Ustaw standardową przeglądarkę plików dla „otwórz zawierający folder”


12

Ponieważ zainstalowałem EasyTag na Arch Linux, kilka innych programów używa EasyTag zamiast Nautilus jako przeglądarki plików.

Na przykład Firefox uruchamia EasyTag, jeśli kliknę „Otwórz folder zawierający”.

Gdzie mogę ustawić Nautilus jako „standardową przeglądarkę plików”?


Odpowiedzi:


13

Możesz zdefiniować domyślną przeglądarkę plików, edytując plik ~/.local/share/applications/mimeapps.list. Otwórz ten plik i zmień wiersz inode/directoryw następujący sposób

inode/directory=nautilus.desktop;

Jeśli to nie zadziała, powinieneś zmienić menedżera plików w pliku

/usr/share/applications/mimeinfo.cache

dodając (lub aktualizując) ten wiersz

inode/directory=nautilus.desktop

2
Tak, wygląda na to, że easytag uszkodził i-węzeł / diectoryline w mimeinfo.cache: inode / directory = easytag.desktop; org.gnome.Nautilus.desktop; Był w stanie to naprawić, dzięki!
rockZ

1
Zależy to od czynników, których nie mogę podać, ale w niektórych przypadkach menedżer plików musi być obecny (wspomniany) dopiero po inode/directory=, nawet na ostatniej pozycji, bez względu na to, czy inne są tam wymienione i w jakiej kolejności . W przypadku, gdy to nie zadziała, należy spróbować postawić go na pierwszym miejscu , jednocześnie zatrzymując innych. Jeśli to nadal nie działa, może być konieczne usunięcie przynajmniej winowajcy, który przejmuje, jeśli nie wszystkie inne programy tam wymienione oprócz menedżera plików.

@iBlink - na liście wielu programów nie powinno być problemu, ale czasem tak jest. Próbowałeś, stawiając nautilus na pierwszym miejscu ? - Zachowanie innych programów (takich jak easytag lub odtwarzacze multimedialne) może być przydatne, ponieważ dodaje je do menu kontekstowego „otwórz za pomocą” jako opcji dla folderów

@cipricus Ah wiele linii jest otwartych jako menu kontekstowe? Miło to wiedzieć, ponieważ easytag ciągle nadpisuje moje zmiany. Właśnie dodałem kolejną linię z katalogiem inode /. Dzięki
rockZ

Jak całkowicie uniknąć problemu: unix.stackexchange.com/q/336982/32012

3

Następujące polecenie rozwiązało ten problem w Arch Linuxie:

xdg-mime default nautilus.desktop inode/directory

(Źródło: Arch Fora )


2
W moim przypadku problemem była pamięć podręczna, więc edytowałem plik /usr/share/applications/mimeinfo.cache„with sudo”
SergioAraujo

1

Szczegółowy opis konfigurowania domyślnych aplikacji można znaleźć tutaj w odpowiednim artykule Arch wiki.

W konkretnym przypadku edytujesz ~/.config/mimeapps.listi dodajesz nowy wiersz za pomocą inode/directory=nautilus.desktopdo sekcji [Default Applications].

Plik powinien wyglądać podobnie do następującego:

[Default Applications]
text/plain=SciTE.desktop 
text/x-tex=texmaker.desktop 
inode/directory=nautilus.desktop

To zadziałało, nie mogłem znaleźć folderu w zaakceptowanej odpowiedzi
lgkarolos

1
Plik ~ / .local / share / applications / mimeapps.list` jest przestarzały (skomentowałem to do zaakceptowanej odpowiedzi).
Marcus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.