Instalacja utknęła w „Pobieranie pliku 43 z 93”


8

Próbuję zainstalować 11.10 z napędu USB. Proces instalacji rozpoczyna się tak, jak powinien, ale dociera do miejsca, w którym brzmi „Pobieranie pliku 43 z 93” i pozostaje tam. Jest tam już ponad 15 minut bez zmian. Próbowałem załadować z płyty CD z tym samym problemem.


Czy nie ma skipprzycisku, aby pominąć pobieranie plików z Internetu? Jeśli tak, ale nie można go kliknąć, spróbuj kliknąć, zanim się zawiesi. Pomiń operację, gdy rozpocznie się od „pobierania pliku 1.”
Richard Rodriguez

1
próbowałeś zainstalować Ubuntu bez połączenia sieciowego? możesz zainstalować te pakiety później po zakończeniu procesu instalacji
zurdo

Miał ten sam problem i odłączenie karty sieciowej rozwiązało go.
Nadeem Muhammad

Odpowiedzi:


6

Jeśli masz problem z instalacją wewnątrz VMWare (używam Fusion), po prostu odłącz kartę sieciową na maszynie wirtualnej. Dzięki temu moja instalacja mogła być kontynuowana.

W Oracle VM VirtualBox :

odłączanie karty sieciowej w VirtualBox


Czy możesz dołączyć zrzut ekranu pokazujący, jak to zrobić?
Eliah Kagan

Dzięki, zadziałało dla mnie. Korzystałem z wirtualnego pudełka Oracle VM
Goaler444

3

Jeśli napotkasz ten problem. Przed instalacją odznacz „Sprawdź dostępność aktualizacji” i odłącz połączenie internetowe

Odznaczanie aktualizacji

Po ponownym uruchomieniu systemu użyj Menedżera aktualizacji, aby zainstalować najnowsze aktualizacje lub uruchom sudo apt-get update&&sudo apt-get upgradew terminalu


1

Odłącz komputer od Internetu (wyciągnij kabel) i rozpocznij instalację po raz drugi. Po zakończeniu ponownie połącz się z Internetem → zainstaluj aktualizacje systemu jak zwykle ...


1

Napotkałem ten sam problem, ale nie mogłem zainstalować po odznaczeniu opcji Sprawdź dostępność aktualizacji . Wypróbowałem następujący sposób i udało mi się później zainstalować:

  1. Włóż dysk CD i wybierz opcję Try Ubuntu .
  2. Teraz sprawdź, czy Internet działa, czy nie, aby upewnić się, że nie ma problemu z połączeniem internetowym.
  3. Wybierz opcję Zainstaluj Ubuntu na pulpicie podczas sesji na żywo.

Następnie powinieneś być w stanie zainstalować bez problemu.


0

Kliknij opcję „Anuluj”, aby kontynuować. Najprawdopodobniej pominie plik bezpośredniego winowajcy i przejdzie do następnego.

Możesz w połączeniu z tym zrobić niektóre inne odpowiedzi, takie jak odłączyć kartę sieciową (dla maszyny wirtualnej usuń skonfigurowane NCI).


0

Miał podobny problem na nowym laptopie podczas instalacji 16.04LTS. Zatrzymałby się na pliku 40 lub częściej 68. W zależności od tego, czy wybrano Pobieranie aktualizacji. Znalazłem inspirację w następującym artykule:

https://help.ubuntu.com/community/UEFI

W skrócie: - wyłącz bezpieczne uruchamianie ORAZ uefi w bios. Następnie nowa instalacja.

(sprzętem była zintegrowana karta graficzna Intel Pentium Quad + HD)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.