GitHub - co to za tag „Pro” w moim profilu?


132

Zalogowałem się dzisiaj w GitHub i znalazłem coś nowego, czego wcześniej nie widziałem:

Profil Github z fioletowym tagiem pro

Co to jest i dlaczego zaczęło się pojawiać?


33
Myślałem, że to oznacza, że ​​jestem profesjonalistą w programowaniu, nie powinienem był czytać odpowiedzi. westchnienie!
Kishy Nivas

4
ahhh ... to taka sprawa Microsoftu!
khan

4
GitHub zrobił płatnego użytkownika PRO. Więc chyba nie jestem PRO. github.com/CovenantSQL/notpro
auxten

Odpowiedzi:


132

Tag PRO odnosi się do https://github.com/pro

GitHub dzisiaj (07.01.2019) ogłosił , że zmienia nazwę pakietu GitHub Developer na GitHub Pro . Firma twierdzi, że robi to, aby „pomóc programistom w lepszej identyfikacji potrzebnych narzędzi”.

Innymi słowy, wszyscy użytkownicy Pro (i Edu) mają ten znacznik PRO .


Wyróżnienie: historycznie GitHub zawsze oferował darmowe konta, ale zastrzeżeniem było to, że Twój kod musiał być publiczny. Aby uzyskać prywatne repozytoria, trzeba było zapłacić. Od jutra to ograniczenie zniknęło. Bezpłatne użytkownicy GitHub otrzymują teraz nieograniczone prywatne projekty z maksymalnie trzema współpracownikami. Liczba współpracowników jest tutaj naprawdę jedynym ograniczeniem i nie ma zmian w sposobie obsługi publicznych repozytoriów, które wciąż mogą mieć nieograniczoną liczbę współpracowników.

Niektórzy twierdzą, że może to wynikać z zamkniętego przejęcia GitHub przez Microsoft w październiku ubiegłego roku , a byłego CEO Xamarin, Nat Friedmana, przejmie stanowisko CEO GitHub. Niektórzy programiści byli raczej zaniepokojeni przejęciem (choć wydaje się, że większość się z tym pogodziła). Można również przypuszczać, że model monetyzacji usługi GitHub różni się nieco od modelu Microsoftu. Microsoft nie musi próbować zdobywać pieniędzy od małych zespołów - nie z tego pochodzi większość jego przychodów. Zamiast tego firma jest przede wszystkim zainteresowana pozyskiwaniem dużych firm do korzystania z usługi.


43
Proszę zablokować cytowanie dowolnego tekstu używanego dosłownie.
jonsca

Wygląda na to, że była to tylko wiadomość tymczasowa, ponieważ wyszukiwanie takie jak witryna: github.com „Honorowe wzmianki” nic nie pokazuje, ale wyróżnienie pierwszych kilku liter wskazuje, że inni pytali, co to znaczy. Nie jestem pewien, jak najlepiej edytować odpowiedź, aby to odzwierciedlić.
aschultz

Prawdopodobnie wynika to raczej z tego, że Gitlab i Bitbucket już od jakiegoś czasu oferują bezpłatne prywatne repozytorium.
naught101


33

Ta aktualizacja została dostarczona z postem na blogu „Nowy rok, nowy GitHub” .

Wskazuje, że masz plan „GitHub Pro”. (kiedyś nazywał się pakiet „GitHub Developer”)

GitHub Developer nazywa się teraz GitHub Pro . Zawiera wszystko w GitHub Free, nieograniczoną liczbę współpracowników dla prywatnych repozytoriów oraz zaawansowane narzędzia do przeglądania kodu dla prywatnych i publicznych repozytoriów.

Jeśli masz pakiet edukacyjny Github ( pakiet programisty dla studentów), oznacza to, że jesteś również użytkownikiem GitHub Pro.


GitHub za darmo zapewnia teraz nieograniczoną liczbę prywatnych repozytoriów do trzech współpracowników w jednym repozytorium.


11

Albo zapłaciłeś za pro plan do GitHub, albo zweryfikowałeś instytucjonalny adres e-mail, oba mogą mieć tę etykietę PRO na swojej stronie profilu.1

Właśnie zmienili nazwę Developerpakietu na Pro, mam taką samą odznakę, jak ja zapisałem się na pakiet programisty / edukacji (albo dostałeś to, ponieważ dostałeś pakiet studencki, albo zapłaciłeś wcześniej za taki plan)

Warto wspomnieć, że pakiet uczniowski / edukacyjny wymaga szkolnej weryfikacji e-mail i zapewnia wiele bezpłatnych funkcji, kredytów, usług lub subskrypcji nie tylko od Github, ale z różnych znanych organizacji, takich jak Bitnami, Amazon, DigitalOcean, JetBrains, Stripe, Heroku .. itp .. Więcej informacji można znaleźć tutaj

Wcześniej sprzedawali funkcję prywatnych repozytoriów, na początku tego roku ogłosili nieograniczoną liczbę bezpłatnych prywatnych repozytoriów i ujednoliconą ofertę dla przedsiębiorstw.

Oprócz Freei Proplanów, oferty Teami Enterpriseplany Github . oto więcej szczegółów porównań funkcji wraz z cenami dla każdego planu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.