ProRes of Premiere Pro?


9

Będę edytował coraz więcej filmów DSLR, w szczególności teledysków dla mojego zespołu, gdy zaczniemy wydawać single i chcę wiedzieć, czy istnieje pośredni format zarówno do wycinania, jak i eksportowania, który rywalizuje z funkcjami dostępnymi w ProRes 422 używane w Final Cut?

Czy mimo to można używać ProRes w Premiere Pro (z tymi samymi zaletami w szybkości edycji i głębi bitów)?

  • Kodowanie / dekodowanie I-frame dla prędkości.
  • Większa głębokość próbki do modyfikacji obrazu.
  • Przeznaczony dla materiału 720p 60fps H.264 zarejestrowanego z Canona EOS 60D.

Jeśli sam ProRes może być używany w Premiere Pro, mam wszystkie narzędzia, których potrzebuję, aby rozpocząć transkodowanie. Zastanawiam się, czy ktoś ma jakieś wskazówki dotyczące przepływu pracy / kodeków dotyczące używania pośredniego formatu edycji / eksportu w programie Premiere zamiast bezpośredniej edycji plików .MOV.

Nie używam zbyt mocnego komputera Mac, ale wydaje się, że wykonuje to zadanie bezpośrednio edytując pliki MOV i AVCHD (głównie za pomocą renderowania podglądu). 60 klatek na sekundę i inne HD z zastosowanymi efektami zaczynają się kruszyć bez wyświetlania podglądu. To MacBook Pro 13 "2,53 GHz Core 2 Duo, 8 GB pamięci DDR3, wewnętrzny dysk 2,5 cala 1 TB (wolny).

Zamierzam użyć ProRes lub podobnego materiału na zewnętrznym dysku FireWire o prędkości 7200 obr / min.


W programie Premiere AVCHD (w pakiecie avi) jest w zasadzie równoważny z ProRes. Ale korzystałem z ProRes w Premiere i działa świetnie (ale jestem na Macu)
Colum

Jestem też na komputerze Mac (13 "MacBook Pro Core 2, 8 GB pamięci DDR3, nie najmocniejszy laptop ...). Mogę po prostu spróbować przekonwertować kilka klipów na ProRes 422 i zobaczyć, jak sobie z tym radzi.
Nick Bedford

Powinien dobrze obsługiwać oba. I do edycji używam Macbooka (koniec 08, 4 GB, Core2 @ 2GHz). Nie narzekaj: P
Colum

Nie narzekam :) Po prostu stwierdzam fakt. Zaktualizowałem moje pytanie btw.
Nick Bedford,

Polecam ProRes, jeśli działa dla ciebie. AVCHD działa świetnie, po prostu nie lubi pracy z nim w czasie rzeczywistym. ProRes jest natywnie obsługiwany przez komputery Mac i ma przyspieszenie sprzętowe.
Colum

Odpowiedzi:


9

Istnieje filozoficzna różnica między kodekami dostarczania (np. MPEG4, AVCHD), edytowaniem kodeków (np. DNxHD, ProRes, Cineform) i kodekami przechwytującymi (np. R3d, DVCPROHD). Chociaż na każdym z tych trzech etapów można użyć prawie dowolnego kodeka, potrzeby w zakresie przepływu pracy pomogą Ci zdecydować, które najlepiej pasują do każdego etapu.

Pytanie, które zdajesz się zadawać, brzmi: „Do którego kodeka edycyjnego należy transkodować w celu edycji online?”. Edycja kodeków jest na ogół mniej skompresowana i większa na dysku, aby uprościć odtwarzanie z perspektywy przetwarzania. Zdecydowanie możliwe jest użycie ProRes w Premiere, a pochodzące z DSLR (od lipca 2011 r.) 422 to prawdopodobnie (technicznie) przesada, ale jest to rozsądny wybór domyślny. Inną opcją edycji kodeków do rozważenia jest Cineform, ponieważ możesz teraz pobrać kodek 1920x1080 za darmo, jako część pakietu GoPro Cineform Studio.

Istnieją nawet specjalistyczne narzędzia pomagające w transkodowaniu partii plików, takie jak Magic Bullet Grinder. Jeśli martwisz się szybkością edytowania, istnieje nawet szansa, że ​​Premiere i twój komputer będą wystarczająco mocne, aby przeszukiwać przechwycone pliki bez transkodowania, ratując Cię całkowicie z tego kroku.

Jak zawsze, wypróbuj go sam i przetestuj, przetestuj, przetestuj przepływ pracy przed wprowadzeniem go do produkcji.


1
Na moim MBP tak naprawdę nie jest to do momentu użycia materiału 60 klatek na sekundę lub zastosowania efektów (takich jak filtry kolorów) do klipów, które muszę wyrenderować. Dam ProResowi bieg, aby zobaczyć, jak to działa, a następnie sprawdź opcję CineForm Studio, biorąc pod uwagę, że jest bezpłatny.
Nick Bedford,

1
Filtry kolorów to podręcznikowy przykład dużej mocy obliczeniowej. Nawet jeśli pracujesz z wysoce zoptymalizowanymi nowoczesnymi wtyczkami i oprogramowaniem, które wykorzystują wszystkie twoje procesory / rdzenie graficzne (np. Colorista II i Resolve), istnieje tylko limit, ile matematyki może zrobić komputer w czasie rzeczywistym. Można wydać miliony, aby uzyskać wydajność w czasie rzeczywistym w „dowolnych” okolicznościach, ale zwykle rozsądniej jest w pewnym momencie zdecydować się na odtwarzanie w czasie rzeczywistym i wyłączyć filtry podczas edycji.
Clint Torres

W końcu dostałem Final Cut Pro X.
Nick Bedford

1

Jeśli zamierzasz wykonywać jakąkolwiek poważną pracę ze swoim 60D, gorąco zachęcam do pozostania przy Final Cut Studio dla swoich projektów.

Współpracuję z producentem, który kręci 60D (między innymi) do teledysków. Rozmawialiśmy z Alexem Buono (DP w Saturday Night Live) o tym, jak poprawia jakość obrazu z Canon. Używa określonej konfiguracji, aby pokonać wiele automatycznych funkcji aparatu, nasycić obraz i zmodyfikować kontrast. Następnie materiał filmowy trafia natychmiast do ProRes 422 i jest cięty, a następnie wysyłany do Color w celu stworzenia i „stworzenia wyglądu”.

Kolor jest ogromnym elementem w uzyskaniu 8-bitowego koloru AVCHD. Korzystając z 10-bitowej przestrzeni kolorów kodeka ProRes 422 i 32-ale zmiennoprzecinkowych funkcji Color, Alex poczuł, że jest w stanie skutecznie zwiększyć zakres dynamiczny materiału. Zgadzam się z tym, ponieważ widziałem różnice z / bez „konfiguracji” i / bez koloru.

W twórczych przedsięwzięciach nie ma nic dobrego ani złego, ale może być mądrzejszy i mądrzejszy ...


1
Wszystkie twoje fakty są prawdziwe, ale twoja sugestia, aby pozostać przy programie do edycji EOL, nie logicznie podąża za twoimi faktami. Możesz uzyskać takie same zachowanie kolorów w większości odmian kodeków edycyjnych.
Clint Torres,

1
Premiere używa 32-bitowego koloru zmiennoprzecinkowego. DaVinci Resolve używa 32-bitowego YRGB (cokolwiek to jest). Fakt, że Color ma również 32 bity, nie jest tak naprawdę dużą cechą. I oczywiście, gdy oceniasz materiał, użyj 10-bitowego kodeka, ale nigdy nie odzyskasz więcej dynamiki niż oryginalny 8-bitowy materiał.
stib
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.