Wyświetl wszystkie pliki z tym samym numerem i-węzła?


53

Powiedzmy, że kiedy robię ls -liw katalogu, otrzymuję to:

12353538 -rw-r--r-- 6 me me 1650 2013-01-10 16:33 fun.txt

Jak pokazuje wynik, plik fun.txt ma 6 dowiązań twardych; a numer i-węzła to 12353538 .

W takim przypadku, jak znaleźć wszystkie twarde linki do pliku, tj. Pliki o tym samym numerze i-węzła?

Odpowiedzi:


56
find /mount/point -samefile /mount/point/your/file

3
@TheoneManis Właśnie zauważyłem, że inne części wywołania find nie są konieczne. findjest wystarczająco sprytny, aby używać ich w sposób dorozumiany. Zwykle musisz podać findścieżkę wyszukiwania i powiedzieć, że nie powinna opuszczać tych systemów plików (przez dowiązania symboliczne lub punkty montowania). Ale szukając twardych linków, jasne jest, który system plików ma przeszukiwać.
Hauke ​​Laging 24.04.13

6
Hauke, to zależy od używanej wersji znaleziska. Wersja GNU może to zrobić, ale wersja BSD nie, a to nie będzie działać tak, jak jest na Macu.
Alan Shutko

3
Możesz dodać, -xdevaby uniknąć zejścia do katalogów w innych systemach plików, w przeciwnym razie możesz znaleźć inny plik o tym samym numerze i-węzła znajdujący się w innym systemie plików.
mmoya,

Prawie równoważne z -samefileHP-UX jest -linkedto(choć jest nieco inne: na przykład wciąż musi być określona ścieżka wyszukiwania).
Nick

3
Zauważ, że jeśli nie jesteś w katalogu głównym punktu montowania, find przeszuka tylko podfoldery bieżącego folderu. Więc naprawdę powinieneś powiedzieć coś takiegofind /mount/point -samefile /mount/point/your/file
Calimo,

52

Jeśli masz już numer i-węzła, możesz użyć -inumopcji find :

find -inum 12353538

11
Nie zapomnij o cd do katalogu głównego systemu plików lub określ go jako ścieżkę do znalezienia find /mount/point -inum 12353538. W przeciwnym razie find będzie szukać tylko w bieżącym folderze.
Calimo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.