Problem prędkości kółka przewijania myszy z jądrem Linuksa 5.0


14

Czasami prędkość przewijania myszy zmienia się na bardzo wolną, co wymaga wielu kliknięć (3-8 kliknięć) lub znacznego obrotu koła, aby przewinąć stronę o jeden krok. Zaczęło się to po aktualizacji do jądra Linuksa 5.0. Nie stało się to jeszcze po ponownym uruchomieniu jądra 4.20.

Kiedy tak się dzieje, zazwyczaj mysz „budzi się” po przejściu w tryb oszczędzania energii, ale nie zdarza się to za każdym razem.

Wyłączenie i ponowne włączenie myszy za pomocą przełącznika zasilania przywraca normalne zachowanie.

Mysz to bezprzewodowa mysz Logitech M720 używana z odbiornikiem Unifying. Istnieje również klawiatura bezprzewodowa Logitech k830, sparowana z tym samym odbiornikiem.

Wiem, że jądro 5.0 wprowadziło nową obsługę przewijania w wysokiej rozdzielczości. Czy to błąd związany z tą funkcją? Czy ktoś jeszcze tego doświadczył?


widząc dokładnie to samo zachowanie w Pop_OS! 19.10 (Ubuntu) na MX Anywhere 2S
Vlax

Odpowiedzi:


9

Jednym z rozwiązań jest uruchomienie solaar i upewnienie się, że Wheel Resolutionustawienie myszy (w moim przypadku M720) znajduje się ONw jądrze 5.0, co powoduje normalne zachowanie przewijania. Przy solaarustawieniu automatycznego uruchamiania odtąd nie miałem problemu z powolnym przewijaniem.

Gdy to ustawienie jest OFFkonsekwentne, powoduje to powolne przewijanie. Z jakiegokolwiek powodu, bez solaaruruchamiania w jądrze 5.0, mysz czasami spontanicznie przełącza się na to zachowanie, choć bez zmiany ustawienia.

Co ciekawe, w jądrze 4.20 i wcześniejszych Wheel Resolution= OFFpowodowało normalne zachowanie przewijania, a jednocześnie ONzapewniało znacznie szybsze, bardziej czułe przewijanie.


dzięki, które wydają się działać dla mnie
Vlax

2

Brzmi jak ten problem z jądrem tutaj: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1701322 .

Za pomocą mojej myszy Logitech Performance MX zaznaczanie (lub odznaczanie i ponowne sprawdzanie) opcji „Płynne przewijanie” w Solaar „naprawia” problem, przynajmniej do następnego razu, gdy mysz „zasypia”.


Ten błąd jest dokładnie taki sam, włączając multiplier = 8w to dziennik, który zauważyłem wiele razy.
adatum

„wyłącz i włącz mysz, aby to naprawić”, który zadziałał dla mx gdziekolwiek 2s na Fedorze 30
Ray Foss,

żyj wygaszacz! dla mnie też zadziałało ...
Vlax

0

Tymczasowe obejście:

solaar config M720 hires-smooth-resolution True
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.