Utwórz DIY zielony ekran / klucz chrominancji


31

Jakie są dobre zasoby dla osób próbujących skonfigurować własny zielony / niebieski ekran, zapalić, nagrać i wyciągnąć z niego klucz jakości? Szczególnie przy niskim budżecie lub z materiałami, które nie są specjalnie zaprojektowane do tego celu. Jak na przykład,

  • Jakie tkaniny / materiały dają dobre wyniki? Pomocne są zarówno ogólne wskazówki, jak i konkretne przykłady / linki.
  • Czy możliwe jest odpowiednie oświetlenie bez pełnego zestawu oświetleniowego?
  • Jakie kodowanie jest zalecane podczas filmowania? (tj. czy można używać lustrzanki cyfrowej z h.264?)
  • Jakie oprogramowanie poleciłbyś do przetwarzania klucza? Czy niektóre działają lepiej w przypadku ekranów z ekranem domowym niż inne?
  • Jeśli tak, opublikuj przykład wyników, które udało Ci się osiągnąć dzięki sugestiom.

2
Powinieneś zapytać o przykłady - pomogłem (pomogłem) skonfigurować zbyt wiele zielonych ekranów o bardzo różnych poziomach sukcesu. Na twoim miejscu byłbym ciekawy, jak wyglądają kluczowe wyniki.
glenneroo,

Uważam to za bardzo interesujące - ale używam Linuksa. - więc dla wszystkich osób, które odpowiedzą na to pytanie - jakiego oprogramowania linuxowego możesz użyć?
Andreas,

Odpowiedzi:


18

Jakie tkaniny / materiały dają dobre wyniki? Pomocne są zarówno ogólne wskazówki, jak i konkretne przykłady / linki.

Świetne zasoby dla wskazówek na temat oświetlenia i materiałów: http://provideocoalition.com/index.php/alindsay/story/greenscreen_primer_part_1/ http://rebelsguide.com/forum/viewtopic.php?t=2432

Niedoświetlenie (niewystarczające oświetlenie) jest twoim największym wrogiem, po którym następuje nierównomierny spadek na ekranie. Zawsze trzymaj swój talent / cel w dużej odległości od ekranu.

Czy możliwe jest odpowiednie oświetlenie bez pełnego zestawu oświetleniowego?

Niełatwo, ale nie przeraź się, zawsze potrzeba wprawnej dłoni, aby dobrze oświetlić ekran, więc w wielu przypadkach, nawet przy pełnym zestawie oświetleniowym, wyniki będą niższe. Naprawdę trudno jest to naprawić, ponieważ potrzeby w zakresie oświetlenia są bardzo różne w zależności od warunków fotografowania. Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrego, nawet lekkiego, jest skonfigurowanie monitora na monitorze (takiego jak komputer z OnLocation) i przetestowanie, przetestowanie, przetestowanie przed rozpoczęciem fotografowania.

Jakie kodowanie jest zalecane podczas filmowania? (tj. czy można używać lustrzanki cyfrowej z h.264?)

Świetne pytanie. To pokazuje, że zrobiłeś już wystarczająco dużo badań, aby zdawać sobie sprawę z problemów. „Możliwe” nie jest słowem, którego użyłbym do opisania opcji przechwytywania, ponieważ jest to spektrum od dobrego pomysłu do trudnego do pracy, prawie całkowicie z powodu podpróbkowania barwy

Trudne: nagrywanie w aparacie DSLR, kodeki przechwytywania przez konsumentów (AVCHD, HDV, z których wszystkie prawdopodobnie będą 4: 2: 0)

Lepiej: przesyłanie do rejestratora HDMI o proporcjach 4: 2: 2

Dobry pomysł: Nieskompresowany S-Log 4: 4: 4 (z czegoś takiego jak F3)

Jakie oprogramowanie poleciłbyś do przetwarzania klucza? Czy niektóre działają lepiej w przypadku ekranów z ekranem domowym niż inne?

Niektóre zwykłe opcje to KeyLight (w Premiere i After Effects) i Primatte (co jest prawdziwą przyjemnością w użyciu). Narzędzia do kluczowania nie dbają o to, jak utworzyłeś ekran, o to, jak dobrze został naświetlony, i ile jest separacji kolorów między obiektem a tłem.

Wreszcie, bardziej radykalną niż powinna być rzeczą do rozważenia jest użycie neutralnego szarego tła zamiast zielonego lub niebieskiego i poleganie na kombinacji klucza luma i roto. Jednym złym przykładem, który zawsze pamiętałem, był kluczowanie w Forrest Gump. Stu Maschwitz wyjaśnił kiedyś, że artyści musieli obrócić każdą klatkę, aby zadbać o zielony wyciek i krawędzie. Ich życie byłoby łatwiejsze, gdyby poszli z neutralną szarością.

Zieleń nie równa się magicznym efektom filmowym, to tylko jedna z wielu opcji.


13

Oto, czego użyłem do mojej konfiguracji.

Materiał fabryczny

Najważniejsze jest, aby znaleźć materiał, który jest bardzo zielony. Walmart sprzedaje (przynajmniej w Maine) bardzo zieloną bawełnianą tkaninę, która działa dobrze (9 USD za 3 metry).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem materiałów, które są jaśniejsze zielone, ale bez powodzenia. Jedną rzeczą, na którą musisz uważać, są duże zmarszczki, które szybko zrujnują klucz. Ponadto, ponieważ ta tkanina zwykle nie jest bardzo szeroka, nie masz dużo miejsca do poruszania się, chyba że znajdziesz sposób na połączenie wielu elementów. Wreszcie, prawdopodobnie będziesz chciał obszyć krawędzie, aby się nie rozwinęły.

Oświetlenie

Chcesz równomiernie oświetlić ekran, co prawdopodobnie oznacza jakieś rozbrojone światło. Użyłem lampy biurkowej z jakimś przezroczystym materiałem przed nią i próbowałem wyśrodkować ekran pod górnym światłem, które było w pokoju. Chcesz znajdować się wystarczająco daleko od ekranu, aby nie rzucać cienia (chyba że tworzysz go w taki sposób, w jaki chcesz cień, na przykład jeśli dodajesz pobliską ścianę).

Kodowanie

Większość miejsc w Internecie odradza korzystanie z DSLR lub czegokolwiek z wysoce skompresowanym formatem kodowania dla chromakey. Wynika to z faktu, że często używają kodowania 4: 2: 0 , co oznacza, że ​​mniej informacji o kolorze można pobrać z klucza barwy .

Chociaż jest to mniej niż idealne, jest jednak możliwe . Byłem zaskoczony, jak użyteczny był materiał z mojej lustrzanki Canon t3i DSLR (kodowanie h.264). Istnieje kilka bardzo dobrych wskazówek na ten temat w Creative Cow na temat ustawień, które należy zastosować, gdy masz mniej niż idealną sytuację kodowania (niskie ISO itp.).

Oprogramowanie

Mac - do wyciągnięcia klucza użyłem zarówno Final Cut Pro X (299 USD), jak i Motion 5 (49 USD), ale polecam Motion. Filtr kluczowania chrominancji ma bardziej zaawansowane opcje dostrajania klucza (tłumienie rozlania itp.), A także funkcję „lekkiego zawijania”, która wydaje się pomagać w korekcji kolorów u aktora po skomponowaniu.

Linux lub Windows - polecam funkcje komponowania oparte na węzłach Blendera (bezpłatne) . Chociaż nie korzystałem z nich na moim najnowszym zielonym ekranie, były najlepszym rozwiązaniem, jakie mogłem znaleźć, zanim dostałem Motion. Są jednak bardziej skomplikowane, ponieważ Blender nie jest przede wszystkim narzędziem do komponowania i trzeba czekać na renderowanie.

Oto test, który wykonałem przy użyciu tej konfiguracji (ekran bawełny, rozbrojona lampa, lustrzanka cyfrowa i ruch) przez około 4 godziny. Mam nadzieję, że będę w stanie uzyskać jeszcze lepsze wyniki dzięki większej praktyce i ulepszeniom oświetlenia.


5

Ja i mój przyjaciel stworzyliśmy jeden do projektu wideo.

To, co zrobiliśmy, wzięło białą prześcieradło i właśnie pomalowało ją podstawową zieloną farbą. Staje się sztywną teksturą z krochmalonej tkaniny, która dobrze nadaje się do powieszenia na ścianie. Aby go zapalić, użyliśmy tylko lamp roboczych (3 100 watowych żarówek + nieznana moc), aby go zapalić. Zastosowane przez nas światła wyglądały następująco: Światłowprowadź opis zdjęcia tutaj musieliśmy po prostu bawić się pozycjonowaniem, dopóki nie pojawią się ciemne cienie (światło wszechkierunkowe)

Użyliśmy dwóch lustrzanek cyfrowych (Nikon d90 i 3100), zakodowaliśmy materiał w nieskompresowanym h.264 i przeszliśmy do ostatecznego cięcia. Po drobnych poprawkach byliśmy w stanie prawie całkowicie wyłączyć zielony ekran. Użyliśmy Final Cut Pro 7, ale wszystkie główne programy mają klucz Chroma. Musisz się z tym bawić. Ten sam zielony ekran działał również dobrze w Premier Pro CS5


1
BTW, całkowity koszt wyniósł 30 USD. I to było dla farby.
Colum,

„nieskompresowany h.264”;)
Dave

4

Na YouTube jest kilka samouczków z zielonego ekranu. Podstawy są proste.

1.Czysta zielona farba lub tkanina.

2. Nawet oświetlenie na zielono, dobra technika oświetlenia obiektu. Unikaj rozlania i cieni.

3. Używaj najwyższej jakości aparatu, obiektywów i kompresji, jakie masz - ale nie denerwuj się, chyba że używasz wielu półprzezroczystych obiektów, takich jak dym lub woda.

4. Często musisz wypróbować więcej niż jeden kluczowy produkt, aby znaleźć najlepszy w swojej sytuacji. Używam głównie Spectramatte i Keylight. Jest wiele innych.3

Chromakey z reflecmedia z dobrymi wynikami przy użyciu lustrzanki cyfrowej do zdjęć i filmów, tworząc świetne, łatwe do kluczowania pliki.

Wyskakujący ekran Reflecmedia

Planujemy wykorzystać to w ramach naszego szkolenia Greenscreen DSLR HD Video DIY w United By Photography.


Słyszałem o nich, to naprawdę fajna technologia. czy udało Ci się znaleźć jakąkolwiek konfigurację ich produktów, która jest poniżej znaku 1 000 $? (wygląda na to, że potrzebujesz zarówno pierścienia oświetleniowego, jak i tkaniny)
Alex King

Kilkakrotnie korzystałem z jednej (innej firmy) ... naprawdę najłatwiejszego i najszybszego sposobu na uzyskanie czystego materiału!
glenneroo,

2

Słyszałem, że zielone ubrania stołowe ze sklepu dolarowego działają bardzo dobrze. Możesz układać je w stosy, aby były bardziej nieprzezroczyste, jeśli chcesz, a oświetlenie jest ważniejsze niż materiał.


1
Zredagowałem twój wcześniejszy komentarz w twojej odpowiedzi. Możesz poprawić odpowiedzi w ten sposób (właściwie każdy z wystarczającą liczbą przedstawicieli może!), Korzystając z linku „edytuj” powyżej. Usunąłem nasze komentarze, ponieważ nie są one już istotne, ale prosimy o edycję odpowiedzi, jeśli masz jakieś ulepszenia (więcej informacji, lepsze sformułowania, coś podobnego). Dzięki!
Warrior Bob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.