Jakie oprogramowanie do edycji wideo dla początkujących powinienem używać?


15

W szczególności muszę edytować wideo HD w systemie Windows 7.

Potrzebuję oprogramowania, które może powiększać, przesuwać i wstawiać tekst. Będę też musiał dostosować skalę klipów wideo i kompozytowych wielu warstw wideo do głównego obrazu (np. Powiększyć czarny ekran telewizora i wstawić wideo do tego ekranu telewizora).

Oprogramowanie nie może być skomplikowane / trudne do opanowania (np. After Effects / Premiere / Vegas), ponieważ nie mam dużo czasu na ukończenie projektu. Jednak powinien być w stanie, w przeciwieństwie do Movie Maker, i działać w systemie Windows 7.

Więc co polecasz?


Zarówno w przypadku Premiere, jak i Vegas wydaje się, że taki projekt zająłby dużo czasu dla kogoś takiego jak ja. Czy Lightworks byłby zdolny do tego projektu? Czy są jakieś dobre / aktywne fora, z których mógłbym skorzystać, jeśli utknąłem w samouczkach? Gdybym miał poprosić projektanta o zakończenie projektu za darmo i do weekendu, jak miałbym to zrobić? Dzięki. James.
James McCoy

Nikt nie zrobi tego za darmo. I pomimo tego, co mówią te odpowiedzi, żaden program do edycji tego nie zrobi. Musisz wykonać wymianę ekranu w efektach końcowych. Tekst i panoramowanie, które możesz zrobić w premierze lub podobnym.
Alex

James, tak - jest mnóstwo samouczków wideo na YouTube. EditShare (twórcy LightWorks) produkuje bardzo dobre. Sprawdź kanał YouTube na EditShare .
Pan Kennedy

Odpowiedzi:


5

Myślę, że prawie każdy program do edycji umożliwia powiększanie, przesuwanie i wstawianie tekstu. Wstawianie innego wideo do głównego jest nieco bardziej skomplikowane i jedynym programem, który znam na pewno, jest to After Effects. Ale jestem pewien, że są inni, którzy to zrobią.

Sugerowałbym użycie Premiere, ponieważ jest to bardzo potężny program. Mimo że nigdy nie musiałem wstawiać wideo do innego, jak opisałeś, jestem pewien, że jest na to sposób. Nie musisz uczyć się programu na wylot, aby móc w nim edytować. Istnieją setki samouczków online, które przeprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces. Szybka wyszukiwarka Google by to ujawniła.

Jeśli jednak nadal nie chcesz korzystać z Premiere, oto lista darmowych programów do edycji wideo, które mogą być w stanie wykonać to zadanie. Nie korzystałem z żadnego z nich, więc nie mogę wydać rekomendacji, ale to dobry punkt wyjścia.


1
„Oprogramowanie nie może być skomplikowane / trudne do opanowania (np. After Effects / Premiere / Vegas)”
Pan Kennedy

1
Nie można połączyć się z linkiem: tv.isg.si/site/?q=node/873
Pan Kennedy

4

Najłatwiejszym w obsłudze oprogramowaniem do edycji wideo, jakie znam, jest Magix Video Delux . Ma możliwości HD, wiele stałych efektów crossover i jest dostępny dla systemu Windows 7.

Moja matka przysięga na to i nadal ma problemy z wysyłaniem maili i innych rzeczy.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mają możliwość edycji na osi czasu, ale większość rzeczy, które możesz zrobić w przeglądzie bloków - po prostu przeciągnij i upuść bloki wideo, aby je uporządkować i bardzo łatwo zastosować niektóre efekty między nimi.

Osobiście korzystam z Ediusa , ale jest to tak profesjonalne, jak tylko możesz!


„Moja matka przysięga na to” !!! Najlepszy test lakmusowy dla łatwości użytkowania w historii. Czy masz na myśli to oprogramowanie: magix.com/us/movie-edit-pro
Mr. Kennedy

1
tak, kupiliśmy pakiet pro, więc mamy też wiele dodatkowych.
Schwarzie2478

1

Sony Vegas to moja druga opcja do Final Cut. Możesz zrobić wszystko, czego potrzebujesz w bardzo intuicyjnym interfejsie. Jak mówi Chard, istnieją setki samouczków online, które krok po kroku przeprowadzają cię przez proces, oraz wiele dobrych darmowych edytorów wideo.


„Oprogramowanie nie może być skomplikowane / trudne do opanowania (np. After Effects / Premiere / Vegas)”
Pan Kennedy

1

Zacząłem korzystać z Sony Movie Studio i po obejrzeniu doskonałego zestawu filmów instruktażowych zatytułowanych „ Podstawy edycji wideo dla vlogerów ” autorstwa CalmBiker na YouTube. Jest bardziej wydajny niż Movie Maker i zdecydowanie zawiera wszystkie funkcje, o które prosiłeś. Samouczki zawierają szczegółowe informacje na temat wykonywania przesuwania i powiększania , dodawania tekstu i obrazu w obrazie .

Polecam uzyskanie wersji 12 lub starszej, jeśli chcesz, aby interfejs był ściśle zgodny z filmem. W wersji 13 zmieniono interfejs, aby lepiej działał na tabletach, więc bardziej przypomina najnowsze wersje pakietu Microsoft Office ze wstążką u góry.


1

Jeśli Adobe Premiere ma zbyt stromą krzywą uczenia się, możesz polubić Adobe Premiere Elements. Jest to uproszczony pakiet edycyjny i nie tak złożony jak Adobe Premiere. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną tutaj . Zobacz tutaj wymagania systemowe . Jest dostępny dla systemu Windows 7

Wszystkie programy do edycji nieliniowej są prawie takie same: są to programy we / wy (wejścia / wyjścia), które przyjmują pliki multimedialne (filmy, zdjęcia, audio, grafika itp.), Umożliwiają ustawienie ich na osi czasu i wyślij je do strumienia mediów (plik, sygnał itp.)

Im bardziej złożony i trudny do nauczenia się NLE, zwykle tym więcej kontroli i opcji będziesz mieć. Im bardziej usprawnione, zwykle mniej opcji i kontroli.

Sugerowałbym Avid Media Composer . Mają także bezpłatny 30-dniowy okres próbny, ale krzywa uczenia się jest równie stroma jak FCP i Premiere - które nie są takie złe - ale mniej niż DaVinci Resolve.

Pamiętaj, że niezależnie od wybranego oprogramowania, wiele programów do edycji nieliniowej wymaga co najmniej 8 GB lub 16 GB pamięci RAM, a także określonych minimalnych poziomów przetwarzania grafiki (np. Adobe Premiere, Adobe Elements, DaVinci Resolve firmy BlckMagic, Final Cut firmy Apple, Sony Vegas, Editworks's Lightworks itp.)

Oprócz tych bardziej niezawodnych pakietów oprogramowania warto zapoznać się z recenzją tych darmowych opcji dostępnych dla systemu Windows:


1

Darmowy = BlackMagic Davinci Resolve 12.5 (Win, Mac, Linux)

Jest to w pełni rozwinięta NLE i korekcja kolorów, a jeśli chcesz przejść do sfer SFX, oferują one również Fusion za darmo (pamiętaj, że niektóre opcje są ograniczone, ale nic dla użytkowników podstawowych i pośrednich)

Płatne - Adobe Premier Pro (Win, Mac), Apple FCPX (tylko Mac), Sony Vegas (Win) (nigdy nie korzystałem z tego)


W porządku. Dzięki za informację. bardzo mile widziane
Lucyferangel

Również za darmo: Lightworks EditShare , który ma ograniczone opcje wyjściowe.
Pan Kennedy

1

Naprawdę nie mogę się równać z innym oprogramowaniem, ale naprawdę lubię HitFilm Express 4 . Zrobiłem wszystko, co w nim powiedziałeś. Ta podstawowa wersja jest darmowa, ma kilka doskonałych samouczków . To nie jest głupie oprogramowanie NLE.

Podobał mi się bezpłatny kurs online Efekty wizualne dla filmowców partyzanckich, który używa go jako narzędzia. Zabawne jest tworzenie efektów specjalnych w filmach rodzinnych. Dzieci to uwielbiają.

Nie znam twoich ram czasowych, ale niektóre rzeczy, których pragniesz, nie są całkowicie trywialne.

Jeśli Ci się spodoba i zdecydujesz się zainwestować więcej czasu / pieniędzy, możesz kupić zaawansowane pakiety lub pełną wersję Pro.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.