Adobe Premiere - przywróć audio do klipu A / V po usunięciu


15

Powiedzmy, że dodaję sekwencję klipów audio / wideo do sekwencji, a następnie usuwam wszystkie audio (Alt-wybierz i usuń); Pracuję nad tym przez jakiś czas, zamykam Premiere, otwieram ponownie ... itd.
Czy jest jakiś sposób, aby przywrócić dźwięk do dowolnego z usuniętych klipów?

Wiem, że mogę technicznie przejść przez każdy klip, sprawdzić jego ramy czasowe w inspektorze klipów (tj. Czas rozpoczęcia, czas zakończenia), otworzyć oryginalny klip, ponownie wybrać ten przedział czasowy dokładnie, a następnie przeciągnąć go na oryginalny klip, ale z ponad 30 klipów, jest to oczywiście bardzo czasochłonne. Czy ktoś wie, czy w programie Premiere jest wbudowany sposób, który pozwala przywrócić dźwięk do ścieżek?

Odpowiedzi:


16

Jest pół-automatyczny sposób, aby to zrobić - półautomatyczny, ponieważ wiąże się tylko z trzech klawiszy, wpisując w kółko: xf,, xf,, xf,... - można trenować kot to zrobić!

Oto jak to wygląda:

 • upewnij się, że dźwięk jest włączony dla ścieżek, które chcesz przywrócić (musisz to zrobić tylko raz)

  dźwięk włączony

 • zaparkować głowicę nad jednym z klipów.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • naciśnij x(dla Mark Clip), aby ustawić punkt wejścia i wyjścia, aby dopasować początek i koniec klipu:

  wybrane i wchodzące

 • hit fdla Match Frame. Spowoduje to wyświetlenie bieżącej klatki z klipu źródłowego w oknie przeglądarki - pamiętaj, że punkty wejścia i wyjścia będą pasować do punktów klipu na osi czasu

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • naciśnij, ,aby zastąpić klip. Pamiętaj, że spowoduje to dodanie ścieżek audio oznaczonych magicznymi błyskami na poniższym zdjęciu. Magiczne iskierki pojawiają się tylko wtedy, gdy naprawdę w nie wierzysz

  nowy klip

 • Głowica odtwarzania zostanie teraz zaparkowana na początku następnego klipu. Jeśli chcesz przywrócić dźwięk, powtórz, xf,aż skończysz, w przeciwnym razie przejdź do następnego klipu down arrow- i powtórz.

Wygląda to nieco skomplikowane, ale możesz to wszystko zrobić za pomocą klawiatury, wpisując xf,(i opcjonalnie down arrow) w kółko. Pamiętaj, że musisz uderzyć, xzanim uderzysz, fponieważ po fnaciśnięciu ustawia fokus w oknie przeglądarki (możesz wrócić do linii czasu, naciskając shift3).

Zauważ, że działa to również z FCP , z wyjątkiem zastąpienia ,go F10i musisz za każdym razem naciskać strzałkę w dół. Moim celem w przypadku wszystkich środowisk NLE zawsze była całkowita edycja z klawiatury, przy użyciu myszy w jak najmniejszym stopniu.


Świetny! Zaoszczędziłeś mi kilka godzin pracy. Jedyną rzeczą jest replacedla mnie teraz kropka (.). Dzięki
Andrey,

To nie działa dla mnie. Mac Premiere Pro 2017. Naciskanie skrótów klawiaturowych nic nie robi. Polecenia są wyszarzone w menu.
Joshua Dance

Jesteś więcej niż niesamowity!
Vamsidhar Muggulla

1
Iskrzą się, jeśli w nie wierzysz ?! Chcę cię promować. W każdej pracy, jaką możesz mieć.
fantomraa,

1
@phantomraa Świetnie! Potrzebuję też nowego komputera i dłuższego urlopu w okresie świątecznym, jeśli tylko możecie to zorganizować, dzięki.
stib

1

O ile mi wiadomo, nie ma szybkiego sposobu na przywrócenie dźwięku do sekwencji po jego usunięciu. Nauczyłem się tego na własnej skórze jakiś czas temu, a teraz albo upuszczam niepotrzebny dźwięk na wyciszoną ścieżkę, albo korzystam z klipów podrzędnych, aby przechowywać razem audio / wideo.

Jeśli nie wykonałeś dużo przycinania klipów w sekwencji, a klipy pochodzą z osobnych plików w panelu projektu, masz szczęście. Wystarczy kliknąć klip w sekwencji prawym przyciskiem myszy i wybrać „Ujawnij w Finderze”. Twoje punkty wejścia / wyjścia powinny być nadal zdefiniowane w tym pliku. Być może już to rozgryzłeś.

Jeśli wykonałeś dużo przycinania klipów w sekwencji, musisz wrócić do pliku i ręcznie ustawić punkty wejścia / wyjścia. Mam nadzieję, że to pomoże!


1

Dla tych, którzy mają również zainstalowany program After Effects:

Najszybszym sposobem dla mnie jest skopiowanie klipu, wklejenie go w After Effects (dowolna kompozycja). Włącz dźwięk, klikając ikonę głośnika, skopiuj go ponownie i wklej w Premiere.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.