Jak tworzyć skróty do folderów w menedżerze plików?


14

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Używam Thunara. Chcę usunąć, Networksponieważ go nie używam, i dodaj Lelloponiżej videos. Wiem, że jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy dowolny folder, taki jak videosmożesz usunąć skrót, nie wiem, jak dodać skróty.

Odpowiedzi:


14

W Menedżerze plików Thunar można dodawać do okienka skrótów, przeciągając tam elementy, jak pokazano w dokumentacji Thunar .


2
Umm… bo jesteśmy ludźmi? ;)
msw

1
A ponieważ podczas przeciągania elementów na pasku bocznym tworzy skrót, przeciąganie ich na pulpit tworzy kopię. To nie ma żadnego sensu, więc zwykle kończy się na czytaniu dokumentacji zamiast wypróbowywania intuicyjnego rozwiązania ...
Enrico

@Zim Nie mówię, że to jest dobry interfejs użytkownika / UX, ponieważ nie jest; to interfejs użytkownika, który mamy (lub mieliśmy w 2013 roku) osobiście nigdy go nie używam, więc nie mam pojęcia, czy nadal jest taki sam.
msw

@Lynob Dlaczego nie wszyscy próbowali tego, co zrobiliście? Dlaczego wszyscy nie znają sposobów, aby dowiedzieć się, co wymyśliliście? Twój komentarz sugeruje, że ludzie, którzy zwrócili się o pomoc, wiedzą tak samo jak ty i są tak leniwi i powolni, że nie mogą zadać sobie trudu, aby sami to rozgryźć, więc pytają tutaj. Przestań projektować własne możliwości na innych ludzi i oceniaj je na podstawie łatwości dla siebie. Nie zdajesz sobie sprawy, że brzmisz jak maratończyk, mówiąc: „Co się z wami dzieje, ludzie? Po prostu bierzcie w nieskończoność! W czym problem?”
doug65536

7

Alternatywą dla przeciągania i upuszczania jest menu Wyślij do :

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, który chcesz dodać jako zakładkę
  2. Send toSide Pane (Create Shortcut)

Przeciąganie i upuszczanie nie działało dla mnie. Zgodnie z postem w wątku zakładki Thunar są zepsute. Salix64 Xfce 14.1 , przyczyną jest brakujący plik ~/.gtk-bookmarks. Po jednokrotnym użyciu metody Wyślij do plik zostaje utworzony (możesz go również utworzyć ręcznie). Gdy ten plik istnieje, przeciągnij i upuść działa ponownie.

Ponieważ zakładki są zapisywane w tym .gtk-bookmarkspliku (może to zależeć od wersji), inną alternatywą jest bezpośrednia edycja:

file:///home/unor/photos/new
file:///home/unor/Downloads

2

Zrób to:

  1. kliknij prawym przyciskiem myszy żądany folder
  2. w menu kontekstowym ustaw kursor na „Wyślij do”
  3. a następnie kliknij „Panel boczny (Utwórz skrót)”

edytuj: przepraszam, nie widziałem powyższej odpowiedzi. Widziałem tylko skargę dotyczącą braku możliwości przeciągania i upuszczania.


0

AHEM .... prawdopodobnie masz włączony widok DRZEWA. W widoku drzewa skróty nie pojawiają się w panelu bocznym, nawet jeśli istnieją. (Widok menu> Panel boczny> Skróty / Drzewo). Funkcja drzewa prawdopodobnie nie radzi sobie ze skrótami.


W konsekwencji przeciąganie i upuszczanie nie działa w widoku drzewa.
vcf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.