Jak napisać listę zdjęć?


11

Piszę scenariusz do krótkiego filmu. Jak napisać scenariusz do strzelania? Czy to jest potrzebne Jaka jest różnica między scenariuszem a scenariuszem do strzelania?

Odpowiedzi:


12

Listy ujęć są dość łatwe do napisania. Możesz sporządzić własną siatkę lub pobrać szablon online. Najprostszym sposobem jest posiadanie czterech kolumn: numer strzału, typ strzału, akcja, notatki. Możesz jednak dostosować listę ujęć, aby zawierała wszystko, co uważasz za konieczne do zilustrowania swojej wizji.

Oto szablon, którego używam do prostych zdjęć:

przykładowa lista_shotów Zauważ, że są napisane w kolejności, która byłaby logiczna, aby strzelać w ciągu dnia. Nie wymieniono ich w kolejności, w jakiej będą się one rozgrywać w historii.

Mam nadzieję, że to pomoże :)


Zauważyłem, że używałeś Celtx (lub grafiki dla Celtx) do tworzenia scenariuszy. Czy warto kupić pakiet graficzny dla Celtx?
daviesgeek,

Mam tylko darmową wersję, która zawiera podstawową grafikę. Zawsze rysuję scenariusze ręcznie - tym razem korzystałem z Celtx, ponieważ było to łatwiejsze niż skanowanie obrazu. Nie mogłem więc powiedzieć, czy warto. Przepraszamy kolego
Chard

Link do szablonu nie jest już prawidłowy. Wygląda na to, że witryna została zhakowana. Przekierowuje kilka razy przed lądowaniem na stronie wyglądającej na złośliwe oprogramowanie.
cowgill

7

Skrypt jest schematem twojego filmu. Skrypt strzelania może być tak szczegółowy lub tak prosty, jak chcesz / potrzebujesz. Oczywiście im bardziej szczegółowy, tym łatwiej ludzie zrozumieją, czego chcesz.

Najprostszym sposobem na zrobienie tego (i to mój preferowany wybór) jest zrobienie notatek na temat rzeczywistego skryptu, abyś nie musiał pisać całego nowego dokumentu.

Scenariusz filmowania informuje obsadę i ekipę o tym, jak długo potrwa ujęcie i jakie postacie są w nich zawarte. Trudno to wyjaśnić, więc narysowałem mały przykład. Proszę wybaczyć złą jakość skryptu i notatek: Shooting_script_eg

Do tego zwykle masz plan piętra, w którym będą się znajdować aktorzy i pod jakim kątem chcesz, aby kręcono ujęcie. Jeszcze raz wybacz podejrzany przykład: floor_plan_eg

Jest prosty przykład, mam nadzieję, że daje pomysł.


Ok dziękuje bardzo. Prawdopodobnie użyłem złej terminologii ... jak napisać skrypt dla operatorów kamer, aby wiedzieli, co kręcić itp. (Przepraszam, jak powiedziałem, jestem nowy w pisaniu scenariuszy do filmów)
daviesgeek

Myślę, że masz na myśli listę ujęć. Reżyserzy używają list ujęć i scenariuszy, aby zilustrować swoją wizję autorom zdjęć. Listy ujęć są dość łatwe do napisania. Wystarczy wpisać numer strzału, rodzaj strzału (np. Zbliżenie), krótki opis tego, co dzieje się w strzale, oraz wszelkie inne informacje, które mogą być pomocne. np. anchorboltstudios.com/2010/02/how-to-make-a-shotlist
Chard

Tak. Właśnie tego szukam. Przepraszam za zamieszanie. Czy możesz dodać kolejną odpowiedź, aby ją zaakceptować?
daviesgeek

Pytanie brzmi: „Jak napisać scenariusz do strzelania”. Byłoby mylące dla innych osób, jeśli przedstawię inną odpowiedź, a ty ją zaakceptujesz. Jeśli chcesz zadać kolejne pytanie, mogę na nie odpowiedzieć.
Chard,

Proszę bardzo ...
daviesgeek,

1

Jestem reżyserem i zaprojektowałem nowe oprogramowanie do listowania strzałów o nazwie Shot Lister . To niesamowita aplikacja, która działa na iPadzie i iPhonie, więc podczas fotografowania masz całą swoją cyfrową listę zdjęć. Pozwala budować, organizować, planować i udostępniać listy zdjęć w locie. Sprawdź to. Myślę, że to naprawdę odpowie na wiele twoich pytań.


3
Chociaż nie sądzę, że linkowanie do produktu jest dobrym sposobem na odpowiedź na to pytanie, mogę zweryfikować, że to naprawdę dobra aplikacja. Widziałem kilka pierwszych AD, które używają go do dużego sukcesu. Dobra robota nad tym, Zach.
Chard,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.