Skonfiguruj OpenWRT jako repeater [zamknięty]


9

W domu chciałbym skonfigurować jeden z routerów Wi-Fi jako przedłużacz sygnału WI-FI. Ponieważ mój główny router jest oparty na OpenWrt (Backfire 10.1.3), chciałbym go użyć do tego celu.

Sprawdziłem problem i odkryłem, że w konfiguracji interfejsu Wi-Fi dostępna jest opcja „Access Point (WDS)”. Pomyślałem, że to wygląda obiecująco, zwłaszcza że udało mi się również skonfigurować mój drugi router w tym trybie.

Jednak włączenie tej opcji „on” nic nie robi. Próbowałem ręcznie dodać BSSID drugiej strony (klienta WDS) do / etc / config / wireless, ale to nie działało. Nadal nie wiem, gdzie skonfigurować ustawienia zabezpieczeń sieci, które mają zostać sparowane (moja sieć jest szyfrowana WPA2).

Modem, który stałby się klientem WDS, nie obsługuje OpenWRT i nie mogę go tam zainstalować, więc próbuję z obecnym systemem operacyjnym. Ale nadal głównym problemem jest konfiguracja strony OpenWRT.

Jakieś pomysły?


ZMIENIONO: Znaleziono te dwa linki:
http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/atheroswds
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=11849

Pierwszy zawiera niewiele informacji, drugi jest raczej przestarzały. Nie działa :(

Odpowiedzi:


3

Mam tp link 740N z układem openwrt i atheros pracującym jako repeater bezprzewodowy, wykorzystując ten samouczek jako odniesienie.

w zasadzie musisz podłączyć router Wi-Fi jako klient do swojego głównego, utworzyć nowy wirtualny interfejs Wi-Fi i połączyć je za pomocą przekaźnika (pakiet repeatera)

W moim przypadku używam dwóch identycznych tplinków z tą samą wersją openwrt, więc nie jestem pewien, czy będzie działać z różnymi modelami układów lub routerów.


1

Przejrzyj strony dd-wrt dla repeaterów. Na dd-wrt musisz skonfigurować sieć bezprzewodową jako klienta, dodajesz wirtualny interfejs bezprzewodowy, który jest punktem dostępu. Mam to do pracy na moim DIR-601 opartym na DD-WRT Atheros.


1
OP zapytał dd-wrt czy openwrt?
IBr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.