Jak skutecznie zgłosić błąd [zamknięte]


8

Od jakiegoś czasu korzystam z Linux Mint i jestem całkiem fanem. Nie jestem wystarczająco ekspertem, aby zadzierać z jądrem lub czymkolwiek podobnym, ale zauważyłem małe błędy w kilku pakietach oprogramowania, które, jak sądzę, będę w stanie naprawić. Nie mam jednak pojęcia, jak zacząć wnosić wkład w projekt.

Oto prosty przykład: aplikacja kalkulatora w repozytoriach Ubuntu nie wymaga aktywacji NumLock, aby naciśnięcia klawiszy na klawiaturze numerycznej były interpretowane jako liczby (zamiast klawiszy Homei End, które używają tych samych fizycznych przycisków). Nie dzieje się tak jednak w przypadku Delklucza, który służy również jako przecinek dziesiętny. W tym celu należy aktywować NumLock. Podejrzewam, że jest to błąd i chciałbym go naprawić. To powinno być dość proste.

Więcej niż po prostu zgłoszenie błędu, jak można zaangażować się w rozwiązanie takiego problemu? Czy powinienem skontaktować się z opiekunami pakietów bezpośrednio za pośrednictwem strony GitHub ?


To zależy, zacznij od naprawienia kopii. Następnie możesz opublikować swoje zmiany i zapytać deweloperów, czy chcą poprawki.
ctrl-alt-delor

Odpowiedzi:


7

W kolejności rosnącej przydatności:

  1. jeśli zidentyfikujesz błąd, zgłoś go, podając jak najwięcej istotnych informacji (aby ułatwić opiekunom odtworzenie, a następnie naprawienie).
  2. Jeśli możesz przeczytać źródło i ustalić, gdzie występuje błąd, dołącz tę informację.
  3. Jeśli możesz dostarczyć łatkę naprawiającą błąd, dołącz ją (lub otwórz żądanie ściągnięcia, jeśli projekt jest hostowany na Github)

W przypadku 1,2 lub 3: upewnij się, że subskrybujesz błąd na trackerze / prośbie ściągania / liście mailingowej itp., Abyś mógł odpowiedzieć na wszelkie prośby deweloperów / opiekunów w celu wyjaśnienia lub przetestowania swoich założeń i zgłoś wszelkie dodatkowe informacje.

Nie ma nic gorszego niż raport o błędach „drive by”, który zawiera niewystarczające informacje: te po prostu bałagany do śledzenia błędów / list mailingowych itp., Z hałasem, który należy zignorować lub oczyścić kosztem energii, którą można z zyskiem skierować gdzie indziej w projekcie.


Wziąłem twoją radę i poprosiłem o ściągnięcie na GitHub.
Myridium
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.