Podobne do poprawy jasności „regulacji poziomów” za pomocą ffmpeg


10

Tworzę wideo z zestawu 16-bitowych zdjęć Tiff. Zdjęcia są bardzo ciemne i należy je rozjaśnić. Obecnie stosuję -vf "mp=eq2=1.0:1.0:0.3:1.0:1.0:1.0:1.0:1.0" filtr, aby rozjaśnić zdjęcia, jak powiedziano tutaj , ale stają się one zbyt „wyblakłe”.

Kiedyś przeskalowałem ich histogram za pomocą operacji „regulacji poziomów” w edytorze obrazów, aby je rozjaśnić, ale teraz muszę zrobić wideo, a nie pojedynczy plik obrazu. Preferowanym sposobem zastosowania takich operacji do obrazu jest oddzielne zastosowanie do każdego pasma kolorów, ponieważ mają one początkowo różne atrybuty jasności.

Czy mogę zrobić coś podobnego z ffmpeg?

Odpowiedzi:


17

oryginalny z filtrem krzywych

Możesz użyć filtra krzywych . Ma lighterustawienie wstępne:

ffmpeg -i input -vf curves=preset=lighter -c:a copy output

Elementy czerwone, zielone i niebieskie można regulować osobno. Poniższe czynności są takie same, jak w przypadku lighterustawienia wstępnego:

curves=r='0.4/0.5':g='0.4/0.5':b='0.4/0.5'

Dodatkowo możesz zrobić własne ustawienia krzywych w Photoshopie, wyeksportować go jako .acvplik, a następnie filtr krzywych może go wykorzystać:

curves=psfile=/path/to/ps_curves_file.acv

Niesamowite, dokładnie to, czego potrzebowałem
Vasilly.Prokopyev
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.