Proces „gnome-shell” powodujący 100% całkowitego wykorzystania procesora? Co idzie nie tak?


8

Od dziś rano mój laptop często zamarza. Jedyną dostępną w tym czasie opcją jest zabicie X-serwera (ponieważ ctrl-alt-backspace jest jedyną rzeczą, która działa w tym czasie). Po sprawdzeniu „Menedżera zadań” widać, że proces „gnome-shell” zużywa do 70% procesora. Co się dzieje i co można zrobić, aby to naprawić?

Aktualizacja Problem pojawił się ponownie i przechwyciłem kilka migawek, które pokazują stały procent procesora zużywany przez proces „gnome-shell”. Możesz także sprawdzić „wykres” w górnej środkowej części, która stale dotyka dachu!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA

Przeprowadziłem się do Cinnamon Desktop. Ten problem znacznie utrudnił moją wydajność pracy, więc w końcu dokonałem zmiany i jestem z tym całkiem zadowolony.


Po kilku minutach bezczynności systemu ogólne zużycie procesora spadło do normalnego poziomu, tj. 13-30%
subeh.sharma

Co powiesz na publikowanie (i przeglądanie) wyników ps -el?
Aquarius_Girl

Dzięki, problem pojawił się teraz 3-4 razy. Obecnie zatrzymał się po utrzymaniu bezczynności systemu przez kilka minut, więc wyjście „ps -el” nie pokazuje nic niepokojącego. Może następnym razem, kiedy to się stanie (i zdarza się dość często), uchwycę to. Ale z tego, co widziałem, tylko proces powłoki gnome zajmuje większość procesora, podczas gdy inni przyjmowali tylko jednocyfrowe% procesora.
subeh.sharma

1
Czy istnieje polecenie, które może wyświetlać historię zużycia procesora?
subeh.sharma

1
„Góra” nie pokazuje żadnej historii, o którą prosiłem. Pokazuje tylko dane procesów w czasie rzeczywistym i ich statystyki, które już widzę w „Menedżerze zadań”.
subeh.sharma

Odpowiedzi:


2

Wystąpił ten sam problem (tylko używanie Gentoo / Linux jako systemu operacyjnego). W rzeczywistości problem z gnome-shellem, którego użyłem („Przezroczysty Atolm”), wydawał się stanowić problem. Po przywróceniu domyślnego motywu wszystko znów działało dobrze.


0

Mam dokładnie ten sam problem na laptopie Dell. Używam Ubuntu-gnome 16.04. Po dwóch dniach odkryłem, że problem dotyczy grafiki Intel. Rozwiązałem ten problem, wyłączając wyświetlanie wtórne.

Ustawienia-> Wyświetlacze-> Dodatkowy wyświetlacz-> Wyłącz. aktywny jest tylko główny wyświetlacz. to wszystko ..........


0

Ser działający w tle sprawiał, że gnome-shell poszedł w przedziale 200-350%, na wypadek, gdyby to komuś pomogło. Sprawdź coś za pomocą aparatu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.