Dlaczego cały kod czasowy zaczyna się od 1 godziny? (01: 00: 00: 00)


13

Czy istnieje kod czasowy powodu w Final Cut 7, a kod czasowy w Pro Tools zaczyna się od 1 godziny? na przykład. 01: 00: 00: 00? W przeciwieństwie do wszystkich zer? Jakiś stary standard transmisji, o którym nie wiem?


Możesz zmienić go na wszystkie zera, przechodząc do Sekwencja> Ustawienia> Opcje osi czasu> Uruchamianie kodu czasowego i zmieniając 1 na 0.
Murphy

Odpowiedzi:


12

Ma opuścić miejsce przed pierwszym zdjęciem, na tabliczki, odliczanie, sygnały testowe itp., Zachowując przy tym łatwy czas trwania filmu. Tak, historycznie śledzi transmisję, aw szczególności taśmę wideo.

Wiele systemów do edycji na taśmie nie radziło sobie z 24-godzinnym owijaniem, więc następna nawet godzina stała się tradycyjnym „czasem zero”. Podejrzewam, że większość układów nieliniowych jest taka sama.


Jest to poprawne, ponieważ zazwyczaj lider zaczyna się o 00: 59: 50: 00, a twój dwa pop jest o 00: 59: 58: 00
Chris James Champeau

Począwszy od 10: 00: 00: 00 jest również szeroko stosowany.
mivk

3

Niektóre projekty używają pola godzin jako wskaźnika szpuli / taśmy / karty pamięci. Wiele kamer pozwala na dowolne ustawienie liczby godzin TC w celu obsługi tego użycia. W razie potrzeby możesz ustawić liczbę godzin w Pro Tools lub FCP, aby była zgodna z takim systemem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.