Jakie są dobre akcesoria do konfiguracji nagrywania wideo DSLR?


10

Mam lustrzankę, której zacząłem używać do nagrywania filmów i chciałbym kupić akcesoria do nagrywania filmów. Wiem, że to może być subiektywne, ale nie musi tak być. Szukam akcesoriów do lustrzanki cyfrowej, które pomagają w nagrywaniu wideo, takich jak mikrofon Follow Focus lub strzelba. Jakie są ważne akcesoria do nagrywania za pomocą lustrzanki cyfrowej?

Odpowiedzi:


9

Jestem stronniczy, ale przede wszystkim inwestuj w AUDIO GEAR. O wiele za często filmowcy zapominają o tym, aby audio było na równi z obrazem. Zainwestuj w dobre mikrofony dobrej jakości. Strzelba? Meh ... dobry, wszechstronny kardioida, taki jak niedrogi ElectroVoice RE-10, może cię zatrzymać na chwilę, dopóki nie zaczniesz ćwiczyć nagrywania dźwięku za paskiem.

Niezbędnym narzędziem MY jest zestaw H4N ... doskonały cyfrowy rejestrator dźwięku. Jest wystarczająco mały, aby schować się na planie, i szczerze mówiąc ... Użyłem go ukrytego za centralnym punktem, aby bez problemu nagrać rozmowę przy stole. Są też głupie tanie ... jak ... um ... 299 $? Zapominam od razu.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mikrofony w lustrzankach cyfrowych są w zasadzie bzdurą; Używam ich bardziej jako ścieżki odniesienia niż cokolwiek innego.

Dobry dźwięk sprawi, że Twoje zdjęcia będą jeszcze bardziej błyszczały!


Jak ubezpieczyć głosy z kamery, aby zsynchronizować je z niezależnym rejestratorem? Czy używasz jakiegoś gen-locka?
filzilla

Bez genlocka, po prostu używam tabliczki. Hej, jeśli to wystarcza na hollywood ... :) Poświęć trochę więcej czasu na liście, ale utknęliśmy. Niektóre lustrzanki mają wejścia słuchawkowe ... ale nie ma prawdziwego sposobu kontrolowania poziomów, więc możesz uzyskać bzdury, nawet jeśli używasz dobrych mikrofonów. System podwójny to na razie droga…
dwwilson66

3

Dobra rada w odniesieniu do dźwięku z dwwilson66.

Moim ulubionym akcesorium do mojego aparatu jest ten zestaw na ramię . Istnieje mnóstwo sklepów sprzedających je w serwisie eBay za mniej niż 100 USD. Są świetne za ile płacisz.


3

Moja osobista i bardzo subiektywna lista rekomendacji:

  1. Wystarczająca liczba kart SD, akumulatorów i dysków zapasowych
  2. Oprogramowanie do edycji (prawdopodobnie zrobi to oprogramowanie dla konsumentów, takie jak Sony Movie Studio)
  3. Statyw z głowicą umożliwiającą płynne przechylanie i patelnie
  4. Co najmniej jeden niedrogi obiektyw o aperturze co najmniej 2.8. Np. Canon EF 50 mm 1: 1.8, Canon EF 85 mm f / 1,8 lub Tamron SP AF 17-50 mm 2,8 Di (pozwala to uzyskać typowe kinowe wrażenie z płytką głębią ostrości).
  5. Przyzwoity sprzęt dźwiękowy (np. Zoom H4N). Jeśli chcesz, możesz dodać wysięgnik i dodatkowy mikrofon za pomocą kabla XLR.
  6. Dodatkowe tworzenie aparatu (normalnie lubię własne tworzenie znacznie bardziej niż sam film)
  7. Ekstremalnie szerokokątny obiektyw, np. Tokina AF 11–16 mm / 2,8.
  8. Steadycam do akcji w filmie (alternatywnie: dźwig kamery lub ramię)
  9. Światła. Profesjonalne mogą być niesamowicie drogie, ale możesz zrobić coś z kolorowych świetlówek (np. Philips TL-D Graphica 58 Watt 950)

1
Bardzo podoba mi się, że wymieniasz obiektyw 24-70 f / 2.8 jako „niedrogi” obiektyw. To świetny obiektyw (wariant II jest jednym z moich ulubionych), ale „niedrogi” nie jest pierwszą myślą, która przychodzi mi na myśl za 2000 USD. :)
AJ Henderson

:-D Przepraszam za to. Moim pierwszym pomysłem był Canon EF 50 mm 1: 1.8, który można uzyskać za 100 USD. 24-70 było na mojej liście życzeń za 800 $, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że to była druga ręka! OK, zredagowałem odpowiedź i zastąpiłem ją soczewką sigma.
nwsp

1

Głosuję na akcesoria audio, a potem na platformy i statywy. Chciałbym tylko wspomnieć, że można bardzo tanio wykonać fajne ujęcia śledzące za pomocą rur PVC i kółek skate.

Oto dobry przykład:

http://www.diyphotography.net/diy-pvc-table/skater-dolly-for-video-photography

Kluczem do poprawnego działania tej funkcji jest precyzyjne określenie miejsca, w którym wykonujesz dziury, i zwrócenie uwagi na długość każdego elementu.

Jeśli lubisz tego rodzaju rzeczy, ale nie chcesz poświęcać czasu na ich budowanie, możesz zapoznać się z ludźmi, którzy specjalizują się w wózkach, dźwigach i suwakach. Oto kilka przykładów:

poniżej 300 $ http://cinetics.com/

ponad 300 $ http://www.kesslercrane.com/


To wygląda niesamowicie! Będę o tym pamiętać. Dzięki!!
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.