Dobre edytory wideo typu open source?


52

Jasne, mógłbym Google i znaleźć losowe oprogramowanie. Ale raczej mam opinię użytkowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z dowolnymi edytorami wideo typu open source.

Więc jeśli używałeś takiego, który ci się podoba lub który znasz, daj mi znać i określ, czy go użyłeś, czy po prostu o nim wiem (i usłyszałem dobre rzeczy). Dzięki.

Szukam oprogramowania Windows. Ale możesz również zasugerować Linuksa innym osobom, które mogą się na to natknąć.


2
Próbowałem i trudno jest znaleźć taki, który jest darmowy, dobrze udokumentowany i działa idealnie. Zwłaszcza w systemie Windows. Powinieneś powiedzieć, którego systemu operacyjnego używasz.
Julien N

1
Myślę, że szukasz „darmowego”, a nie „open source”.
koan

@koan Cóż, jestem programistą, więc mogę chcieć współpracować z edytorem wideo, który uważam za godny mojego czasu: D
Tek

Nie mogę opublikować odpowiedzi u mojego obecnego przedstawiciela, ale chciałem powiedzieć, że chociaż korzystałem z Kdenlive i był to bardzo dobry edytor, teraz bardziej lubię Blendera .
gsingh2011

3
@niutech Czy nie jest na odwrót? Zapytałem o to w 2011 r .: p
Tek

Odpowiedzi:


26

VLMC to nieliniowy edytor wielościeżkowy. Opiera się na VLC i po tym dziedziczy dość szeroką kompatybilność formatu. Interfejs użytkownika jest trochę szorstki, ale wykonuje zadanie.

Lightworks to nowszy projekt, który wydaje się dopracowany. Jest zakorzeniony w edycji emisji, więc duża liczba znanych kodeków nie jest obsługiwana. Obsługuje kodeki Matrox, które musisz zainstalować osobno, więc najpierw musisz przekonwertować wideo na Matrox AVI.

Avidemux to prosty edytor, dobry do przycinania i małych zadań. Z mojego doświadczenia, niezbyt stabilny w systemie Windows, OK w systemie Linux.


4
+1 dla Lightworks. Rok temu przeniosłem się z FCP do Lightworks i uwielbiam to. Jest bardzo w pełni funkcjonalny; nakręcono na nim wiele filmów fabularnych, w tym Pulp Fiction i Braveheart, a ostatnio The King's Speech and Hugo.
VolcanoLotus

2
Zauważ, że Lightworks nie jest open-source obecnie , ale otwartym zaopatrywaniu to jest na mapie drogowej.
n611x007

1
Zgadzam się z sugestią Lightworks, jednak aby naprawdę wykorzystać ją we wszystkich nowoczesnych projektach, musisz kupić licencję pro na opcje importu i eksportu inne niż najbardziej podstawowe.
Jarmer

2
VLMC wydaje się trochę martwy. Pięć lat później wciąż jest w fazie alfa.
stib


12

Kdenlive szybko staje się najbardziej zaawansowanym edytorem wideo Open Source dla systemu Linux.

Jako użytkownik systemu Windows możesz pobrać płytę CD Kdenlive na żywo. Wypal go na płycie CD, a następnie uruchomi się w systemie Linux. Lub możesz zainstalować Virtual Box w systemie Windows (ponownie, bezpłatne oprogramowanie), a następnie zainstalować na nim dysk CD na żywo. Umożliwiłoby to jednoczesne korzystanie z Kdenlive i systemu Windows oraz udostępnianie systemów plików między nimi.

Często używam Kdenlive na moim systemie Linux. Ma aktywny zespół programistów, który bardzo reaguje na żądania nowych funkcji i zgłoszenia błędów. Społeczność użytkowników jest również bardzo przyjazna i pomocna.


+100 dla Kdenlive. Zacząłem go używać nieco niedawno i zrobiłem wszystko, co chciałem. Ma świetne wsparcie, jest dobrze rozwinięty i dojrzałe funkcje.
Linuxios

7

Osobiście prowadzę Cinelerra CV i to „mochup” Cinecutie na moich urządzeniach z systemem Linux.

Cinelerra (i jego krewni) może wykonywać bardzo skomplikowane prace edycyjne, ale nie są najłatwiejsze w użyciu. Na szczęście istnieje wiele samouczków wideo, które mogą Ci pomóc.


7

Istnieje oparty na Linux / Gnome edytor wideo o nazwie PiTiVi, który współpracuje blisko ze środowiskiem multimedialnym GStreamer, z którego korzysta większość dystrybucji Linuksa. Projekt PiTiVi porusza się powoli ze względu na swoją filozofię rozwoju, która „upstream first”. Wyzwania, które napotykają w GStreamer, oznaczają, że współpracują z GStreamer, aby rozwiązać problem zamiast pracować nad ramami.5

Jeśli korzystasz z systemu Linux, rozważ Cinelerra : najpotężniejszy edytor wideo dla systemu Linux, Openshot: prosty, potężny i darmowy edytor wideo dla systemu Linux lub Kdenlive (dostępny również dla FreeBSD i Mac OSX): Darmowy i otwarty edytor wideo dla GUN / Linux i FreeBSD

Openshot i Kdenlive można zainstalować za pośrednictwem apt-get install, jednak Cinelerra wymaga nieco większej konfiguracji3

Jeśli naprawdę masz ochotę na przygodę, spróbuj Blendera ? Jest to aplikacja do animacji 3D i komponowania / śledzenia. Jest całkowicie darmowy i otwarty (FLOSS), a także całkowicie niezależny od systemu. Działa w systemie Windows 32-bit lub 64-bit, MacOS 32 lub 64-bit i Linux 32 lub 64-bit.

Edytor wideo jest dość nowatorski i nieco szczątkowy, ale jest obsługiwany przez dużą liczbę dodatków lub skryptów pythonowych, które zwiększają jego użyteczność.


2

Novacut właśnie otrzymał 25 000 $ na KickStarter i szybko zyskuje przyczepność, jestem bardzo podekscytowany tym. Nie jest jeszcze dostępny, ale jego komponent dmedia wygląda bardzo przydatnie.


Nadal niedostępne :-(
Vincent

1
Tak, w rzeczywistości był dostępny od jakiegoś czasu na stronie startera, możesz go zainstalować w ubuntu z ppa. launchpad.net/novacut
winduptoy

Przepraszam za -1, ale wciąż „wkrótce” ...
brasofilo

2

OpenShot jest łatwy w użyciu. Tylko dla systemu Linux.

OpenShot Video Editor to darmowy edytor wideo typu open source dla systemu Linux na licencji GPL w wersji 3.0. Może zabierać Twoje filmy, zdjęcia i pliki muzyczne oraz łatwo dodawać podtytuły, przejścia i efekty, a następnie eksportować film na DVD, YouTube, Vimeo, Xbox 360 i wiele innych popularnych formatów.


2
Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego jest łatwy w użyciu? Czy jest dobry podręcznik? Intuicyjny interfejs użytkownika? Inne dobre / złe rzeczy, które ma oprogramowanie? Dodaj więcej szczegółów do swojej odpowiedzi.
Saaru Lindestøkke

OpenShot 2.0 (obecnie w końcowej fazie rozwoju od marca 2015) będzie wieloplatformowy.
Nate Barbettini

2

AviSynth jest lepszy niż pozornie dobry: http://avisynth.nl/index.php/Main_Page .

Zasadniczo piszesz skrypt, a następnie otwierasz skrypt w odtwarzaczu. Skrypt może zmieniać dane wejściowe na wiele sposobów i istnieje wiele tysięcy wtyczek. Istnieje kilka Forks, w tym niektóre „tradycyjne” wyglądające edytory, które używają AviSynth pod maską.

Po dokładnym dostosowaniu skryptu po prostu „kopiujesz” skrypt (prawdopodobnie za pomocą Ffmpeg) i renderujesz ostateczną wersję.

Zawiera możliwości precyzyjnego wyrażenia (do piksela i ramki) tego, co chcesz. Niezła krzywa uczenia się i tak wiele dostępnych przykładów. Podczas kilku lat użytkowania nie odkryłem żadnych błędów, ale najwyraźniej inni znaleźli parę, które zostały naprawione. Open Source, a Twoja pomoc jest mile widziana.

Często używany w połączeniu z VirtualDub w celu zapewnienia GUI.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.