Najlepszy bezstratny koder wideo do edycji


9

Szukam dobrego kodera wideo do kompresji plików HD do edycji w Sony Vegas Pro i Adobe After Effects .

Jaki kodek wideo zapewni najszybsze możliwe kodowanie i dekodowanie ? Jakie są zalecane ustawienia kodowania?

Pliki wideo muszą być dostępne w Sony Vegas Pro i Adobe After Effects.

EDYCJA: Informacje o klipie źródłowym:

Format              : AVC
Format/Info           : Advanced Video Codec
Format profile          : High@L5.1
Format settings, CABAC      : Yes
Format settings, ReFrames    : 8 frames
Bit rate             : 4 334 Kbps
Width              : 1 920 pixels
Height              : 1 080 pixels
Display aspect ratio       : 16:9
Frame rate            : 23.976 fps
Color space           : YUV
Chroma subsampling        : 4:2:0
Bit depth            : 8 bits
Scan type            : Progressive

Pojemnik to Matroska.


3
Rozmiar pliku i szybkość dekodowania są częścią równania, ale także liczba odtwarzanych strumieni i szybkość dysku. Musimy wiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie każda funkcja, aby zrównoważyć je razem i znaleźć odpowiedź. Nie możesz mieć wszystkiego, ponieważ funkcje szarpią się nawzajem. Również „bezstratny” to okropne słowo, którego można tu użyć, jeśli zamierzasz powiedzieć „najwyższa wierność”.
Clint Torres

@Clint Mam pliki źródłowe to pliki 1080p HD 24fps. Kontener to .mkv. Strumienie wideo to x264. Moim zamiarem jest przekształcenie tych klipów w coś mniej wymagającego sprzętu. Dekodowanie H.264 nie jest strasznie szybkie na moim komputerze. Jestem jednak świadomy kodowania stratnego, ale chciałbym zachować wierność klipów. Miejsce na dysku nie jest tu jednak problemem. Najważniejsze jest to, że klipów można używać w Sony Vegas Pro i Adobe After Effects.
Aznfin

Odpowiedzi:


4

Zacznę od wskazania innej odpowiedzi, którą napisałem wcześniej, z grubsza obejmującej różne rodzaje kodeków.

(Nawiasem mówiąc, fajna edycja twojego pytania, usunięcie ograniczenia rozmiaru pliku pomogło ustalić, o co ci chodziło).

Moje zalecenie (ponownie) będzie użycie ProRes 422 lub Cineform jako pośrednika, prawdopodobnie za pośrednictwem Magic Bullet Grinder lub GoPro Cineform Studio.

Każdy z tych kodeków zapewni dobrą szybkość dekodowania i oba będą działać z Vegas i After Effects. Każdy przepływ pracy, który obejmuje transkodowanie, a nie przechwytywanie natywnie do kodeka do edycji (na przykład z ProRes na Arri Alexa lub Cinedeck), poświęci czas na przetwarzanie, ale w twoim przypadku wydaje się, że jest to koniecznością.


2

Lossless wymaga tak dużych przepływności, że mam większe problemy z odtwarzaniem bezstratnego wideo niż stratny h.264 5Mib / s na moim C2Duo (pierwsza generacja) E6600, 2,4 GHz. stratny 5 Mb / s 1080p h.264 przy 24 klatkach na sekundę gra idealnie, nawet bez konieczności korzystania z -lavdopts threads=2opcji mplayera . (wystarczy jedno-wątkowe dekodowanie oprogramowania).

Mój system nie jest wystarczająco szybki, aby odtwarzać bezstratne h.264 RGB lub utvideo RGB. Właściwie może ledwo odtworzyć katalog plików PNG przyczepy Sintel.

surowe wideo zajmuje jeszcze więcej miejsca niż bezstratnie skompresowany. Jeśli Twój dysk SSD lub macierz RAID potrafią czytać wystarczająco szybko, aby odtwarzać je w czasie rzeczywistym, to świetnie. W przeciwnym razie przydaje się tylko do takich zadań, jak karmienie wolniejszego niż w czasie rzeczywistym zadania kodowania lub filtrowania, które jest ograniczone procesorem, i nie chcesz używać czasu procesora do dekodowania wideo.

Wyobrażam sobie, że powinieneś mieć więcej szczęścia, po prostu zasilając źródła mkv do swojego NLE, chyba że chcesz zaakceptować trochę stratności.


-2

.mp4 zawsze działa dla mnie. Jeśli używasz Sony Vegas do kompresji, powinna istnieć opcja kompresji jako opcja AVCHD, która może być jednym z kilku formatów. Najlepszym do użycia byłoby .mp4. To sprawia, że ​​plik jest znacznie mniejszy, a jednocześnie traci prawie żadną jakość. (Miałem 45-minutowe filmy HD, przycięte do mniej niż 1 GB, ale zależy to od długości filmu i liczby cięć.) Zazwyczaj ten plik mp4 może być odczytany przez większość innych programów. Nie jestem pewien co do efektów końcowych, ale wierzę, że może to przynajmniej odczytać premier.

Uwaga: istnieje więcej niż jeden typ pliku MP4. Chcesz mieć ten, który jest sklasyfikowany w AVCHD, a nie zwykły, a nie ten w wielkich literach (MP4 jak w mp4).

Po wybraniu AVCHD możesz zmienić typ pliku za pomocą przycisku „niestandardowego” lub po prostu wpisać „.mp4” na końcu nazwy pliku, a zrobi to za Ciebie.


Jestem świadomy ustawień eksportu Sony Vegas. Szukam sposobu na bezstratną konwersję klipów źródłowych, które można zaimportować do Sony Vegas Pro.
Aznfin,

5
MP4 nie jest kodekiem, to format kontenera.
Nick Bedford
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.