Jak stworzyć wysokiej jakości, mały rozmiar pliku .mp4 z .mov


10

Ostatnio pomogłem przyjacielowi w przygotowaniu krótkiej komedii o zombie.

Poprosił mnie teraz o dodanie go do strony internetowej filmu w formie pliku do pobrania. Nie mam problemów z pobieraniem cyfrowym. Mój problem polega na tym, jak utworzyć plik wysokiej jakości (najlepiej .mp4) o małym rozmiarze.

Obecnie mam kopię filmu w .mov (utworzonego w Final Cut). Plik .mov ma 3,2 GB. Film ma czas trwania 29:52.

Z innych doświadczeń wiem, że 30-minutowy plik wysokiej jakości .mp4 może wynosić 185mb - 250mb. Problem: nie mogę znaleźć żadnych legalnych samouczków, aby utworzyć wysokiej jakości plik .mp4 z tego rodzaju kompresją. Najbliższe, jakie udało mi się uzyskać, to 385 MB (sądzę, że było to z VLC, ale ostatnio przekonwertowałem plik kilka miesięcy temu, więc nie jestem pozytywny)

Jestem na komputerze z systemem Windows 7.

Dysponuję szeroką gamą oprogramowania i prawdopodobnie będę w stanie kupić oprogramowanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Wiem, że to pytanie jest stare, ale dziękuję za odpowiedź. Mam komputer z systemem Windows. Ponadto chodzi przede wszystkim o ustawienie w programie do uzyskiwania wysokiej jakości wideo o małym rozmiarze pliku
Travis Pflanz

Odpowiedzi:


18

Naprawdę dobrym programem, którego możesz użyć, jest Hamulec ręczny . Jest to bardzo popularny program wśród tak zwanych „piratów”, ponieważ jest naprawdę dobry w uzyskiwaniu wysokiej jakości nawet przy niewielkich rozmiarach plików. I to nie bez powodu, ponieważ głównym celem hamulca ręcznego jest, aby filmy były małe i wysokiej jakości. Osobiście używam go, gdy rozpowszechniam moje krótkie filmy w Internecie, i działa to jak urok. Ale dość gadania, przejdźmy do ustawień!

Zacznijmy od początku i przejdźmy do ważnych ustawień. Po prawej stronie znajduje się panel ustawień wstępnych. Wybierz Zwykły -> Normalny lub Zwykły -> Wysoki profil.

Teraz zaczynamy od ustawień obrazu. Ustawienie anamorficzne dotyczy proporcji obrazu. Prawdopodobnie słyszałeś o tym, że w wideo piksele nie zawsze są kwadratowe. Więc jeśli masz materiał panoramiczny, jeśli skompresujesz go tak, aby był znacznie cieńszy, jak na przykład telewizor OLD SD, możesz powiedzieć odtwarzaczowi wideo, aby każdy piksel był szerszy, niż jest w rzeczywistości. Tak więc, zacząłeś mieć obraz o szerokości 500, skompresowałeś go do 300, a następnie powiedziałeś graczowi, aby ponownie zrobił te 300 tak szerokim jak 500.

To tylko podstawowy pomysł na to, co to jest. Możesz po prostu zostawić go w Loose z modułem w wieku 16. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i wycisnąć absolutne maksimum z pliku, przeczytaj o tym tutaj .

Pozostaw przycinanie w Automatycznie, chyba że chcesz przyciąć.

Następnie przechodzimy do filtrów wideo. Możesz je wszystkie wyłączyć. Służą one do korygowania złych nagrań, co prawdopodobnie zrobiliście już w oprogramowaniu do komponowania wideo.

Teraz wideo. To są kluczowe ustawienia. Użyj H.264. Jest to format, który zapewnia najwyższą jakość w porównaniu z dzisiejszym rozmiarem pliku. Jakość. To jest ustawienie, jeśli chcesz ustawić tylko JEDEN. Ustaw na Śr. Przepływność. Jest to najlepszy, ponieważ jeśli masz dużo czerni na zdjęciu (w nocy), możesz to zoptymalizować i uzyskać jeszcze mniejsze rozmiary plików, ale w innych punktach filmu potrzebujesz więcej miejsca, a więc średnio jest najlepszy tutaj. Zauważ, że rozmiar jest wyrażony w kb / s, co oznacza kilo-bitów na sekundę. Jeden kilogram to 1000 (nie 1024, to kibibit.). Jeden bit to 1/8 bajtu. Więc jeśli chcesz 10-sekundowego filmu, który ma 1 MB, chcesz wprowadzić 1 MB = (1024 * 1kB * 8 bitów) / 10s = 820 kb / s.

Pamiętaj, że do tego dochodzi również dźwięk. Musisz tylko przetestować niektóre wartości, aż uzyskasz akceptowalną jakość, która jest dla Ciebie wystarczająco mała. Jeśli włączysz kodowanie 2-przebiegowe, film zostanie dwukrotnie oceniony, co oznacza mniejsze rozmiary plików w porównaniu do jakości, ale oznacza również, że potrzebujesz więcej procesora (mocy komputera), aby go obejrzeć. Więc włącz go, jeśli chcesz oglądać na komputerach, wyłącz go, jeśli chcesz oglądać na telefonach komórkowych / tabletach.

Jeśli chodzi o dźwięk, po prostu ustaw go na wyjściowy plik oryginalny. Częstotliwość próbkowania większości filmów wynosi 48 kHz, ale jeśli nagrywasz z 44,1 kHz, ustaw ją na 44,1 kHz ... Jeśli chodzi o szybkość transmisji, 160 jest do przyjęcia, ale jeśli masz wysokiej jakości mikrofony i muzykę, ustaw ją na 192 Możesz przejść wyżej, ale ponieważ chcesz mieć małe rozmiary plików, nie ma takiej potrzeby. Możesz również obniżyć w zależności od tego, jaki rozmiar chcesz skończyć. Ale zrób podgląd i słuchaj wyniku, aż będziesz z niego zadowolony.

Następnie ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to zaznaczyć „Duży rozmiar pliku”. Musisz mieć to włączone, jeśli plik ma być większy niż 4 GB, ale spowoduje to przerwanie kompatybilności z wieloma urządzeniami, jeśli pozostawisz go włączony. Następnie włącz opcję „Optymalizacja sieci”. Sprawi, że Twój film będzie lepiej przystosowany do pobierania progresywnego, dzięki czemu będziesz mógł losowo odtwarzać film bez pobierania wszystkich. Ale jeśli planujesz, aby użytkownicy pobrali cały film jako .mp4 i obejrzeli go na komputerze, zostaw go.

Teraz ustaw nazwę pliku i kliknij Start. Możesz również wyświetlić podgląd małego klipu podczas testowania ustawienia szybkości transmisji. Upewnij się, że rozszerzenie to .mp4, a nie .m4v. To nie jest ważne, ale poprosiłeś o .mp4, a nie .m4v. Zresztą to tylko rozszerzenie jest różnicą ..

Mam nadzieję, że zmniejszysz rozmiar swojego filmu, a jednocześnie utrzymasz najwyższą jakość! Powodzenia :)


2
Dwuprzebiegowy nie wymaga więcej mocy procesora do oglądania, po prostu zmienia bitrate w zależności od średniej prędkości, na którą celujesz i względnej złożoności sceny. Zazwyczaj zazwyczaj zawsze chcesz włączyć Optymalizację sieci, nawet jeśli większość użytkowników najpierw pobierze cały film; Dodaje to nieznacznie do czasu kodowania, ale nie zwiększa rozmiaru pliku i może być dużą pomocą dla widzów. Oczekuje się, że w przypadku internetowego wideo MP4.
mark4o

@FriendOfKim, czy możesz powiedzieć coś o h265 (a także x265)?
T.Todua

@ mark4o moje pytanie jest także dla ciebie, ponieważ wydaje się, że wiesz o tym ...
T.Todua

5

Kluczem jest wybranie szybkości transmisji - potrzebujesz około 800 kb / s wideo z dźwiękiem 100 kb / s, aby osiągnąć 200 MB. To niska jak na rozdzielczość SD, ale może być dla ciebie wystarczająco dobra. Poszukaj również oprogramowania z opcją kodowania 2-przebiegowego.

Wypróbuj Encoder Expression, Adobe Media Encoder lub Sorenson Squeeze.


3

Czy możesz podać więcej szczegółów na temat formatu źródłowego, takich jak rozdzielczość, szczegóły kodeków audio i wideo itp.?

Moja podstawowa odpowiedź to użycie ffmpeg z Avanti dla frontendu. Samouczek dla początkujących jest tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.