Jaka jest różnica w CentOS między aktualizacją yum a aktualizacją yum?


Odpowiedzi:


125

yum upgradewymusza usunięcie przestarzałych pakietów, chociaż yum updatemoże to zrobić lub nie. Usuwanie przestarzałych pakietów może być ryzykowne, ponieważ może usuwać używane pakiety.

To czyni yum updatebezpieczniejszą opcję.

Od man yum:

aktualizacja

Jeśli zostanie uruchomiony bez żadnych pakietów, aktualizacja zaktualizuje każdy aktualnie zainstalowany pakiet. Jeśli podano jeden lub więcej pakietów lub globów pakietów, Yum zaktualizuje tylko wymienione pakiety. Podczas aktualizacji pakietów yum upewni się, że wszystkie zależności są spełnione. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Określanie nazw pakietów). Jeśli określone pakiety lub globusy są zgodne z pakietami, które nie są obecnie zainstalowane, aktualizacja ich nie zainstaluje. Aktualizacja działa na grupach, plikach, udostępnianiu i listach plików, podobnie jak polecenie „zainstaluj”. Jeśli główna konfiguracja przestarzałych opcji jest prawdziwa (domyślnie) lub flaga --obsoletes jest obecna, yum uwzględni w swoich obliczeniach przestarzałe pakiety - dzięki temu lepiej nadaje się do zmian wersji dystrybucji, na przykład: aktualizacja z Somelinuksa 8.0 do Somelinuksa 9.

Aktualizacja

Jest to to samo, co polecenie aktualizacji z ustawioną flagą --obsoletes . Zobacz aktualizację, aby uzyskać więcej informacji.


9
Jeszcze więcej szczegółów na temat ServerFault tutaj: serverfault.com/a/298158/88886
zdegenerowano

28

yum upgradei yum updatewykona tę samą funkcję, co aktualizacja do najnowszej bieżącej wersji pakietu.

Różnica polega jednak na tym, że Upgrade usunie przestarzałe pakiety, a aktualizacja je zachowa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.