Wyłącz powiadomienie o spamie „Niski poziom naładowania baterii myszy”


36

Niezliczona ilość razy w ciągu ostatnich kilku tygodni powiadomiono mnie o niskim poziomie naładowania baterii mojej myszy bezprzewodowej. Za każdym razem, gdy budzi się z trybu uśpienia i łączy się ponownie przez Bluetooth, otrzymuję powiadomienie. Otrzymałem setki powiadomień. Nie chcę ich i nie potrzebuję ich. Tak, poziom naładowania baterii jest niski, ale przy 0% (jak podano) będzie trwał co najmniej przez kolejny tydzień. Powiadomienie nie ma timera i pozostanie widoczne, dopóki go nie zamknę.

Jak mogę wyłączyć tortury?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdając sobie sprawę, że mogę brzmieć jak zrzędliwy starzec, że nie zamierzam wymieniać baterii, które są dobre na kolejny miesiąc jako obejście. Używam Ubuntu 17.10 z powłoką GNOME. Nie mam pojęcia, co to powoduje. Wskazówki i sugestie będą mile widziane!

AKTUALIZACJA : Okazuje się, że mysz działała przez kolejne dziesięć dni po pierwszym powiadomieniu. System operacyjny stale przypomina mi, że wkrótce przestanie działać. Marnowanie drobnych baterii nie jest zbyt dobrym projektem. Ludzie powinni się tym przejmować i mieć możliwość wyłączenia powiadomień.

AKTUALIZACJA 22.10.2018 : Zadałem pytanie jakiś czas temu. Oznaczona poprawna odpowiedź może już nie mieć zastosowania. Wygląda na błąd w gnome-settings-daemon. Zobacz raport dotyczący aktualizacji dotyczących tego problemu: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-settings-daemon/+bug/1798166


2
@heynnema Nie przeczytałeś całego wpisu, prawda?
domo

3
@heynnema Cóż, zamykam te powiadomienia przez około, och, już 6 miesięcy ... i wciąż jeżdżę! Zupełnie bezcelowe, a nie coś, co dzieje się w systemie Windows. Najważniejsze jest to, że te myszy i klawiatury o niskiej mocy mają znacznie niższe progi mocy niż baterie do laptopów, a więc nie potrzebują tych nadmiernych ostrzeżeń przez prawie pół roku użytkowania ... ani nie potrzebujemy protekcjonalnych komentarzy od osób, dla których ten problem nie ma wpływu. W rzeczywistości jest to potwierdzony błąd; bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=201445
Domarius

2
@Domarius Dzięki za aktualizację. Zredagowałem pytanie i dodałem link do raportu o błędzie (chociaż zamiast tego podłączyłem raport startera).
domo

1
@heynnema W momencie pisania, baterie w końcu wyczerpały się. Więc 2 miesiące po tym, jak skomentowałem, przed którym widziałem powiadomienie już od kilku miesięcy! Jeśli „system operacyjny robi to, do czego został przeznaczony”, jest to wystarczający dowód na to, że został „źle zaprojektowany”. Dla przypomnienia, kiedy uruchamiam system Windows, przez sekundę zanika „ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii”, a następnie szybko zanika. O wiele mniej ingerujący.
Domarius

1
Dzięki za to. Mój Logitech k400 + ma 10%, co, jak sądzę, potrwa przez miesiąc lub dwa. Ciągłe przypomnienia były trochę przesadzone. :)
Jo-Erlend Schinstad

Odpowiedzi:


12

OK, trafiłem w ten sam problem. Powody są podobne; mój Logitech M570 jest zasilany „rozładowanymi” akumulatorami, ponieważ wytrzymuje MIESIĘCY na bardzo niskim napięciu alkalicznym. Używam baterii do innych rzeczy i trzymam martwe w moim M570.

Najlepszą odpowiedzią, jaką znalazłem, było obniżenie ostrzeżenia o poziomie krytycznym wtyczek zasilania. W ten sposób możesz spersonalizować, kiedy będzie wkurzony.

Potrzebujesz dconf dla wiersza poleceń lub dconf-edytor dla wersji GUI (dla GUI musisz to zrobić sudo apt-get install dconf-tools).

Ustawienie dotyczy jednak ogólnie baterii, więc jeśli korzystasz z laptopa lub zasilacza UPS, zmienisz poziomy ostrzegawcze dla tych, które mogą nie być idealne.

W przypadku Ubuntu 17.10 (Artful Aardvark) przejdź do org → gnome → demon ustawień → wtyczki → moc. Zmień ustawienie „procentowo niski” na żądany. Zmieniłem z 10% na 4%.

To nie jest idealna odpowiedź, jeśli masz laptopa, ale jest w porządku dla komputera stacjonarnego i lepiej niż napełnianie wysypiska bateriami lub bycie dokuczliwym.


Dzięki, działało. Wyskakujące okienko znów zaczęło mnie błądzić. org.gnome.settings-daemon.plugins.powerzawierało wiele dobroci.
Domo

6
To nie działa w 18.04. Cerować. Powiadomienie pojawia się niezależnie od tego ustawienia.
Ohto Nordberg,

1
To samo tutaj, również nie ma wpisu „procentowo niski”.
Matthias Urlichs,

To nie działa w Mint 19 albo :(
Keltari

1
W percentage-lowmoim Gnome 3.30 nie było też klucza i po pewnym czasie spędzonym w Googlingu ten problem wydaje się, że nie ma innego rozwiązania. Ponieważ powiadomienia stały się naprawdę denerwujące, właśnie wyłączyłem UPower, uruchamiając systemctl stop upoweri systemctl mask upower. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji tego działania.
livthomas

1

Możesz użyć skryptu, który zamyka wiadomość, gdy tylko się otworzy (z opóźnieniem 0,5 sekundy, otwarcie okna wiadomości zajmuje trochę czasu). Nie jest to idealne, ponieważ zamyka ostatnie okno powiadomień w stosie okien. Dlatego istnieje niewielka szansa na zamknięcie złego powiadomienia, jeśli pojawia się ono prawie w tym samym czasie, co komunikat z podsumowaniem komunikatu „Niski poziom naładowania baterii myszy”.

Zależności:

sudo apt install python-dbus wmctrl -y

Ten jest dla Xfce. Będziesz musiał dostosować go do gnoma, jeśli tego właśnie używasz. Dla xfce następne polecenie zamyka ostatnie okno powiadomienia:

wmctrl -i -c $(wmctrl -lx | awk '/xfce4-notifyd\.Xfce4-notifyd/{print $1}' | tail -n 1)

awk filtruje okna za pomocą klasy okna xfce4-notifyd .

Dla mate-desktop klasa okien to mate-powiadomienia-demon , nie jestem pewien co do Gnome.

Zmień tę linię dla swojego DE w skrypcie.

Zapisz następny skrypt, spraw, by był wykonywalny i skonfiguruj go do uruchamiania podczas uruchamiania.

#!/usr/bin/env python
import glib
import dbus
import os
import time
from dbus.mainloop.glib import DBusGMainLoop

def close_notification(bus, message):
 keys = ["app_name", "replaces_id", "app_icon", "summary",
     "body", "actions", "hints", "expire_timeout"]
 args = message.get_args_list()
 if len(args) == 8:
  notification = dict([(keys[i], args[i]) for i in range(8)])
  if notification["summary"] == "Mouse battery low":
    time.sleep(.5)
    # Adapt next command for your DE
    os.system("wmctrl -i -c $(wmctrl -lx | awk '/xfce4-notifyd\.Xfce4-notifyd/{print $1}' | tail -n 1)")

loop = DBusGMainLoop(set_as_default=True)
session_bus = dbus.SessionBus()
session_bus.add_match_string_non_blocking("type='method_call',interface='org.freedesktop.Notifications',member='Notify',eavesdrop=true")
session_bus.add_message_filter(close_notification)
glib.MainLoop().run()

0

Nigdy nie korzystałem z myszy bluetooth, ale jeśli kliknę na jej ikonę, dostanę opcje wtyczek. Jest wśród nich wtyczka do zarządzania energią. Być może wyłączenie to może pomóc.


2
Nie jestem pewien, o co ci chodzi, ale nie znalazłem nic w tym rodzaju. Przejrzałem wszystko w GUI ustawień. Bluetooth, Urządzenia, Powiadomienia, Zasilanie i nie mogę znaleźć miejsca, w którym można je wyłączyć. Dziękujemy za próbę
domo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.