Czy jest jakiś Linux Distro, w którym Menedżer okien okienkowych jest głównym WM?


16

Jestem wielkim fanem menedżerów okien Tiling, ale dziwne, że nie mogłem znaleźć żadnej dystrybucji Linuksa, która posiadałaby jedną jako główną WM.

Na przykład Crunchbang zawiera OpenBox, Bodhi E17, więc ... który z nich zawiera Xmonad / Awesome / I3 / DWM ...?


3
Jaka jest „główna WM” dystrybucji? Większość dystrybucji zawiera wiele menedżerów okien, a każdy użytkownik może wybrać swój ulubiony.
Gilles 'SO - przestań być zły'

Odpowiedzi:


10

Salix Ratpoison 13.37 został wydany! Jest to prawdopodobnie pierwsze wydanie dystrybucji Linuksa, w którym Ratpoison jest głównym menedżerem okien. Celem edycji Ratpoison jest stworzenie systemu, który będzie w pełni użyteczny tylko z klawiaturą ...

(przez http://www.linux.org.ru/news/slackware/6856589 (wiadomość, po rosyjsku))

Salix OS jest pochodną Slackware (przez Zenwalk), jak wyjaśniono w wiadomościach, w których o nim czytałem.


Ładny. Ten wślizgnął się pod mój radar.
gregnotcraig

1
To pierwsza odpowiedź, która bezpośrednio odpowiada na pytanie!
phunehehe

10

Nie wierzę, że tak jest. Powodem tego jest prawdopodobnie to, że ludzie używający menedżerów okien kafelkowych są a) dość sprawni technicznie ib) dążą do minimalizmu - lub wymagających standardów kontroli nad swoimi ustawieniami.

Żaden z tych dwóch warunków nie nadaje się naturalnie do wcześniej zbudowanych rozwiązań.

Jeśli na przykład twoim menedżerem okien jest dwm , to dlaczego chcesz zainstalować dystrybucję, w której ktoś inny podejmował większość decyzji dotyczących pakietów, środowiska itp.?

O wiele lepiej byłoby z minimalną instalacją podstawowej dystrybucji i samodzielnym konfigurowaniem wszystkiego - co podważa uzasadnienie dystrybucji kafelków.


Ubuntu rządzi ;-) Problem z samodzielnym zestawieniem niestandardowej dystrybucji to jeszcze więcej czynności konserwacyjnych. Większość dystrybucji radzi sobie dobrze tylko przy użyciu domyślnej konfiguracji, reszta jest zwykle strasznie testowana. Jeśli ktoś naprawdę chce pójść tą drogą, polecam Linuxa od podstaw lub Gentoo. W ten sposób masz przynajmniej rozsądne ramy zarządzania pakietami źródłowymi. Lub jeśli chcesz wygrać zawody szybkiego pisania, stow nie jest zły.
Philip

2
Nie miałem problemów z Arch Linux (gdzie jest to ustawienie domyślne) lub z użyciem tego samego podejścia z minimalnej instalacji Debiana.
jasonwryan

Ostatni raz próbowałem Debiana 3 lata temu. Wypróbowałem 3 wersje i żadna z nich nie była w stanie wykryć dysku twardego i napędu CD-ROM w tym samym czasie bez żadnej magii. Niestety nigdy nie próbowałem Arch Linux ...
Philip

@Philip Spróbuj teraz Debian Wheezy. Jest gotowy dla ciebie kolego :)
capdragon

7

Najlepiej jest wybrać „minimalną instalację” ulubionej dystrybucji, a następnie „zbudować” stamtąd. Kilka używanych przeze mnie dystrybucji, które oferują minimalistyczne instalacje:

  • Arch Linux byłby idealny dla minimalistycznego podejścia, ponieważ instalujesz tylko to, czego chcesz (i zależności). Awesome, Scrotwm, dwm xmonad i inne kafelki WM są dostępne w społeczności, extra lub w AUR
  • Ubuntu oferuje alternatywne pobieranie
  • OpenSuSE DVD ma minimalne instalację „X”

Upvote dla Arch Linux wspominanie.
laebshade

także jeśli nie chcesz przejść przez całą instalację łuku, wybierz minimalną instalację z AntergOS
philx_x

6

Właśnie zobaczyłem kolejną notatkę o dystrybucji z takim menedżerem okien:

Niesamowite istnieje już od kilku lat, ale może zyskać na widoczności, gdy Sabayon Linux dodał niesamowitą edycję . Gościnny autor Koen Vervloesem od wielu lat używa niesamowitej aplikacji, a subskrybenci mogą kliknąć poniżej, aby zobaczyć menedżera okien z edycji z tego tygodnia.

Pełna historia


2

Manjaro-i3 jest świetny.

Bardzo ostry, działa świetnie, ale nie jestem pewien, czy stoi za tym ogromna społeczność.

https://manjaro.github.io/Manjaro-i3-15.12-released/

Miałem problemy z mieszaniem de / wm z i3, kiedy jestem w trybie „zrób to”, opieram się na kafelku vm na moim gnome de, ponieważ mogę więcej zrobić na jednym ekranie twm niż na wielu monitorach w plazmie, gnom itp.


1

http://bloggerspath.com/5-best-lightweight-linux-distribution-your-old-computers/

Zenix jest bardzo blisko. Chociaż nie wiem, czy „Awesome” jest domyślnym menedżerem okien, przynajmniej strona internetowa dystrybucji jest pełna.

Poza tym ... Musisz zadać sobie pytanie, czy naprawdę chcesz to zrobić. Te niszowe dystrybucje zwykle są do bani, jeśli chodzi o aktualne pakiety i wsparcie długoterminowe. (Lub są z innych powodów ciężkie w utrzymaniu, takich jak Gentoo ...)0

AntiX-17 (pełny) oferuje wybór herbstuftwm wraz z Fluxbox, JWM i IceWM. Dostajesz także opcje SpaceFM i Rox dla menedżerów plików GUI i ładne środowisko konsoli. Zbyt duży wybór dla moich upodobań, ale możesz zbudować niestandardowy system z rdzenia AntiX lub obrazów instalacyjnych.


-1

Jest respin Manjaro z Awesome jako domyślną WM.

Możesz go pobrać stąd .


1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, ponieważ Manjaro nie jest dostarczany z Awesome jako domyślną WM ...
jasonwryan

1
W rzeczywistości istnieje respin Manjaro z Awesome jako domyślną WM. sourceforge.net/projects/manjaro-awesome-respin
Jean-François Mongrain

@ jasonwryan Obecnie istnieją wydania społecznościowe Manjaro, które moim zdaniem kwalifikują się jako dystrybucje. Edycja społeczności Manjaro Awesome jest dostarczana z Awesome.
Frank Kusters,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.