Jak uzyskać całkowicie białe tło bez zbyt jasnego obiektu?


10

Chciałbym zrobić pokaz produktu podobny do pokazów White Room przeprowadzonych przez Apple, takich jak pokaz produktu iPad 2

  • Jakiego rodzaju oświetlenie jest używane, aby biel była wyjątkowo biała, a jednocześnie produkować profesjonalnie wyglądające wideo? Czy to się dzieje, nasycając pomieszczenie światłem, a następnie wchodząc po nim i przyciemniając wideo?

  • Jaki typ konfiguracji pokoju jest potrzebny?

  • Sugestie dotyczące kamery wideo?


Należy pamiętać, że każde ujęcie iPadów bez rąk (a nawet wtedy może zostać skomponowane) ma bardzo duże prawdopodobieństwo bycia CG
horatio

Odpowiedzi:


7

Robimy to cały czas. Wszystko czego potrzebujesz to biała ściana i mnóstwo światła.

Celem jest oświetlenie ściany o wiele jaśniejszej niż obiekt z przodu. Chcesz, aby gdy obiekt był odpowiednio naświetlony, ściana za nim była znacznie prześwietlona / wysadzona, tracąc w ten sposób wszelkie szczegóły / tekstury na ścianie.

Pomaga utrzymać obiekt z dala od tła.

Oto ostatnia sesja, w której użyłem tej techniki:


5

Najlepsze wyniki, jakie osiągnąłem, to użycie jasnoszarego cyklu lub tła zamiast rzeczywistej bieli. Ustawiają ekspozycję w miejscu, w którym wygląda na biało, ale nie trzeba używać prawie tyle światła na obiekcie, aby odpowiednio go naświetlić. Właśnie zastosowaliśmy kino z dyfuzją na rowerze i kino z mniejszą dyfuzją na obiekcie z solidnym podświetleniem. 5D MkIII dało fantastyczny i profesjonalnie wyglądający wynik.


Co to jest jasnoszary cykl (nie wiem, co oznacza ten mnemonik)
eLouai

1
@eLouai - en.wikipedia.org/wiki/Cyclorama_%28theater%29 (też musiałem to sprawdzić).
AJ Henderson

2

Zaryzykowałbym przypuszczenie, że albo używali klucza chrominancji (zielony lub niebieski ekran), albo studia z białą ścianą, aby strzelać, i używali dużo oświetlenia na ścianach, szczególnie.

Gdyby to był niebieski lub zielony ekran, użyliby kilku świateł za obiektem po obu stronach, ale gdyby byli w studiu z białą ścianą, mogliby użyć światła odbitego od ścian, aby uzyskać światła z tyłu.

Do oświetlania twarzy służy ciemniejsze, bardziej miękkie źródło światła, takie jak miękkie pudełko lub parasol z bliska i powyżej, w którym znajduje się aparat.


2

Najlepsze jak zbudować białe tło bez szwu:

http://www.zarias.com/white-seamless-tutorial-part-1-gear-space/

I część 2 tego poradnika obejmuje bardzo dokładne ustawienie prawidłowej ekspozycji:

http://www.zarias.com/white-seamless-next-post-this-afternoon/

W zależności od tego, jak chcesz potraktować materiał filmowy, jak powiedział Nick Bedford, opcje aparatu i przechwytywania mogą być bardzo podobne do opcji, które miałbyś, gdybyś robił zielony ekran, o którym możesz przeczytać więcej na stronie Tworzenie DIY DIY Klawisz Screen / Chroma .


Nie znaleziono Zarias.com
Clay Nichols
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.