Dlaczego meteorologowie i amatorzy używają zielonych ekranów, gdy profesjonalni filmowcy używają niebieskich ekranów?


18

Widziałem wiele ustawień zielonego ekranu o niskim budżecie. Jednak gdy oglądam rzeczy dotyczące profesjonalnego kręcenia filmów, wydaje się, że wszyscy używają niebieskich ekranów. (np. widziałem Industrial Light and Magic o nazwie „chłopcy z niebieskiego ekranu”, a najnowsze wideo TF2 „Sabotaż wartowników” zostało sfilmowane przy użyciu niebieskiego ekranu)

Czy istnieje jakiś techniczny powód tego rozróżnienia, czy jest to jedynie osobiste preferencje / bezwładność?

Odpowiedzi:


26

Profesjonalne produkcje filmowe używają nie tylko zielonego, ani tylko niebieskiego do kluczowania kolorem, ale przełączają się między nimi w zależności od sceny. Z każdego z nich można korzystać tylko wtedy, gdy nie ma w nim obiektów tego samego koloru, w przeciwnym razie usunięcie tych obiektów wymaga dodatkowej pracy. Niebieski i zielony to zwykłe kolory, ponieważ ludzka skóra, która prawie zawsze będzie musiała pozostać widoczna, bardzo różni się od obu, ale nie jest to jedyna rzecz pokazana w kluczowych scenach barwy!

W większości sytuacji na pierwszym planie nie ma ani niebieskich, ani zielonych obiektów, więc oba kolory w zasadzie działają. Ale mogą nie działać równie dobrze. Główny powód, dla którego w produkcjach cyfrowych dominuje zieleń: aparaty cyfrowe najlepiej potrafią rozpoznawać zielone światło, dzięki czemu możliwe jest wykonanie prawidłowego kluczowania kolorem zielonym, nawet w przypadku taniego aparatu, który może mieć problemy z dokładnym rozwiązaniem niebieskiego ekranu. Ale to nie dotyczy profesjonalnych produkcji filmowych. Kamery analogowe faktycznie lepiej rozpoznają kolor niebieski, ale różnica nie jest tak naprawdę znacząca.
Zwłaszcza blond włosy czasami odbijają dużą część światła padającego z zielonego ekranu z tyłu, co może prowadzić do dziwnych i nieco źle wyglądających zielonych odcieni. Niebieski jest pod tym względem mniej problematyczny. Z drugiej strony ubrania częściej będą miały niebieskawe kolory niż zielonkawe.


7

Z tego przewodnika zielonego / niebieskiego ekranu:

„Zielone ekrany chrominancji stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, głównie dlatego, że zielony zapewnia jaśniejszy kanał kolorów, który ma zwykle mniej szumów niż kanał niebieski. Względna jasność zieleni sprawia, że ​​jest to zły wybór do fotografowania blond włosów, co jest dużo łatwiejsze do wpisania na niebieskim tle. ”

„Niebieski ekran ma kilka wyraźnych zalet. Gdy nie można uniknąć dużej ilości rozlania (na przykład, gdy trzeba ustawić pierwszy plan bardzo blisko materiału chrominancji), można skorzystać z faktu, że mamy mniejszą liczbę niebieskich rzutów niepokojące niż ludzie chodzący z morskimi twarzami i wyglądający na chory na morze. Ponadto, podczas fotografowania czegoś, co zostanie skomponowane na tle i wodzie na zewnątrz, lekka niebieskawa obsada nie będzie stanowiła problemu. ”


3

Władca Pierścieni użył zielonego ekranu. To ostatnie za kulisami, które widziałem, ale nie mogę sobie wyobrazić, że to „najbardziej”, jeśli tak jest. Patrząc na artykuł na wiki, jest kilka, którzy używają niebieskiego, ale jeśli się nad tym zastanowić, myślę, że wszystko sprowadza się do tego, co ma na sobie aktor i czy w grę wchodzą jakieś elementy zestawu.

Zielony może być najlepszy w niektórych sytuacjach, a niebieski w innych.

Jeśli chodzi szczególnie o prognozy pogody, jakiego koloru widzisz jako problem ze względu na ich strój; zielony neon czy niebieski? =)

[edytuj] okazuje się, że się myliłem, NIEBIESKI jest starszy.


Niebieski jest znacznie starszy niż zielony!
leftaroundabout

1

Patrząc na filmy „za kulisami” z Game of Thrones, używa kolejno obu kolorów. Tak, obie prace, po prostu wybierz ten, który działa w sytuacji, w której filmujesz w tym momencie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.