Czy istnieje program taki jak MobaXTerm dla systemów Linux? (Przeglądarka i terminal GUI SFTP)


18

Pochodzę z systemu Windows, w którym uruchomiłem program MobaXTerm .
Zasadniczo użyłem go jako klienta SSH (choć ma inne zastosowania). Ma świetną funkcję wyświetlania plików i katalogów po lewej stronie, a terminalu po prawej stronie ekranu. To pozwala mi wykonywać polecenia Linuksa z terminala, a także łatwo przeciągać i upuszczać pliki.

Moje pytanie brzmi:
czy jest taki program dla Linuksa? Jeden, który wyświetla pliki / katalogi na jednej połowie, a terminal na drugiej?

Filezilla nie ma terminala, na którym mogę wykonywać polecenia, ale podoba mi się użycie przeciągania i upuszczania plików.
PuTTY ma świetny terminal do wykonywania wiersza poleceń, ale nie ma funkcji przeciągnij i upuść, która pozwala mi łatwo przeglądać, tworzyć, usuwać i uzyskiwać dostęp do plików / katalogów.

Dzięki!

Oto widok stylu graficznego / terminala SFTP MobaXTerm, którego szukam: Widok MobaXTerm

Uwaga: jeśli jest to niewłaściwe miejsce do zadawania pytań lub źle zadaję to pytanie, daj mi znać, a ja przejdę do właściwego źródła lub przeredaguję moje pytanie.


2
Poleciłbym wam softwarerecs.stackexchange.com, choć nie sądzę, żeby coś takiego istniało. Uniksowym pomysłem jest posiadanie jednego narzędzia do dobrego wykonania pojedynczej pracy, a nie wszystkich zadań jednocześnie.
Jakuje

Używaj sshfsi cokolwiek chcesz
menedżer plików

Odpowiedzi:


7

Polecam terminator mobaxterm był moim zamiennikiem terminatora, gdy wróciłem do systemu Windows. Niestety nie znajdziesz okna „przeciągnij i upuść”, jak w oknach, ale skróty w terminatorze - och, jak tęsknię za skrótami.

Linux Mint ma proste narzędzia do plików dostępne w Pliki: Pliki -> Plik -> Połącz z serwerem ... wprowadź opis zdjęcia tutaj

Istnieją osobne narzędzia SCP dla Mint: https://krusader.org/ https://www.gftp.org/ itp.


Spojrzę na to. Używam Linux Mint 18.1 Cinnamon
The Fluffy Robot

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.