nie pozostawił mi życzeń „gdyby tylko to zrobiło / miał X” .

pulpitciemny schemat

androidpreferencje

Ta usługa jest bezpłatna dla większości użytkowników (chociaż istnieje płatna wersja, która umożliwia wykonywanie dodatków, takich jak przeszukiwanie WSZYSTKICH kanałów, które śledzą, a nie tylko subskrybowanych) i nie będzie Ci przeszkadzać żadna reklama.

Ich blog o wydaniu jest dobrym miejscem na wycieczkę za grosz. Mówi o nowych lub poprawionych funkcjach, gdy się pojawią, ale dzięki niedawnej pełnej przeróbce szybko da to pojęcie o tym, jak wygląda cały system.


3

Eksperymentuję z Pulse i jestem do tej pory pod wrażeniem: interfejs użytkownika jest piękny, ale wrażenia użytkownika są zupełnie inne niż w Google Reader, a importowanie kanałów Reader z internetowej wersji aplikacji nie jest możliwe. Twierdzą, że mają bardzo prostą funkcję importowania, aby pobrać kanały Reader w wersji mobilnej, czego jeszcze nie mogłem wypróbować.

Jeśli szukasz czegoś zbliżonego do Czytnika Google, Stary Czytelnik jest najlepszy, jaki znalazłem.

Myślę jednak, że najlepszą strategią na razie jest używanie Google Reader przez kolejne kilka miesięcy, a następnie migracja tuż przed zachodem słońca. Śmierć Google Readera spowoduje w ciągu najbliższych miesięcy ogromną falę aktywności w przestrzeni czytników kanałów RSS. Setki bardzo inteligentnych ludzi właśnie teraz pracuje nad tym, aby stworzyć najlepszy na świecie czytnik kanałów RSS i udostępnić go przed 1 lipca, a dla mnie sensownie jest dać im czas na rozpoczęcie pracy online i zrobienie mojej decyzja wtedy.


Brak możliwości importowania moich kanałów z aplikacji internetowej to dla mnie non-starter. Wygląda ładnie, ale wydaje się, że jest stylowy i pozbawiony treści.
ale1

W przeciwieństwie do zwykłych czytników RSS, LikeHack dodaje linki z twoich kanałów na Facebooku i Twitterze, a także zapewnia dwa rodzaje niestandardowych filtrów, aby wyeliminować całe tematy według słów kluczowych i wykluczyć zdjęcia z Instagrama i inne media z Twojego kanału. Umożliwia także przeszukiwanie wszystkich udostępnionych linków.

Uruchomiliśmy niedawno i cieszymy się z zaproszenia do przetestowania!


9
Prosimy o pełne ujawnienie swojego powiązania z tą witryną na każdej z odpowiedzi. Pamiętaj też, że społeczność może głosować w dół lub oznaczać twoje odpowiedzi jako spam, jeśli będziesz stale publikować tę samą odpowiedź na różne pytania. Dzięki.
codingbadger

0

Podaję to jako odpowiedź tylko w przyszłości.

Ponieważ widzę tutaj również osoby wymieniające wtyczki do przeglądarek, podam link do dwóch alternatyw, które zasadniczo polegają na Czytniku Google.

  1. FeedSquares (wtyczka do Chrome)
  2. Re-Reader (bookmarklet)

To jednak nie odpowiada na moje pytanie. Wciąż szukam alternatyw internetowych , prawdopodobnie bezskutecznie.


0

Czytnik Digg

Najwyraźniej Digg chce odbudować najlepsze funkcje Google Readera (w tym jego API).

Jednak jeszcze ich tam nie ma i na razie brakuje wielu rzeczy. Wygląda jednak obiecująco.

Zobacz post na blogu .


Spojrzałem na Digg Reader i choć jest obiecujący, wciąż jest to bardzo wersja beta.
ale


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.