Fioletowy ekran startowy - bez ekranu powitalnego


8

Po zainstalowaniu Ubuntu 11.10 na nowym komputerze wszystko działało dobrze przez kilka tygodni, a teraz nagle podczas uruchamiania Ubuntu pojawia się pusty fioletowy ekran bez rozbicia „Ubuntu” i 5 kropek, ale system się uruchamia.

Co się stało z utratą ekranu powitalnego Ubuntu?

Poza tym sprawdziłem przy starcie Grub i ma to quiet splashw Linuksie.

Mam kartę graficzną ATI Radeon 5450, która musiała nomodesetzostać dodana do linii Grub podczas uruchamiania po raz pierwszy z instalacyjnej płyty CD, ale teraz ta linia zniknęła z uruchamiania grub.

Czy ktoś może pomóc?


Otwórz Centrum oprogramowania Ubuntu i wyszukaj Plymouth i powiedz nam, czy nadal masz zainstalowaną graficzną animację rozruchową i rejestrator, a także dodatkowy motyw ubuntu-log. Byłoby to również pomocne, gdybyś powiedział nam o wszelkich modyfikacjach, które mogłeś wprowadzić w ciągu kilku tygodni od instalacji.
grahammechanical

1
Cześć, Tak, mam zainstalowaną Plymouth i Graphical Boot Animation & Logger. Przeszukując Synaptic, odkryłem, że motyw ubuntu-log jest również zainstalowany. Od czasu zainstalowania czystego systemu nie wprowadziłem żadnych modyfikacji ani zmian w konfiguracji grub.
Peter

Coś znowu się zmieniło! Nie dotknąłem żadnych ustawień systemowych, a teraz podczas uruchamiania otrzymuję purpurowy pusty ekran, jak opisano powyżej, a następnie zaledwie ułamek sekundy przed załadowaniem pulpitu Ubuntu widzę normalne „Ubuntu” z 5 czerwonymi kropkami pod nim. Jak do cholery mój system się zmienia !!!
Peter

To właśnie to dla mnie naprawiło
bmaupin

Odpowiedzi:


10

Po przeszukiwaniu i wyszukiwaniu w Internecie znalazłem odpowiedź na ten problem, a rozwiązanie jest dość proste.

Najwyraźniej dzieje się tak dlatego, że sterowniki graficzne nie ładują się wystarczająco szybko podczas sekwencji rozruchowej, więc zanim sterowniki graficzne są gotowe, uruchamianie prawie się zakończyło i dlatego albo nie jest wyświetlany ekran plymouth, albo widać jego szybki post.

Rozwiązaniem, które znalazłem i działa, jest dodanie prostej linii do następującego pliku.

gksu gedit /etc/initramfs-tools/conf.d/splash

następnie dodaj:

FRAMEBUFFER=y

Zapisz plik, a następnie:

sudo update-initramfs -u -k all

To polecenie zaktualizuje początkowy ramdysk zawierający sterowniki potrzebne przez jądro w czasie rozruchu. Ten parametr -k allaktualizuje je wszystkie, jeśli masz więcej niż jedno jądro. Uruchom ponownie i wszystko jest w porządku.

Działa to również w Ubuntu 12.04.

Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto brakuje pięknego ekranu rozruchowego Ubuntu.


2
Spowalnia proces uruchamiania Ubuntu. Byłoby lepiej bez tego, jeśli chcesz szybkiego uruchamiania.
abybaddi009

Doświadczamy tego również z zastrzeżonym sterownikiem NVIDIA, skonfigurowanym do VTTY o wysokiej rozdzielczości. Spróbuje, jeśli wyłączenie bufora ramki pozwoli zaoszczędzić trochę czasu podczas uruchamiania. Przy wyłączaniu Plymouth działa dobrze, ponieważ sterownik jest poprawnie załadowany.
LiveWireBT

Po zastosowaniu zmian nie zauważyłem spowolnienia prędkości rozruchu. Mam procesor Intel i7, który może pomóc, ale mogę szczerze powiedzieć, że uruchamia się tak szybko, jak wcześniej, ale dostaję ekran powitalny Ubuntu Plymouth.
Peter

Do tej pory nie wiedziałem, że ubuntu ma animację „boot-up”: P
kernel_panic

nie działa w 13.04 z zainstalowanymi zastrzeżonymi sterownikami NVIDIA
SimplySimon

0

rozwiązałem problem:

  1. Otwórz /boot/grub/grub.cfg (użyj sudo gedit w Terminalu, aby go załadować)
  2. Usuń wszystkie $ vt_handoff ( Uwaga : przed tym działaniem wykonaj kopię zapasową z grub.cfg)
  3. Zapisz to.

Nie dla mnie 13.04 :(
SimplySimon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.