Jak odzyskać wiadomość, którą przypadkowo zarchiwizowałem w Gmailu?


144

Próbowałem oznaczyć wiadomość e-mail jako „Ważną” w Gmailu i przypadkowo ją zarchiwizowałem.

Teraz nie mogę go zlokalizować, ponieważ nigdzie nie ma etykiety „archiwum”.

Jak mogę to odzyskać?


5
Sprawdzam pocztę na telefonie Zarchiwizowałem maile, których nawet nie zauważyłem. Nie mam pojęcia, jak ich szukać. Zarchiwizowana poczta powinna być oznaczona etykietą Archiwum, aby zawsze móc przeglądać określone e-maile i radzić sobie z nimi, które mogą obejmować ich przywracanie lub usuwanie. W przeciwnym razie etykieta Archiwum jest tylko „luźną” etykietą i nie powinna istnieć. Śmieszne, że możesz coś gdzieś przechowywać w bazie danych i nie możesz tego znaleźć. Wiem, że jeden z 2-3 e-maili zarchiwizowanych przez przypadek był ważny, ale nie mam pojęcia, co to było.

5
Ponad 120 000 wyświetleń tego pytania! Wygląda na to, że Gmail może korzystać z funkcji „ostatnich zmian” (np. Na stronach internetowych lub stronach wiki). Umożliwiłoby to zlokalizowanie wiadomości w takich przypadkach. Archiwizacja „starej” wiadomości prowadzi do problemów, ponieważ nie pojawia się na górze listy Wszystkie wiadomości. Pojawiłby się jednak na górze listy „ostatnich zmian”.
Fuhrmanator

Dla mnie szukanie „w: zarchiwizowane” lub po prostu odwiedzanie: mail.google.com/mail/u/0/#archive
Futile32

Odpowiedzi:


94

Kliknij Wszystkie wiadomości po lewej stronie. Gdy zobaczysz wiadomość, otwórz ją i wybierz opcję Przenieś do skrzynki odbiorczej , aby ją „cofnąć archiwizację”.

Możesz też użyć funkcji wyszukiwania, aby zlokalizować wiadomość (pole wyszukiwania powinno znajdować się u góry strony Gmaila).

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Pomoc Gmaila .


22
Aby dodać, etykieta systemowa „Cała poczta” po lewej stronie nie jest domyślnie widoczna. Aby to pokazać, kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu> Ustawienia> Etykiety> Pokaż (obok etykiety systemu All Mail).
MrWhite

5
Wskazówka: wpisanie in:allw polu wyszukiwania Gmaila spowoduje przejście bezpośrednio do widoku / etykiety systemowej „Cała poczta”.
Rubén,

2
To nie jest tak dobra odpowiedź, jak IQAndreas, ponieważ musisz przedzierać się przez wszystkie e-maile, w tym biuletyny, wiadomości społecznościowe i inne śmieci, które są zwykle filtrowane. Jest to również całkiem bezużyteczne, jeśli Gmail zarchiwizował wiadomość e-mail, zanim zobaczysz, która to wiadomość e-mail (na przykład w aplikacji, jeśli pomylił przeciągnięcie w górę / w dół w lewo / w prawo, a następnie ukrył „cofnij” pod przyciskiem „
Utwórz

@ user568458 Kiedy pierwotnie odpowiedziałem na to pytanie w 2011 roku, funkcja filtrowania społeczności / promocji / aktualizacji / forów jeszcze nie istniała.
Andrew Maiman,

66

Jeśli chcesz wyszukać więcej niż jeden zarchiwizowany e-mail, wpisanie następującego w pasku wyszukiwania spowoduje wyświetlenie wszystkich wcześniej zarchiwizowanych wiadomości e-mail:

has:nouserlabels -in:Sent -in:Chat -in:Draft -in:Inbox

2
Co robi has:nouserlabelsto zapytanie?
Maarten Bodewes,

@owlstead Minęło dużo czasu, więc nie pamiętam dokładnie, ale uważam, że foldery niestandardowe są / były reprezentowane przez etykiety dodane przez użytkownika.
IQAndreas

2
Jeśli rozmowa / wiadomość z etykietą użytkownika, podobnie jak te przypisane przez filtry, została zarchiwizowana, nie zostanie uwzględniona w wynikach. Zamiast tego używaj in:allz innymi wyszukiwanymi hasłami lub bez nich.
Rubén

1
To najlepsza odpowiedź, ponieważ wydaje się, że pokazuje tylko osiągnięte wiadomości e-mail. Szkoda, że ​​jest tak niesamowicie nieintuicyjny, ale działa dobrze z kopiowaniem / wklejaniem
user568458

To jest z pewnością najlepsza odpowiedź. Zadziwiające, że ma 6 lat, a Google wciąż nie rozwiązało tego problemu.
rys.

19

Po prostu wyszukaj -label:inbox.


7
To nadal będzie obejmować wysłane e-maile i wersje robocze. Poniższe wyszukiwanie powinno pozostawić tylko zarchiwizowane wiadomości e-mail:has:nouserlabels -in:Sent -in:Chat -in:Draft -in:Inbox
IQAndreas

Komentarz Andrew Maimana jest ważny w odpowiedzi na pierwotne pytanie, jak odzyskać pojedynczy, ostatni przedmiot. Jednak w przypadku większego pytania „jak odzyskać wiele wiadomości e-mail przetworzonych w czasie, gdy nie wiem dokładnie, co jest w nich”, myślę, że odpowiedź @IQAndreas jest najlepszą odpowiedzią w tym wątku. Głosowałbym za tym, gdybyśmy mogli głosować za komentarzami. Nie będę głosować za komentarzem do „Po prostu wyszukaj -label: skrzynka odbiorcza”, ponieważ jest niekompletny, chociaż w liście PO jest również dokładny.
TonyG

@TonyG Muszę tylko dodać to jako odpowiedź;) webapps.stackexchange.com/a/51918/39545
IQAndreas

1
Mam nadzieję, że nie zostanę pobity za komentarz do OT, ale właśnie głosowałem twoją odpowiedź. I właśnie zauważyłem, że po raz pierwszy MOŻEMY myszy przed komentarzem i kliknąłem ukryte pole wyboru „ten komentarz dodaje coś użytecznego do postu”. Nigdy nie przestawaj się uczyć.
TonyG

Ciekawy. Czy możesz wyjaśnić, co robi myślnik przed etykietą:? Nigdy wcześniej tego nie widziałem.
JerryOL

6

Zarchiwizowany e-mail to tylko e-mail z usuniętą etykietą skrzynki odbiorczej. Wyszukaj go lub otwórz etykietę, w której powinien być, a następnie kliknij przenieś do skrzynki odbiorczej.


5

Oprócz innych odpowiedzi, które pokazują, jak ponownie znaleźć odpowiedź, zawsze możesz ją odzyskać natychmiast po zarchiwizowaniu, klikając „Cofnij” w komunikacie wyświetlanym tuż po akcji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wiele razy korzystałem z tej funkcji „cofania”. Działa również w przypadku usuniętych wiadomości.


3
Nie zawsze. Na przykład, jeśli znajduje się na dole ekranu w aplikacji, „cofnij” jest ukryte za pływającym przyciskiem „komponuj”, a przewijanie, aby go wyświetlić, powoduje trwałe zniknięcie przycisku ...
user568458

Wprawdzie minęło już prawie 7 lat od opublikowania tej odpowiedzi, ale po prostu zrobiłem w zasadzie to, co zrobił PO i nie widziałem „Cofnij”.
GreenMatt

2

Archiwizacja wiadomości e-mail to tylko rozwiązanie pozwalające ukryć tak wiele wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej. Możesz w dowolnym momencie wyświetlić te e-maile na etykiecie „Wszystkie e-maile” pokazanej w lewym panelu Gmaila.


6
A czym to się różni od tej odpowiedzi ?
ale

Ponadto uważam, że najważniejszą informacją jest to, że musisz włączyć etykietę Wszystkie wiadomości (w liczbie pojedynczej) w Ustawieniach. Jeśli ktoś ma w swoich etykietach All Mail , chyba nie zapytałby.
Dawid Ferenczy Rogožan

1

Jeśli pamiętasz, kto jest nadawcą, jego identyfikator poczty lub część jego nazwiska, spróbuj wyszukać te informacje w polu wyszukiwania u góry strony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.