Pasek przewijania przesuwa się tam, gdzie klikam


22

Używam MATE na Fedorze. W pewnym momencie zachowanie pasków przewijania w wielu aplikacjach uległo zmianie. Kiedy klikam poniżej paska przewijania, teraz pasek przeskakuje do miejsca kliknięcia. Poprzednio przewijał strony o jedną stronę (jeśli kliknąłem gdziekolwiek poniżej bieżącej lokalizacji paska przewijania).

Wolałem stare zachowanie. Na bardzo długiej stronie nowe zachowanie sprawia, że ​​pasek przewijania jest prawie bezużyteczny: nie mogę kontrolować, gdzie klikam wystarczająco dokładnie, aby kontrolować, gdzie strona przeskakuje.

Czy istnieje sposób na odzyskanie poprzedniego zachowania? Innymi słowy, czy istnieje sposób, aby kliknięcie paska przewijania pod bieżącą lokalizacją zwoju spowodowało przejście okna o jedną stronę w dół zamiast przeskakiwania do miejsca, w którym kliknąłem?

Ta różnica jest najbardziej zauważalna w Firefoksie, ale nie ogranicza się wyłącznie do Firefoksa; wpływa również na inne aplikacje.


To nie wydaje się być specyficzne dla MATE ani Fedory. Niedawno zacząłem zauważać tę samą irytującą zmianę w zachowaniu i używam fluxboksa na Mennicy.
Ben Crowell,

Odpowiedzi:


18

Miałem ten sam problem z Firefoksem 48 i ta odpowiedź zadziałała dla mnie:

Utwórz ~/.config/gtk-3.0/settings.inii dodaj

[Settings]
gtk-primary-button-warps-slider = false

Używam XFCE, ale Firefox z jakiegoś powodu czyta to ustawienie. Działa również z innymi aplikacjami Gnome 3, takimi jak gnome-todo.

Po utworzeniu tego pliku musiałem zrestartować Firefox, a jego zachowanie zostało zmodyfikowane (nie trzeba go ponownie uruchamiać).


Działa również w przeglądarce Firefox 50.
Max Yudin

Dziękuję, mieli kiedyś ustawienie about: config, które zabrali w późniejszych wersjach. dzięki temu uratowałeś dzień.
MitchellK,

Dzięki, to faktycznie wpływa na większość aplikacji w Linux Mint Cinnamon, takich jak menedżer plików Nemo, Terminal, Firefox itp!
Shervin Emami,

działa to w Xubuntu, Firefox 50. Dzięki!
Mariano L

11

Stare zachowanie strona w górę / w dół można uzyskać, klikając pasek przewijania prawym przyciskiem myszy.


1
Czy jest jakiś sposób na zamianę tych działań w pliku konfiguracyjnym? Czy stare zachowanie jest domyślnym kliknięciem lewym przyciskiem myszy i czy przejście do lokalizacji działa po kliknięciu prawym przyciskiem myszy?
Peter Flynn

6

Nie jestem pewien ogólnego przypadku, ale w FireFox istnieje ustawienie konfiguracji ui.scrollToClick = 0 , które daje pożądane zachowanie.
Jeśli ui.scrollToClick = 1 , kliknięcie paska przewijania spowoduje przejście do tego punktu.
Możesz także użyć klawisza Shift, aby uzyskać odwrotne zachowanie obecnego ustawienia FireFox.


1
Shift-klik nadal działa w wersji 68.0, nie ui.scrollToClick = 0
Laurent G
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.