Jak udostępnić folder publicznie?


8

Mam Ubuntu One zainstalowany na moim pulpicie Windows 7. Chcę udostępnić folder kilku znajomym, którzy nie mają konta w Ubuntu One i nie chcą go również tworzyć.


To jest zasób anglojęzyczny. Proszę przetłumaczyć lub to pytanie prawdopodobnie zostanie zamknięte.
Andrejs Cainikovs

To pytanie dotyczy sposobu udostępniania plików znajomym? To nie jest związane z Ubuntu, prawda?
jasperado

Odpowiedzi:


5

Jeśli jesteś trochę programistą, na stronie http://www.kryogenix.org/days/2012/04/18/publishing-a-folder-with-ubuntu-one znajduje się skrypt umożliwiający „ opublikuj „cały folder. Wymaga działania Pythona; będzie działał dobrze na Ubuntu 12.04, ale nie jestem w stanie przetestować go w systemie Windows - chciałbym usłyszeć raporty od użytkowników U1 i Python w systemie Windows, czy to działa!


Jeśli masz inny folder w folderze współdzielonym, jak to działa?
jokerdino

w tej chwili mój skrypt ignoruje podfoldery. To nie byłoby trudne, aby radzić sobie z nimi, po prostu nie ma w tej chwili :)
sil

Mam okna dało mi to 2 godziny bardzo intensywnego wyszukiwania, instalowania i poprawiania, ale w końcu plik indeksu został przesłany i pliki zostały opublikowane. Podzielę się swoimi odkryciami, ale całkowicie zabrakło mi czasu. mam nadzieję, że później to zrobię.
n611x007

2

Nie można udostępnić całego folderu / katalogu.
Ale możesz udostępnić wszystkie pliki w nim:

  1. Wybierz wszystkie pliki, które chcesz udostępnić, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz „Ubuntu One” -> „opublikuj”.
  2. Teraz możesz wybrać opcję „Kopiuj link internetowy” i wklej go np. W wiadomości e-mail do znajomych.

Powtórz to dla każdego pliku, który chcesz udostępnić.


1

Obecnie nie można publikować plików w systemie Windows za pomocą klienta UbuntuOne. Aby udostępnić pliki, musisz zalogować się na stronie UbuntOne i przejść do:

„Pliki”> kliknij „Szczegóły”> i kliknij przycisk „Udostępnij”


Ale chce wiedzieć, jak udostępnić folder, a nie pliki. publikowanie każdego pliku osobno jest dość mądre, jeśli masz pliki man w tym folderze. To powstrzymuje mnie od korzystania z niego.
Marty Fried

Jeśli chcesz udostępnić folder, musisz - podobnie jak w Ubuntu - utworzyć plik ZIP zawierający ten folder. Następnie udostępnij plik ZIP.
Paradiesstaub

Dlatego nadal korzystam z Dropbox, co pozwala mi tworzyć i udostępniać folder ze zdjęciami znajomym bez konieczności członkostwa lub innych żmudnych „rozwiązań”. Myślałem, że Ubuntu One będzie świetny, dopóki nie zadałem sobie trudu, aby go użyć. Jest to naprawdę przydatne tylko do prywatnego udostępniania ze sobą.
Marty Fried

1

Trochę spóźniłem się na to pytanie, ale właśnie wymyśliłem niezawodny sposób, aby to zrobić, to mega szybkie, tylko 3 polecenia w terminalu (w oparciu o pierwszą odpowiedź):

# download the program script from the internet
wget http://bazaar.launchpad.net/~sil/+junk/utility-programs/download/head:/u1publishfolder-20120417145707-dzynnctfx0qgro9a-1/u1-publish-folder
sudo mv u1-publish-folder /bin/ # place the binary into the right directory
sudo chmod -g+rwx /bin/u1-publish-folder # add read, write and execute permissions

Następnie powinno to po prostu działać:

u1-publish-folder /home/robin/Ubuntu One/Worldwide # publish folder to the internet

Utworzyłem dla mnie folder udostępniony , który chciałem udostępniać od wieków.

Bardziej szczegółowe wyjaśnienie tego znajduje się w tym małym samouczku: http://robinlovelace.net/softare/2013/10/23/publishing-folders-ubuntu1.html

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.