Dostosowanie czułości klawiatury w terminalu wiersza poleceń?


27

Kiedy używasz powłoki logowania tty, wchodząc Ctrl-Alt-F1z instalacji Ubuntu 12.04 na laptopie, klawiatura wydaje się zbyt wrażliwa i jeśli mój palec przytrzyma się przez chwilę na przycisku, kończę na powtórzeniach tej samej litery. Czy istnieje sposób dostosowania czułości klawiatury, który wpływałby na reakcję klawiatury podczas uzyskiwania dostępu do powłoki logowania z instancji tty?

Odpowiedzi:


21

Nazywa się to „automatycznym powtarzaniem częstotliwości klawiatury” i można go ustawić za pomocą opcji kbdrateMine ustawionej na:

$ sudo kbdrate
Typematic Rate set to 10.9 cps (delay = 250 ms)

Możesz ustawić to samo za pomocą:

$ sudo kbdrate -r 10.9 -d 250
Typematic Rate set to 10.9 cps (delay = 250 ms)

Dokładne opcje znajdują się na stronie podręcznika:

man kbdrate

Pewności, gdzie domyślnym ustawieniem jest zrobione, ale /etc/rc.localtwoje .bash_profile, .profileczy .bashrcbrzmi jak dobry miejscu.


xset r rate 1to więcej mocy pełna linia poleceń kbdrate -r 1000 -d 1. Jedna rzecz to coś więcej niż „kbdrate” dla „cUI” i „xset” dla „GUI”.
Ajay Patel,

24

(Zauważyłem skargę, która kbdratemoże mieć maksymalne ograniczenie . Nie jestem pewien, czy nadal jest prawdziwa) .

Używam xset r rate 250 60do przyspieszania według moich upodobań. Tak się składa, że w moim umieścić ~/.i3/config(na i3wm ), ale użyłem go mieć działa w moim ~/.xinitrcdla startxodebrać. xsetInwokacja powinna mieć zastosowanie do wszystkich działa w X.

(Byłbym ciekawy, czy istnieje powód, aby preferować kbdratelub xset.)


4
kbdrate wydawało się nie działać. xset był doskonały i teraz został włączony do mojego xinitrc. github.com/Zamicol/dotfiles/commit/…
Zamicol

Dodaj atkbd.softrepeat=1w wierszu polecenia jądra.
Brian Haak,

4

Dodaj atkbd.softrepeat=1w wierszu poleceń jądra, jeśli potrzebujesz szybkiego powtarzania i małego opóźnienia.

Bez sztuczki opóźnienie sprzętowe jest ograniczone o 250 ms, a maksymalna częstotliwość powtarzania wynosi 30. W przypadku większości osób używających strzałek do nawigacji w edytorze tekstu lub wierszu poleceń szybkość jest zbyt niska, a opóźnienie jest zbyt duże.

Tymczasem w Visual Studio programiści używają opcji o nazwie „podwójna efektywna częstotliwość powtarzania klawiatury” we wtyczce Visual Assist. Powinien to być dobry powód istnienia opcji.

Praca z Linuksem bez X może być przyjemnym oszczędzaniem czasu, ponieważ nie używasz przeglądarki.

Jeśli spędziłeś więcej niż jeden dzień roboczy w Google, jak kbdratezaakceptować wolniejsze opóźnienie niż 250 ms, odpowiedź powinna pomóc.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.