Jak działa Unity w konfiguracjach z wieloma monitorami?


39

Wydawało się, że Unity w wersji 10.10 koncentruje się na konfiguracjach z jednym monitorem z jednym przepływem zadań. Działa to całkiem dobrze na netbooku, który ma ograniczoną powierzchnię ekranu.

Jak skaluje się obecna wersja Unity, aby uwzględnić przepływy pracy na wielu monitorach i wielozadaniowości?


Hm Na iPadzie lub iPhonie nie ma wielu monitorów :)
Extender

Odpowiedzi:


23

W przypadku 10.10 obsługa wielu monitorów była szczątkowa, ponieważ koncentrowała się na netbookach - jeśli prowadzisz prezentację i korzystasz z Unity, nie chcemy, aby górny panel nakładał się na twoją prezentację.

W przypadku wersji 11.04 i 11.10 obsługa wielu monitorów jest znacznie lepsza. Opowiem o tym, jak moja konfiguracja działa z Nvidią, ale nie mam sprzętu do komentowania wsparcia ATI i Intela, więc mam nadzieję, że ktoś opublikuje osobne odpowiedzi na te pytania.

W wersjach 12.04 i 12.10 istnieje specyfikacja, w jaki sposób poprawić obsługę wielu monitorów na pulpicie.

Nvidia Twinview

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Każdy monitor otrzymuje panel z kontrolkami okna, menu aplikacji, a następnie wskaźnikami. Po zmaksymalizowaniu okien każde okno zostaje zintegrowane z górnym panelem każdego ekranu. Wskaźniki są klonowane, dzięki czemu nigdy nie jesteś zbyt daleko od menu systemowego.

Kiedy okna nie są zmaksymalizowane, menu aplikacji dla tej aplikacji zostanie wyświetlone na dowolnym panelu, na którym jest włączona aplikacja, dzięki czemu nie będziesz mieć menu do końca na innym ekranie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ATI

Korzystanie ze sterownika Open Source ATI z RandR (konfiguracja z Preferencji monitorowania, patrz zrzut ekranu) to taki sam rezultat, jak w przypadku Nvidia Twinview.

Zrzut ekranu z preferencjami monitora

Znane problemy:

Oto lista możliwych kombinacji konfiguracji wielu monitorów i ich wyników:

Istnieją pewne błędy (inne niż pierwsze, są to na ogół małe szczegóły estetyczne):

  • Błąd # 742544 : W przypadku użytkowników z dodatkowym monitorem po LEWEJ głównym monitorze program uruchamiający wyświetla się w niewłaściwym miejscu i podobnie w odniesieniu do [pozycji panelu głównego, Bug # 757652]
  • Błąd # 769458 : Tło pulpitu nie jest poprawnie renderowane podczas uruchamiania
  • Błąd nr 742020 : Wskaźniki są wyświetlane jako wybrane na obu ekranach
  • Błąd # 743621 : sporadyczne problemy z aplikacjami działającymi na pełnym ekranie

Nadal istnieje potencjał do dalszej poprawy wsparcia, na przykład sugestia w błędzie # 755357, aby umożliwić jednoczesne działanie dwóch globalnych menu .

Zobacz także Jaka jest właściwa terminologia dla elementów interfejsu Unity?


2
Istnieje również ogólny nacisk na lepsze zachowanie wielu monitorów w 11.04, od stosu X w górę.
RAOF,

to będzie interesujące, bo jak sobie radzić z gnome_globalmenu w konfiguracjach z wieloma monitorami?
user2029,

Ach, szkoda tego błędu ... Mój drugi monitor jest zdecydowanie po lewej stronie.
zookalicious

Można wspomnieć, że TwinView można skonfigurować za pomocągksudo nvidia-settings
Jader Dias

2

Największym problemem, jaki miałem z Unity, było to, że poprawnie zidentyfikował mój prawy monitor jako główny i wyświetlał program uruchamiający po lewej stronie tego monitora.

Spowodowało to scenariusz, w którym nie mogłem łatwo wywołać programu uruchamiającego, ponieważ przesunięcie myszy w lewo powoduje przełączenie na lewy monitor. Aby wyświetlić program uruchamiający, musiałem nacisnąć Super (klawisz Win) lub przesunąć mysz do ikony Ubuntu na górnym panelu, a następnie powoli przesunąć w lewo.

Przez chwilę szukałem ustawienia, które przesunęłoby program uruchamiający na prawą stronę ekranu, ale nie znalazłem żadnego. Co skłoniło mnie do powrotu do „klasycznego” Gnome, ponieważ nie mogłem używać Unity z obecną obsługą wielu monitorów.@ fluteflute, o ile rozumiem problem, ten błąd nie jest związany z tym problemem. Właściwy monitor powinien być podstawowym, ale powinno być możliwe uruchomienie menu Unity za pomocą myszy. Lub umieść menu po prawej stronie ...
falstaff

0

W tej chwili jest to trochę głupio zaimplementowane, ponieważ wydaje się, że nie ma sposobu, aby ustawić główny monitor. Ustawienia programu uruchamiającego Unity mówią o „lewej stronie ekranu”. Co prawdopodobnie byłoby rozsądnym założeniem w poprzednim tysiącleciu, kiedy nikt nie miał więcej niż jednego monitora, ale dziś mówienie o „ekranie” jest podobne do mówienia o „dysku twardym” lub „porcie USB” lub czymkolwiek innym, co użytkownik może mieć więcej niż jeden.


1
Ustawiam główny monitor podczas korzystania z nvidia twinview, więc nie jestem pewien, co masz na myśli.
Cas

Cóż, nie mogłem zainstalować fglrx na moim touchpadzie z jakimś urządzeniem mobilnym ATI Radeon, więc musiałem wrócić do sterownika open source, w którym nie znalazłem sposobu, aby to zrobić.
Sam


0

O ile wiem, nie ma sposobu, aby skonfigurować program uruchamiający do innego monitora. Najłatwiej wydaje się zamiana fizycznych połączeń tak, aby monitor, na którym pojawia się program uruchamiający, był po lewej stronie. Może to nie być możliwe, jeśli nie masz odpowiednich połączeń sprzętowych.


0

Naprawdę uważam, że to wymaga aktualizacji, ponieważ korzystam z jedności 14.04 z 750ti, zastrzeżonymi sterownikami i trzema ekranami. Istnieją opcje umieszczenia programu uruchamiającego na każdym ekranie, osobno na jednym ekranie, włączania i wyłączania lepkich krawędzi, obracania ekranu osobno dla wszystkich trzech, zmiany skalowania, kopii lustrzanej, umieszczania obrazów na wszystkich ekranach, pełnego ekranu na jednym i pracy na pozostałych dwóch, uruchomić film na wszystkich trzech ekranach lub trzech pojedynczych filmach (nie jest to konieczne ...). Przeszła długą drogę, a ludzie szukający wsparcia powinni mieć aktualną odpowiedź.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.