Co mogę przenieść na dysk RAM, aby system działał szybciej?


8

Które pliki / katalogi mogę przenieść na dysk RAM, aby system działał szybciej?

Planuję wkrótce zaktualizować pamięć mojego laptopa do 8 GB, więc będę miał trochę szybkiej pamięci do użycia. Jak skonfigurować system do optymalnej pracy z tą pamięcią?

Kolejne zmiany, które rozważam jako następne, to: - uaktualnienie dysku twardego do SSD - rozpoczęcie korzystania z wirtualizacji (czasami potrzebuję systemu Windows)

Edytować:

Może mogę poświęcić czas uruchamiania i skopiować niektóre pliki na dysk RAM podczas uruchamiania?

Odpowiedzi:


6

Aby zamontować /tmp /var/logi /var/tmppamięci RAM. Dodaj te linie na końcu fstab, aby zamontować /tmp(pliki tymczasowe) jako tmpfs(system plików tymczasowych):

tmpfs /tmp     tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
tmpfs /var/tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

Zapisz, a następnie: sudo mount -a

Uruchom ponownie, aby zmiany odniosły skutek. Uruchamiając df, powinieneś zobaczyć nową linię z /tmp, /var/tmpi /var/logszamontowany na tmpfs.

Uwaga: wszystkie pliki dziennika zostaną utracone po ponownym uruchomieniu, aby wykonać ich kopię zapasową ręcznie uruchom to w terminalu:

rsync -av /var/log/* ~/saved_logfiles

Aby przenieść pamięć podręczną przeglądarki Firefox do pamięci RAM:

Wpisz about:configpasek adresu firefox i kliknij Będę ostrożny, obiecuję! . Kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar i utwórz nową wartość ciągu o nazwie:

 browser.cache.disk.parent_directory

Ustaw jego wartość na /tmp

Uruchom ponownie Firefox.


Jak mogę zautomatyzować to rsyncpolecenie, aby uruchamiało się przy wylogowaniu, zamknięciu systemu lub hibernacji?
bierze

/ var / tmp NIE należy umieszczać w tmpfs . Zobacz odpowiedź
user95602

6

Zgodnie ze standardem hierarchii systemów plików dla systemu Linux /var/tmpNIE należy umieszczać go w tmpfs :

http://refspecs.linuxfoundation.org/FHS_2.3/fhs-2.3.html#VARTMPTEMPORARYFILESPRESERVEDBETWEE

/var/tmpKatalog jest udostępniony dla programów, które wymagają tymczasowe pliki lub katalogi, które są zachowane pomiędzy ponownym uruchomieniu systemu. Dlatego dane przechowywane w /var/tmpsą bardziej trwałe niż dane w / tmp. /var/tmpNie można usuwać plików i katalogów znajdujących się w katalogu podczas uruchamiania systemu. Chociaż przechowywane dane /var/tmpsą zazwyczaj usuwane w sposób specyficzny dla witryny, zaleca się, aby usuwanie następowało rzadziej niż /tmp.


0

Nie ma wiele z domyślnej instalacji na ramdysku, ponieważ będzie on usuwany przy każdym uruchomieniu. Ramdysk nadaje się tylko do plików tymczasowych.
Tak więc katalogami do uruchomienia ramdysku, o których mogę myśleć, są / var / run / i / var / tmp / (może / tmp). Robię to na Mac OSX (RamFS: https://gist.github.com/931579 ).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.